PDA

View Full Version : ББ крем!!!!!



Smoooke
09-12-2014, 18:58
Здравейте. Имам ББ крем от Avon, който е с доста добра покривност и ми върши работа, но почти е свършил и ми трябва нов. Вие ползвате ли и ако да какъв? Препоръчайте ми нещо.
Мислех си за този на Нивеа, но не знам дали е хубав, а не искам да си вземам пак от този, който имам. Малко да сменя, може да има и по-добри.

Lourenço
09-13-2014, 16:25
L'oreal nude magique bb cream! От миналата година насам го ползвам, и не смятам да го сменям.

Hayashi
09-13-2014, 19:03
Какъв ти е цвета на кожата? И корейски препоръки приемаш ли? xD

Speedz
09-13-2014, 19:09
Какъв ти е цвета на кожата? И корейски препоръки приемаш ли? xD

Да използвам, че е станало въпрос за корейски бб крем- имам миша perfect cover 23 номер и май ми е прекалено тъмен и забелязвам, че направо лилавее на кожата. Обикновено нали повечето оранжевеят, ако не ти паснат на кожата, но този направо синее/лилавее. ;д Ползвала ли си такъв, да не е нещо със срока на годност? Аз хубаво си мислех да взема 21, но една любезна продавачка ме омая и сега си плащам. :D
И още един въпрос- какво ще кажеш за слънцезащитния на миша, един със сребриста релефна капачка, в момента му забравих точното име?

Hayashi
09-13-2014, 19:27
Слънцезащитата на Missha ми е любима! Моята обаче е в жълта опаковка, пак с такава красива релефна капачка. Те имат доста версии на тази опаковка. Купувам само жълтата, защото знам, че ѝ е хубав състава, само физични филтри и без много противни добавки. Тя обаче белее здраво, трябва да се носи задължително под BB или поне нещо с леко коригиращо покритие. Но е бетонче, с нея никога не съм изгаряла. На мен си ми е проблемно. :D Една от другите им слънцезащити в този вид опаковки, обаче, имаше минерално олио и както им няма състава из нета не съм склонна да експериментирам и с останалите.

На M Perfect Cover имам мостри, трябва да ги взема да ги отворя. Аз съм пробвала Signature Wrinkle Filler 21 и освен, че ми беше леко тъмен и леко розов, беше твърде сух и покривен за моите предпочитания. Missha-та по принцип са леко розоовещи, така че ми се струва нормално. 13-ката, която всъщност трябва да е моят цвят изглежда да е неутрална. Etude House имат жълтеещи, а Skin79 имат и доста неутрални.

Smoooke
09-13-2014, 19:29
Ами кожата ми е леко мургава.
Предложете ми нещо, което мога да намеря в обикновените козметични магазинчета?

Speedz
09-13-2014, 19:39
Слънцезащитата на Missha ми е любима! Моята обаче е в жълта опаковка, пак с такава красива релефна капачка. Те имат доста версии на тази опаковка. Купувам само жълтата, защото знам, че ѝ е хубав състава, само физични филтри и без много противни добавки. Тя обаче белее здраво, трябва да се носи задължително под BB или поне нещо с леко коригиращо покритие. Но е бетонче, с нея никога не съм изгаряла. На мен си ми е проблемно. :D Една от другите им слънцезащити в този вид опаковки, обаче, имаше минерално олио и както им няма състава из нета не съм склонна да експериментирам и с останалите.

На M Perfect Cover имам мостри, трябва да ги взема да ги отворя. Аз съм пробвала Signature Wrinkle Filler 21 и освен, че ми беше леко тъмен и леко розов, беше твърде сух и покривен за моите предпочитания. Missha-та по принцип са леко розоовещи, така че ми се струва нормално. 13-ката, която всъщност трябва да е моят цвят изглежда да е неутрална. Etude House имат жълтеещи, а Skin79 имат и доста неутрални.
Да, точно жълтия имах предвид. Някъде си спомних, че беше похвален (може и от теб да е било) и съм го запомнила. Явно ще е must have след като ми свърши стария. А мишата ще видим какво да я правя, поне е малка тубичка. Благодаря за мнението. :)

Shadowland
09-13-2014, 19:47
И аз съм доволна от ейвънския, от който, за съжаление, имах само една от мострите, които бяха пуснали в началото, но така и не си го купих в оригинален размер. За този на Нивеа ще ти кажа, че не ми хареса, поради някои причини. Има само 2 цвята светъл и тъмен - светлия е много тъмен, а за тъмния не смея и да си помисля. Моята кожа също е леко мургава и като си го сложа съм като зомби, но като сложа светла пудра положението става по-добре. Другият проблем е, че когато се нанесе стои като наслоен, а и няма никаква покривност. Не очаквам да е като фон дьо тен, но все пак и най-малките пъпчици не заличава.
Опитвала съм и на Есенс, за който нямам много впечатления, тъй като го купих наскоро, но отново идва проблема с цветовете и това, че светлия цвят е прекалено тъмен за кожата ми.
За да не правя нова тема ще следя тази и ще помоля Hayashi да препоръча корейските бб-та, както и откъде мога да си купя при положение, че нямам карта за пазаруване в интернет. :)

Smoooke
09-13-2014, 20:11
Ооо лично се познавам с Радо Шишарката :D
Какво ще кажете за тези на Гарниер?

Speedz
09-13-2014, 20:14
Имам този в дългата тясна тубичка, доста е течен и ми е тъмен, въпреки че е light версия. Ако го имаше в повечето варианти, щеше да е по-добре. Не е зле, покритието е горе-долу. :)