PDA

View Full Version : Избори 2014



Страници : [1] 2 3

nIkEnCeTy_bE
09-12-2014, 19:27
Е... изборите наближават. Смятате ли да гласувате и за кого? А ако не, защо? Какво смятате за всичките тези предизборни кампании, обещания от партиите или всичко е един параван? Смятате ли, че има способна партия, която да се погрижи за България най - сетне? Имало ли е управление, което досега да сте смятали, че нещо е направило и България била във възход? Искам сериозни включвания. :)

golemiq_korab_minava
09-12-2014, 19:37
няма

yakuza_
09-12-2014, 19:47
Дали ще гласувам? Да.
За кого? За мен.
Което и правителство да дойде, винаги е едно и също, обслужваме интересите на хората Х, на държавата Y, слагаме си наши хора на местата Z. Който не е с партията, значи е против нея, странно как напомня на един конкретен строй.

Nam3less3
09-12-2014, 19:49
Е... изборите наближават. Смятате ли да гласувате и за кого? А ако не, защо? Какво смятате за всичките тези предизборни кампании, обещания от партиите или всичко е един параван? Смятате ли, че има способна партия, която да се погрижи за България най - сетне? Имало ли е управление, което досега да сте смятали, че нещо е направило и България била във възход? Искам сериозни включвания. :)Никога няма и 1 минута да отделя да гласувам. Има ли нужда от обяснения, достатъчно е човек да познава същността на партиите и политиците.

Невъзможно е да се погрижи кой знае колко за България, то самите хора не биха го приели, защото такова им е нивото.

А това кое управление наистина стори нещо, което никой друг не е правил, то това управление отдавна го няма, и може само символично да гласуваш за него.

nIkEnCeTy_bE
09-12-2014, 19:50
Добре, какво е вашето решение за държавата? Има ли нещо конкретно, ясна цел, която смятате, че трябва да се изпълни, за да проработи?

defender
09-12-2014, 19:56
Ами ако изобщо гласувам в тоя порочна система, май ще е за Атака.
За пръв път ще гласувам за тях, ако гласувам.

Защото съм за Православните ценности.
Защото не одобрявам политиката на САЩ.
Защото съм патриот (здравословни граници).

А тяхната платформа е такава, поне така казват, ако и те не лъжат, но други няма.

А и защото досега колко партии се изредиха политиката им е почти една и съща и монотонна
(имат едни и същи западни господари, при кризата в Украйна си пролича най-добре).

Ето ви например политиката при управлението на БСП:
Призна хунтата в Украйна.
Спря Южен поток
Спря АЕЦ Белене
Даде без търг на американците да построят новия блок на АЕЦ Козлодуй.
Какво да говорим.

ПП& А Орешарски до преди няколко години беше май в СДС или ДСБ.
Менкат се как си искат. Може ли това да бъдат хора с принципи, а не просто с жажда за власт.

А да не говорим как американския сенатор Маккейн си идва за половин час на посещение в България и изведнъж пада правителство и се спира Южен поток. За половин час.

Little Monster
09-12-2014, 20:20
Да ще гласувам с невалидна бюлетина. Не мисля че тези празноглави тъпанари заслужават каквото и да било. Навсякъде хиксовете и т'ва е.

Nam3less3
09-12-2014, 20:22
Добре, какво е вашето решение за държавата? Има ли нещо конкретно, ясна цел, която смятате, че трябва да се изпълни, за да проработи?Ми много кръвопийци трябва да бъдат убити, иначе нищо не може да се подобри :D

Или да не убити, ама престъпници, секти, корумпирани юристи, разни фанатици ислямисти и еколози, че и бездомни кучета, всичко което вреди на обществото и пречи да се развива икономиката да бъде спряно :D

И паралелно с това тежки и спешни реформи в здравеопазването, съда, образованието, държавният апарат от бюрократи и т.н.

