PDA

View Full Version : Акне



chupachups
09-12-2014, 11:59
Здравейте :)
Имам тинейджърски пъпки, както повечето в тези години. Но при мен проблема е, че съм състезателка по плуване и съм по 6 пъти в седмицата на тренировки и от препаратите и хлорта в басейна ми се възпаляват пъпките. Не са много, не ме болят или нещо, но просто не ми е приятно да ми се подиграват за това. Мазала съм се с какво ли не, но не ми е помага. Една приятелка беше ходила на дерматолог и ми даде това което са и предписали, да го пробвам, но и то не ми помага... Исках да ви помоля вие да ми препоръчате някакъв крем, маска, лосион или каквото и да е ако знаете.
П.п съжалявам ако има такава или подобна тема :)

Ivaaaaa
09-12-2014, 14:32
стига с тва съжЕляване, мамка ви

акне аут

nikoleta_n1
09-12-2014, 14:41
Намали сладкото.

Тамии ..^^
09-12-2014, 23:13
Сапун с хума от аптеката (специално за лице, около 1 лев), ментолов спирт който да слагаш директно на пъпката, внимавай да не слагаш на кожата отстрани, защото много изсушава (знам, че е тъпо да си слагам спирт, обаче работи безотказно) и след това авокадово масло на цялото лице. Няколко дни ти давам да правиш това вечер и ще си като нова. :)

Hayashi
09-12-2014, 23:59
Отиваш на лекар самата ти. Не можеш да се възползваш от чужда рецепта и да се чудиш защо не работи при теб.
Хлорът сигурно ти изсушава много, слагай някакви противовазпалителни кремчета.