PDA

View Full Version : BB крем...



Anonimka_99
09-12-2014, 08:19
Здравейте! Искам да попитам няколко въпроса относно BB кремовете. Първо, според вас кой бб крем е така да се каже най-добрия? Аз съм със смесена клоняща към суха и акнеична кожа. И имаме един спор с майка ми може ли дй се слага хидратиращ крем преди бб крема. Аз правя такава процедура: ставам сутрин и се измивам със сапун на АкнеАут, чакам 10мин. и се мажа с лосион против акне на Акне Аут, който изсушава кожата и тук стигаме до спора с майка ми аз слагам специален хидратиращ лосион на Акне Аут и след това бб крем(взели сме на Нивеа, но не ми харесва особено). И след като майка ми ми се скара да не слагам хидратиращия крем следващият път аз след процедурата пропускам този крем и слагам бб, но тогава на сухата ми кожа не се размазва добре и попива супер бързо(защото нали е суха) и винаги ми остава белеща се кожа(която е изчезнала ако сложа хидратиращия крем преди това) Е точно затова ви питам може ли да слагам хидратация и след това бб-то?

sometimes_
09-12-2014, 10:26
Когато аз ползвах АкнеАут, не използвах BB крем и ФДТ. Все си мислех, че ще намаля ефекта на АкнеАут-а. Сигурно не е така, ама... Иначе самият лосион наистина изсушава много кожата, така че е добре да се слага и крема.

weheartiit
09-12-2014, 10:27
Можеш разбира се ,щом кожата ти е суха.
И моята е така на места и ако не сложа хидратиращ крем преди бб
стои на люспички и не е красива гледка.

П.П. според мен не е много хубаво да използваш и сапуна и лосиона на акне аут
защото и двете много изсушават кожата.Редувай ги или си вземи някакъв измиващ гел.

Anonimka_99
09-12-2014, 11:56
Всъщност така са ми ги предписали сапуна, лосиона(червена опаковка) и хидратиращия крем(бяла опаковка). Благодаря за отговорите и ще кажа на майка ми :))

Anonimka_99
09-12-2014, 11:59
А според вас кой е най добрият бб крем(като марка) за мен? Аз съм с леко суха кожа и искам да попива добре и да прикрива някои пъпки.

Hayashi
09-13-2014, 19:38
Не може да се говори за най-добър BB крем, има различни типове и цветове кожа, както и подтонът варира. Най-прекрасното BB за суха кожа, което съм ползвала е Skin79 Lovely Girl, това чудо беше наистина мнооого мазно и хидратиращо. Дори трябваше леко да го туширам с пудра, за да не лъщи прекалено много. Но пък никога не ми се врязваше в линиите, а и имаше перфектното покритие за мен. Но минуси са му, че се предлага само в един цвят, доста светъл, с неутрален подтон и сивеещ и няма слънцезащита.