PDA

View Full Version : Зърнена закуска



Stockh
09-10-2014, 18:57
Сериозно от къде да си взема зърнена закуска на нормална цена (говоря за шоколадовите топчета). Тези на Nesquick не бях си взимал от известно време. Пакетче за максимум 5,6 чинийки 6лв... то за един е заминал :Д:Д. Има ли такива големи пакети дето стигат за няколко дни, а и да е на нормална цена. Гледам съм и по тея американските филми, че си взимат млякото в такива големи туби, тука само намирам малките пакетчета на Верея.

nIkEnCeTy_bE
09-10-2014, 18:58
По - принцип има евтини топчета, които са пак сравнително малки пакети ама за 1-2 лв. Не са Нескуик. Иначе такива пакети би трябвало да има в големите вериги като Пени и Лидъл.

Smoooke
09-13-2014, 19:42
В кауфланд има едни такива големи пакети, може да провериш :)

marilyn
09-17-2014, 14:14
Има големи пакети, които не са Нескуик. Подобни са, но други марки, виж в големите вериги. Иначе млякото и мен ме дразни, че е в опаковки по литър, защото свършва за ден. Но не съм виждала такива разфасовки, за каквито говориш, ако има някъде с удоволствие бих си купила. :D

anonymous708973
09-18-2014, 11:16
как литър мляко за ден? ужас.

babity
09-18-2014, 16:59
как литър мляко за ден? ужас.

к'ъв ти е проблема с това?

anonymous708973
09-21-2014, 21:01
казвала съм го и преди :)

Млякото е ЕДИНСТВЕНАТА храна на редица новородени. Чисто логически ми кажи каква е причината да ДОБАВЯШ нещо толкова хранително (съответно калорично) към нормалното меню на пораснал индивид?

AliceSw
09-22-2014, 01:32
а млякото, което е за бозаещите бебета, и е единствената им храна, няма нищо общо с това, което хората пият...

Stockh
09-22-2014, 08:21
Големи философи, голямо нещо ахаха. Пуснал съм тема ОТ КЪДЕ те тука философстват кой колко и какво да яде. Ако искаме и биберона ще цокаме ахахаха
п.т мс за някой от оговорите, в кауфланда намерих верея мляко в опаковка от 2л, 3.80лв. И топченца си намерих :д

Naive
09-22-2014, 12:20
казвала съм го и преди :)

Млякото е ЕДИНСТВЕНАТА храна на редица новородени. Чисто логически ми кажи каква е причината да ДОБАВЯШ нещо толкова хранително (съответно калорично) към нормалното меню на пораснал индивид?
Е, какво като си го казвала? Разбери, че ако нямаш проблем с лактозата, е все тая дали ще пиеш мляко или не. Въпрос на личен избор е.

anonymous708973
09-22-2014, 12:36
Е, мерси, че ми каза, не знаех, че е въпрос на личен избор. :D

tori
09-22-2014, 13:08
казвала съм го и преди :)

Млякото е ЕДИНСТВЕНАТА храна на редица новородени. Чисто логически ми кажи каква е причината да ДОБАВЯШ нещо толкова хранително (съответно калорично) към нормалното меню на пораснал индивид?
Защо да не го добавиш като не си пресмяташ калориите и другите работки, щото те е страх от надебеляване? :о

Авторе, в Пени съм засичала едни големи кутии по половин+ кило зърнени храни. Аз съм си купувала веднъж от тия по-мъничките и верно има някакъв вкус на зърнена закуска. :д Помня също, че беше и бая рентабилна за хора, които редовно ядат. Аз лично нямам против веднъж на три години като ми се дояде такава боклукщина да дам 6-7 лева за 400 грама Нескуик/Чокапик/подобна-шитня. (все пак не съм сигурна за грамажа и цената де, бая отдавна не ми се е случвало да си купя)

Naive
09-22-2014, 15:42
Е, мерси, че ми каза, не знаех, че е въпрос на личен избор. :D
Е, очакван отговор, разбира се. Просто в това отношение си мега крайна и звучиш като човек, който проповядва това да не се пие мляко и ако някой го прави в по-големи количества, оставаш супер потресена, все едно не е нормално. :Д Такова впечатление оставаш.

anonymous708973
09-22-2014, 16:10
написах "о, ужас!", което очеизбождащо е мнение. а не проповед.

