PDA

View Full Version : Това коварно главоболие...



bilqnavod
09-11-2014, 07:50
Първият ми пристъп на главоболие, който си спомням беше на 18 години, преди кандидатстването. От тогава все имам подобен проблем. Като станах студентка по три пъти на седмица ме болеше глава до припадък, повръщала съм чак от болки. После разбрах, че това било мигрена, естествено успокоих се, защото повечето жени страдат. С времето пристъпите намаляха и като интензитет и като честота. Сега горе долу на месец веднъж ме боли главата по-сериозно.
и все пак много ме мъчи, вече не повръщам, нямам бодежи в очите, но пак е ужасно. Трябва непрекъснато да нося хапчета със себе си..
Вие страдате ли от това? Какво пиете против болката?

therichbitch
09-11-2014, 11:28
И на мен напоследък адски често започна да ми се случва. Аз не повръщам (да чукна на дърво), но отстрани мн бе боли главата и очите също (болката е навътре някак). При мен лично аз го отдавам на много стресов и натоварен период през последните 3 месеца, но обикновено като ме заболи, пия аналгин само, други специални лекарства за мигрена не съм взимала.

bilqnavod
09-11-2014, 11:30
Да, чувството е ужасно, главата ти пулсира,а в очите имаш чувството, че ослепяваш. Също момента със стреса е ключов за главоболието и при мен...

therichbitch
09-11-2014, 13:53
Ти някакви специални лекарства ли взимаш с главоболие? Аз все се убеждавам, че не е толкова сериозно при мен и не искам да прибягвам до по- сериозни мерки.

anonymous708973
09-11-2014, 14:34
И аз от една година насам имам главоболие.
Старая се да пия повече вода и гледам да имам под ръка нурофен.

bilqnavod
09-11-2014, 14:40
Аceffein
Benalgin
Nurofen
Caffetin forte
obik. analgin ne pomaga

therichbitch
09-11-2014, 16:39
само беналгин взимам понякога, когато аналгинът не ми успокои болката до определно време, защото ми трябва неболяща глава на изпит все пак, само тогава се нагълтвам ;d (помня, че в листовката пишеше за някакви странични ефекти на беналгина, ама ги забравих хах)

anonymous708973
09-11-2014, 17:16
Имам чувството, че за всяко лекарство пишат едни и същи странични ефекти. Аз, ако се плашех от тях, един спазмалгон не трябваше да пия.

draid
09-11-2014, 17:50
Абе пих едно преди години дето много дълго време му пазих листовката, защото направо беше потресаваща. Чак те избиваше на смях, толкова много странични ефекти имаше, че само дето не пишеше да причинява смърт.

therichbitch
09-11-2014, 18:12
Имам чувството, че за всяко лекарство пишат едни и същи странични ефекти. Аз, ако се плашех от тях, един спазмалгон не трябваше да пия.

зависи здравословните проблеми, които по принцип имаш, в каква насока са :) просто помня, че при беналгина имаше нещо, коет би било доста вредно точно за мен и затова..

bilqnavod
09-11-2014, 19:20
Benalgin е състав от Metamizole, Coffein, Thiamine (vit B1). Първото е най-вредно, защото уврежда костния мозък, като всяко лекарство не трябва да се прекалява. До колкото знам Metamizole, (който го знаем като аналгин) е забранен за употреба в белия свят отдавна, тук на балканския полуостров било доказано, че не вреди на хората, защо не знам?

bilqnavod
09-11-2014, 19:20
зависи здравословните проблеми, които по принцип имаш, в каква насока са :) просто помня, че при беналгина имаше нещо, коет би било доста вредно точно за мен и затова..

+1

Light_Dreamer
09-11-2014, 19:59
Понякога ме боли глава, когато съм подложена на много стресови ситуации(изпити,мама,учили е,мама). За главоболието ми помагат Панадол и Нурофен.

AngelBelchev
09-15-2014, 06:48
Benalgin е състав от Metamizole, Coffein, Thiamine (vit B1). Първото е най-вредно, защото уврежда костния мозък, като всяко лекарство не трябва да се прекалява. До колкото знам Metamizole, (който го знаем като аналгин) е забранен за употреба в белия свят отдавна, тук на балканския полуостров било доказано, че не вреди на хората, защо не знам?

