PDA

View Full Version : Ново училище.



skyfullofstars
09-10-2014, 10:17
Ще съм 8ми клас сега и ще съм в ЕГ " Гео Милев" гр. Добрич. Старото ми училище беше близо до нас, приятелите ми също, ходихме и се прибирахме от училище по групички. Сега има само едно момиче от стария ми клас в новия, много не дружахме преди и не знам дали ще се промени това. Ще се опитам да се сприятеля, няма да променям характер или интереси само , за да се впиша. Старото училище знаех кое кога ще е , можех да звънна на класната да питам, но сега нямам представа на 15-ти в колко часа трябва да сме там, не знам кой трябва да питам или откъде да разбера за учители и т.н. Преди дори не знаех къде се намира училището, освен това лятото, като цяло 7-ми клас мина толкова бързо, годините минаха ужасно бързо , все си казвах има време до сериозните изпити, то ще е лесно, все ние бяхме малките деца, но сега вече малките се оплакват от нас ''големите''. Братовчед ми, с който имаме 5 години разлика ще завършва тази година, вече е на 18 има книжка, кола, урежда си живота, вече не се събираме толкова често колкото преди, лятото по-голямата част от групичката ни са на работа, събираме се за малко. Всичко минава толкова бързо. Почна да ме е страх. Разбира се , не свързвам въобще реалността с онази ''реалност'' от американските филми, защото въобще не е така. Затова ме е страх. Защото не знам какво ще е. Чувствам се филмирана, защото звучи адски тъпо, дори не мога да си обясня точно защо ме е страх толкова. Надявам се, че като почнем, ще свикна , всичко ще е наред. Надявам се де..

$$alex$$
09-10-2014, 14:58
И аз ще съм в ново училище тази година.
Като ме приеха много се стреснах и мислех само за това дали ще мине добре 15
Сега вече не мисля за това не се притиснявай всички ще сте нови зайци не мисля че ще стане нещо за да те е страх най-много да ви целят с моркови:d

chupachups
09-10-2014, 15:01
И на мен ми беше супер притеснено за новото даскало, новите хора и всичко, защото 7 години бях на едно и също място, със едни и същи хора. Едва ли само ти си притеснен и си "филмиран". Вероятно повечето деца са така. Съмнявам се да ядът хора. Но просто трябва да се опиташ да се отпуснеш, да намериш хора с общи интереси като твойте и да си казваш, че всичко ще е наред. А за 15-ти Септември... ако има сайт на училището, би трябвало да има телефони за връзка и ако те е срам да се обадиш, помоли някой от ваще, а ако няма сайт, предполагам, че ако отидеш до училището и питаш ще ти кажат също :)

RapExotic
09-11-2014, 05:10
Учебната година официално започва на 15ти септември в 9:00ч. в двора на съответното училище. Тоест най-късно 8:30 трябва да си там. Щом ще се сформира нов клас със сигурност ще има някаква организация и ще разбереш кой е класният ти ръководител, класа, програмата и т.н. В 8ми клас повечето ученици се стресират или притесняват, няма да си само ти. Това е един праг между малките и големите класове, когато попадаш сред нови хора, които не познаваш и трябва да свикнеш с новата среда. Няма от какво да се притесняваш, важното е да отсееш хората, с които имате общи интереси и да се сдружиш с тях.

OMGOMG
09-11-2014, 05:59
Абе не ви ли омръзнаха тея теми с новото училище, има поне 100 от тях,направете се труда да потърсите малко, а не да пускате нови, и нови

today_was_a_charytale
09-11-2014, 12:37
Ами почти всички осмокласници ще сме в нови училища тази година.И аз тази година ще имам само 1-2 познати и училището ще ми е много далеч.Така е при всички.

MsMiracle
09-12-2014, 10:35
Почна да ме е страх.

------------

Рано ти е да те е страх. Още нищо не е започнало, излишно се филмираш. След 5-6 години вече ще имаш за какво да се тревожиш. Това кога трябва да идеш в училище са бели кахъри - и впрочем, ще го кажат по телевизията. И ще е най-вероятно в 9 часа началото, както всяка друга година от сигурно 10 насам.

OMGOMG
09-12-2014, 20:14
Вземи си памперс, да не се напикаеш от страх