Замо че никой няма волята, силата и подкрепата за нито едно от тези действия. Така че не ни пука за държавата и обществото. А и ЕС и САЩ веднага биха спрели тези антидемократични действия.

И всичко това е само за да влезе обществото в норма, а за икономически растеж вече не знам какво трябва да се направи.

golemiq_korab_minava
09-12-2014, 20:35
Ами ако изобщо гласувам в тоя порочна система, май ще е за Атака.
За пръв път ще гласувам за тях, ако гласувам.

Защото съм за Православните ценности.
Защото не одобрявам политиката на САЩ.
Защото съм патриот (здравословни граници).

А тяхната платформа е такава, поне така казват, ако и те не лъжат, но други няма.

А и защото досега колко партии се изредиха политиката им е почти една и съща и монотонна
(имат едни и същи западни господари, при кризата в Украйна си пролича най-добре).

Ето ви например политиката при управлението на БСП:
Призна хунтата в Украйна.
Спря Южен поток
Спря АЕЦ Белене
Даде без търг на американците да построят новия блок на АЕЦ Козлодуй.
Какво да говорим.

ПП& А Орешарски до преди няколко години беше май в СДС или ДСБ.
Менкат се как си искат. Може ли това да бъдат хора с принципи, а не просто с жажда за власт.

А да не говорим как американския сенатор Маккейн си идва за половин час на посещение в България и изведнъж пада правителство и се спира Южен поток. За половин час.
ааааааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа ааааааааааа
ааааааааааааа


ааааааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа ааааааааааааааааааааааааа












ааааааааааааааааааааааааа а


АТАКА тогава ЗАЩО според ТЕБ гласува за ТРОЙНА КОАЛИЦИЯ ЛИЧНО ВОЛЕН СИ ДАДЕ ГЛАСА!



Какво ще кажеш за Патриотичен фронт... съюза им..

golemiq_korab_minava
09-12-2014, 20:37
Ми много кръвопийци трябва да бъдат убити, иначе нищо не може да се подобри :D

Или да не убити, ама престъпници, секти, корумпирани юристи, разни фанатици ислямисти и еколози, че и бездомни кучета, всичко което вреди на обществото и пречи да се развива икономиката да бъде спряно :D

И паралелно с това тежки и спешни реформи в здравеопазването, съда, образованието, държавният апарат от бюрократи и т.н.

Замо че никой няма волята, силата и подкрепата за нито едно от тези действия. Така че не ни пука за държавата и обществото. А и ЕС и САЩ веднага биха спрели тези антидемократични действия.

И всичко това е само за да влезе обществото в норма, а за икономически растеж вече не знам какво трябва да се направи.
нищо не каза
въпросът е КАК?
А не.. абе трябва, ама нема да стане.. ми замълчи тогава......

Като няма организяция, която да спечели ДОВЕРИЕТО и вярата на хората - това е страшно.. защото сега едните се делят ЗА РУСИЯ, ДРУГИТЕ ЗА САЩ, ЕС ТУРЦИЯ..националиация, демокрация фу

Nam3less3
09-12-2014, 20:53
Няма как да стане, освен с революция и гражданска война, както в началото на миналия век :D

Кал
09-24-2014, 21:22
Да, ще гласувам. Най-малкото – за да не мрънкам после, че ме управлява #КОЙ.

По-пълна версия тук:

http://kal.zavinagi.org/?p=524

anonymous708973
09-26-2014, 08:22
Ами ако изобщо гласувам в тоя порочна система, май ще е за Атака.

Защото съм патриот (здравословни граници).

А тяхната платформа е такава, поне така казват, ако и те не лъжат, но други няма.

Бе, ти под камък ли живя в последната една година???
Ненормален народ, братче.

Я кажете кой се кандидатира, че не съм особено в час, не ми е останало време да седна и да се разровя. Ще гласувам иначе задължително.

