PDA

View Full Version : Папагал



JNT
09-12-2014, 13:51
Здравейте ^.^

Попитах майка ми дали мога да си купя папагал. Тя ми позволи, но каза да не я накарам да ми вземе толкова много скъп папагал и така се разбрахме :) Аз си харесах папагал корела и монашеския папагал - както каза майка ми не са скъпи.

Избрах си вече една голяма клетка, четох в интернет как да се грижа. (това ще ми е първия папагал) Четох, че всички папагали могат да говорят.

Когато казах на мама какви папагали си харесах, тя се съгласи.


Аз би съм искала да си науча папагала да говори. Разбрах, че монашеските папагали са доста интелигенти и могат да запомнят около 50-60 думи. Аз живея в Бургас и не знам къде продават такъв папагал, ако някой знае да ми каже някакъв зоомагазин в Бургас откъдето мога да си намеря папагал монашески.

Ако не мога да намеря папагал монашески, ще си купя Корела :) Днес доста търсех в нета за да разбера до каква степен могат да говорят. Повечето бяха писали, че мъжките могат да имитират мелодии но и не да казват някои думи (В някои случаи са си казвали имената, но не и толкова ясно). Но има и такива, които са писали, че могат да запомнят доста думички. Разбира се, че трябва да имам търпение и да отделям време. А женските Корели доколкото разбрах са грачели :D Но все още се чудя дали имам шанс, да си науча Корелата (ако си купя такъв) да говори.

А моля ви, ако знаете някакъв зоомагазин в Бургас, където има голям избор на папагали, да ми каже. А ако знаете където продават папагал монашески - още по-добре :P :)


Ако имате някакви съвети при избирането на папагала и при отглеждането кажете ^^

prosto_chovek
09-12-2014, 15:12
Къде чете, че всичките папагали могат да говорят?

ameli
09-19-2014, 22:07
Ако си взимаш папагал, само за да ти говори - по-добре се откажи.

TheMan9191
09-20-2014, 07:24
Къде чете, че всичките папагали могат да говорят?

Хайде да не говориш без да знаеш много. Абсолютно всички папагали могат да се научат да говорят, разбира се тези, които се водят "говорящи" се учат доста по-бързо и запомнят доста повече думи. По-малките като вълнисти и корели, особено корелите, се учат доста по-трудно. Просто трябва търпение и правилна работа с тях.

Към автора, http://www.papagali-bg.com тук можеш да намериш всичко което ти трябва за папагалите.

skatew
09-20-2014, 09:45
Обмисли много добре какъв папагал ще си вземеш И ОТКЪДЕ! Аз пък бих ти препоръчал вълнист папагал - по-голям шанс имаш да го научиш да говори от корелата и е по-малък, следователно по-тих... Защото наистина да имаш папагали у вас е много, ама много шумно. Трябва да си готов/а сутрин да те събужда с крясъци и цял ден да си чурулика нещо. Аз имах вълнисти, на които бях свикнал и когато отидох в един приятел, който имаше 2 корели, щях да се побъркам от звука:Д. Също горещо ти препоръчвам да НЕ си купуваш папагал от зоомагазин, ако искаш да го социализираш. За да се научи един папагал да говори трябва да е свикнал с теб, тоест да те приема като себеподобен, и да започне да имитира речта ти. За да свикне с теб един папагал най-лесно е хубаво да си го вземеш, когато той е малък, от човек, който развъжда папагали и ГИ ХРАНИ НА РЪКА! Така те не се страхуват от човека и социализирането е в пъти по-лесно. Като цяло за каквото и да е животно, освен някакви рибки, от зоомагазини не е хубаво да се купува. Папагала там не знаеш какво е преживял, също в повечето зоомагазини, в които съм ходил и продавача не може/ не иска да ти отговори на въпроса на каква възраст е папагала. Ако имаш някакви въпроси пиши ми на лично или тук, бих се радвал да ти дам съвети