Веществото в Аналгина е метамизил натрий, който е доста вреден, но хората са свикнали с него и го приемат като бонбони. Той реално не помага с нищо - просто премахва болката, а не причината за нея. Болкоуспокояващо е, а не лек.

npp
09-15-2014, 08:39
Първият ми пристъп на главоболие, който си спомням беше на 18 години, преди кандидатстването. От тогава все имам подобен проблем. Като станах студентка по три пъти на седмица ме болеше глава до припадък, повръщала съм чак от болки. После разбрах, че това било мигрена, естествено успокоих се, защото повечето жени страдат. С времето пристъпите намаляха и като интензитет и като честота. Сега горе долу на месец веднъж ме боли главата по-сериозно.
и все пак много ме мъчи, вече не повръщам, нямам бодежи в очите, но пак е ужасно. Трябва непрекъснато да нося хапчета със себе си..
Вие страдате ли от това? Какво пиете против болката?

най-доброто лекарство против мигрена е лечебното гладуване и правилното хранене, защото обикновено причина за мигрената се оказва задръстване на организма с токсини и дегенеративни смущения вследствие на неправилно хранене, прочети книгата "гладът - приятел и лекарство" на лидия ковачева и "чудото на гладуването" на пол брег за да разбереш по-обстойно как точно да гладуваш и да се храниш - не гладувай преди да прочетеш посочените книги и да разбереш точно как трябва да го правиш, защото не е шега работа!!!, обикновено се започва с 24 или 36 часово гладуване само на вода, или пък няколко дневно на лек режим с прием на плодове до 800гр. на ден и чай с малко натурален мед, а що се отнася до храненето е препоръчително да се спре приема на храни, които съдържат вредни: консерванти, подсладители, оцветители, овкусители, стабилизатори, мазнини, пълнители, и пр., също и твърде много сол, захар, и мазнини, а обикновено храните, които ги съдържат са: сухи супи, полуфарбикати, евтини колбаси и местни деликатеси(на цена под 20-30лв/кг), евтини пресни и кисели млека(на цена под 2-4лв/литър-кг), евтини сирена и кашкавали(на цена под 10-20лв/кг), евтино краве масло или съдържащо растителни хидрирани мазнини, маргарин, крекери, пуканки, чипс, евтини консерви, не домашно приготвен сладолед, сухи пасти, вафли, торти, евтини бисквити и съдържащи пълнеж или глазура, нишестени кремове(фабрична/готова смес за пудинг), евтини сушени плодове, газирани или негазирани сладки безалкохолни напитки(такива като кола, фанта, спрайт, и пр.), осолени/саламурени маслини, месо или месни ястия съдържащо(-и) много мазнини(например както в евтините консерви с русенско варено), свинско месо от прасета хранени с остатъците от заведения за бързи закуски като магдоналдс, несертифицирано месо т.е. от животни "тъпкани" с вредни вещества, пържени храни, сладка, мармалади, конфитюри, вредни медикаменти, и пр., разбира се изброените дотук хранителни продукти са просто пример за храни, които съдържат вредни вещества или вещества във вредно количество, например вредни: консерванти, оцветители, стабилизатори, и подсладители, които се съдържат например в някои безалкохолни напитки, вредни пълнители, например в евтините млечни продукти, в които слагат нискокачествено сухо мляко, пихтия, която се прави от остатъци от месопреработването в комбинация с разни вредни вещества, и хидрирани мазнини, нитрати - съдържат се например в колбасите в комбинация с други вредни вещества, или пък продукти съдържащи голямо количество захари(над 30%), или дори продукти съдържащи голямо количество сол(както е със саламурените и разни други много осолени продукти - не че ако хапнеш например малко такива маслини ще ти навреди), и т.н., но това не означава, че не могат да се намерят и по-качествени млечни продукти на умерени цени (например за последните години онези на пършевица бяха по-качествени, освен че и имаше по-качествени вносни сирена), или пък качествени колбаси на достъпни цени(например внос или приготвени по домашна рецепта), освен че и малко натурален конфитюр с високо съдържание на плодове(над 30-40%) не би навредил особено, имаше и хляб приготвен без вредни вещества макар и на малко по-висока цена (например хлябът на симид беше такъв), но и не е тежко човек да си направи домашен хляб, важното е да не се прекалява с храните, които в големи количества са вредни, и предпочитай домашно приготвената храна без консерванти и др. вредни вещества, добре е да се чете съдържанието на хранителните продукти, което е напечатано на техните опаковки за да е по-сигурно какво съдържат, ето и линк с обяснение за вредните добавки в храните: http://www.bb-team.org/articles/777_e-nomerata-v-etiketite-na-hranite