тори, не те разбрах.

Naive
09-22-2014, 16:27
Не говоря за конкретния случай, Ина, а по принцип. Защото сама каза, че си го казвала и друг път това. :)
Но както и да е. :Д

galaxy29
09-22-2014, 17:23
Е, очакван отговор, разбира се. Просто в това отношение си мега крайна и звучиш като човек, който проповядва това да не се пие мляко и ако някой го прави в по-големи количества, оставаш супер потресена, все едно не е нормално. :Д Такова впечатление оставаш.
тя все такива крайни и недодялани ги ръси
100% е чела статията за лактозата на вманиачената откачалка от земя назаем (блог, пълен със смешни писаници тип 'пинкпантер', за който се чуди е това разяснение)
и вече мисли като нея, дами и господа
ама без и грам да е направила съпоставка и обмен на данни
ей така, директно и е влязло в главата
ако не си я чела нея, все тая, пак точно по такъв начин мислиш
и бтв не ви съдя, прекланяйте си се на скучните вегански глупости
просто това ми е мнението
иначе, който както иска да си живее
и това ми беше мисълта и доколкото разбрах и нели това иска да ти каже
каква си ти, че ще казваш кое и колко (в случая) е полезно за някой и какво не е
всъщност не беше ли ти тази, която яде по един тон сирена?!
не, не те осъждам, просто ми стана чудно от удивлението ти горе

казвала съм го и преди :)

Млякото е ЕДИНСТВЕНАТА храна на редица новородени. Чисто логически ми кажи каква е причината да ДОБАВЯШ нещо толкова хранително (съответно калорично) към нормалното меню на пораснал индивид?
а относно заповедния ти въпрос
причината да го добавям е
всъщност не е една
че ми е ВКУСНО
че НЕ ми вреди и НЯМАМ непоносимост към лактоза
че ми доставя удоволствие на небцето
че не мога да си позволя всекидневно ядково мляко, змийско и етц
пък и да можех, НЕ ИСКАМ, защото не съм превзета като... знаете като кой


и не те гриза
просто ми се пишеше
sex and peace

Lourenço
09-22-2014, 18:06
Абе зависи от начина на живот... и съквартиранта ми пиеше по литър на ден, спортува си редовно и си е слаб здравословен.

А по темата: защо не си купиш Corn Flakes? Те често са в големи опаковки и не са много скъпи.

tori
09-22-2014, 20:16
тори, не те разбрах.
Казвам просто „Защо не?“ понеже не разбирам реално логиката.

anonymous708973
09-23-2014, 13:52
тя все такива крайни и недодялани ги ръси

"тъпи, скучни..."
"не ви съдя"
"просто това ми е мнението"

Кралицата на добре осмислените и поднесени аргументи.

galaxy29
09-23-2014, 14:31
хич не го казваш на място
това, че на мен самата не ми харесва, не значи, че осъждам
всеки живее по такъв начин, какъвто счита, че е добър за него
ще кажеш, че съм осъдила и моя близка, на която казах '60-годишната ми леля пенка има подобни накити, може да пиете по кафе', когато ми показа зодиакалната си гривна

anonymous708973
09-23-2014, 16:34
Че аз кого съм осъдила?
Само си "казвам мнението", че е "ужас" (равняващо се на твоите "откачалка", "скучни" и "глупости"). Как това е различно?

galaxy29
09-23-2014, 17:19
твоето изразяване на мнение изглеждаше деспотично, сякаш си натрапваш нагласата и всички трябва да спазват тези норми