bilqnavod
09-15-2014, 09:51
Веществото в Аналгина е метамизил натрий, който е доста вреден, но хората са свикнали с него и го приемат като бонбони. Той реално не помага с нищо - просто премахва болката, а не причината за нея. Болкоуспокояващо е, а не лек.

Да прав си!

stunkaaaa
09-27-2014, 21:01
Мигренозната болка е пулсираща и едностранна. Неясно е от какво се получава, но се предполага, че от вазоспазми , ако не се лъжа (нещо подобно). Среща се по-често при пушачи. Може да продължава с дни е много силна. :)

kalpazanka
09-28-2014, 11:06
До колкото знам Metamizole, (който го знаем като аналгин) е забранен за употреба в белия свят отдавна, тук на балканския полуостров било доказано, че не вреди на хората, защо не знам?

Тва го обяснявах в една друга тема в раздел Любов :D
30-годишните и какво са постигнали /или нещо подобно беше/, може да се разровиш в мненията ми.

Като те четях, останах с впечатление, че си на медикаменти точно за мигрена, а излиза, че си пиеш обикновени аналгетици. Не е зле да спреш шоколада, виното и въобще източниците на серотонин, щото той е в основата на това мъчение.


Веществото в Аналгина е метамизил натрий, който е доста вреден, но хората са свикнали с него и го приемат като бонбони. Той реално не помага с нищо - просто премахва болката, а не причината за нея. Болкоуспокояващо е, а не лек.

Мамин сладък, поне да знаеше как правилно да изпишеш активната субстанция...

stunkaaaa
09-28-2014, 14:01
Има специални лекарства за мигрена. Имуран и други. Дали действат само като аналгетици или лекуват самата мигрена-не знам.

kalpazanka
09-28-2014, 14:28
Има специални лекарства за мигрена. Имуран и други. Дали действат само като аналгетици или лекуват самата мигрена-не знам.

Имуран или Имигран?
Щото имуран-ът е леко имуносупресор и би било тъпо да се пие за мигрена.

Hayashi
09-28-2014, 19:42
През последната година и на мен ми се случи няколко пъти, на периоди. Стоях вкъщи на тъмно, с пуснати щори, защото светлината ме убиваше. Имах и моменти когато трябваше да стоя само легнала, защото ако пробвах да се изправя направо падах от болката. Никакви хапчета не ми помогнаха - аналгин, аспирин, парацетамол, нурофен, ацефеин. Аз по принцип не се влияя от аналгетици, освен, че ми докарват позиви за повръщане. Минаха си от само себе си, но ми беше много зле през тези дни.

Иначе главоболието, заради очите ми е почти постоянно от години. Дори съм се научила да го игнорирам, но когато ходя постянно на основни лекции и то става доста зле. Хаха, пък офталмолозите в България ми обяснаваха, че съм си наред и съм си виждала. xD

stunkaaaa
09-29-2014, 08:42
Офф Боже.. Имигран , обърках се. Ще взема да убия някой така. :Д

AngelBelchev
09-29-2014, 13:26
Мамин сладък, поне да знаеше как правилно да изпишеш активната субстанция...

Повярвай ми знам как се пише, просто съм допуснал правописна грешка :) "И" е точно до "О"

anonymous708973
09-29-2014, 13:32
Аз стигнах до извода, че имам главоболие, когато не съм пила кафе.

Hayashi
09-29-2014, 14:45
^ На това не му ли се вика абстиненция? :D

anonymous708973
09-29-2014, 15:45
Бе, и аз като го чух, не го взех насериозно, ама като ми го обясни втори човек, повярвах :д