Кал
09-26-2014, 08:28
Я кажете кой се кандидатира, че не съм особено в час, не ми е останало време да седна и да се разровя. Ще гласувам иначе задължително.

https://www.cik.bg/reshenie/?no=820&date=02.09.2014

yakuza_
09-26-2014, 09:41
Много евтино тая година, Барека го гледам пуснал троловете в "24 часа" да му спамят коментари под статиите, слага тениска с лика на Левски и Ботев, обещава колкото всички взети заедно.
Другите са по-скромни, пак си подмятат обвинения и си говорят глупостите, които никой не го интересува.
Оня ден се спрях на алфаТВ, тоя Болен има сериозни ментални проблеми, да не говорим за песента която въртят за него.
http://vbox7.com/play:m7a9130573

Тия номера да се ползват разни "патриотични измислици" не им ли мина времето? Странно защо не е вкл. снимките от почивката си в Париж или Куба, а може би как гласува за предишното правителство и така им осигурява кворум.
И повечето все с изтърканите номера за заплати и работни места, ако те самите не отворят фирми, не виждам с умрялата си политика, как ще привлекат инвеститори, които да го направят.

Кал
09-26-2014, 10:28
Kaji neshto za zelenite kal

http://kal.zavinagi.org/?p=524#more-524

defender
09-26-2014, 10:30
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10696161_396299243859069_2490684769131876514_n.jpg ?oh=808838f4e022461277807fb3f7b7f165&oe=548C0854

аз ли недовиждам или това е турски ..........

yakuza_
09-26-2014, 11:10
ако плаката е в турция, нищо чудно

defender
09-26-2014, 11:17
http://expressnews.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D 0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D 0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%BE/%D0%BD-11615

Кал
09-26-2014, 11:29
Някой има ли идея чий сайт са expressnews.bg?

Понеже от http://expressnews.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81 не се разбира.

А страницата им контакти – http://expressnews.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8 – ми се отваря празна...

(Повече по темата „кой кой е в медиите“: http://www.gadjokov.com/2013/11/30/p941/ )

defender
09-26-2014, 11:50
https://www.facebook.com/NpsdTurkiye?fref=nf
виж и раздел снимки

виж им и листата РБ, всички гореизброени на афиша са си там, не е лъжа.

Кал
09-26-2014, 12:15
V saita im chetoh, che shteli da iskat bankata da q davat direktno pod kontrola na ek , shtoto te nqmalo da q okradat...

Само това ли прочете?

А къде видя, че са „еко-организация“?

Понеже в платформата им има доста повече точки:

http://izbori.zelenite.bg/platforma

defender
09-26-2014, 12:53
ще гласувам; за зелените само ако не им плащам зеления ток. защо трябва да плащам ток, който се произведа от природата. :D

А те дори искат да ми го продават 10 пъти по-скъпо от тока от други източници.

поредната спекулация с природата.

Кал
09-26-2014, 13:21
defender, не бъди сигурен кой какво ти иска. Сегашните цени на тока се поддържат изкуствено. Сметни каква част от данъците отиват за изграждане на някой АЕЦ (и колко ще отидат, като дойде време да го затваряме – на германците например една централа им струва около 10 милиарда, за да се разглоби и деконтаминира, като ѝ изтече експлоатационният срок). Ще получиш едни съвсем други суми. На практика в момента ние грабим и себе си, и собствените си деца...

Да не говорим, че повечето „зелен ток“ е в ръцете на същите олигарси, които са окупирали властта от 20+ години. Виждали ли сте как се разпределят държавни поръчки и раздават разрешителни за производство на такъв ток? И кой строи ветропарковете, които трепят птиците около Каварна – примерно? И как очакваме тия хора, постигнали за пореден път монопол, да ни дадат читави цени?

Зелените са си проучили материала, преди да стигнат до тия предложения. На нас обаче постоянно ни промиват мозъците разни „медии“ и „експерти“... там е мъчното. :(

defender
09-26-2014, 13:26
и какво ще направите срещу тези олигарси, тя партията ви се храни от тях иначе, кой ще има интерес да ви издържа. Просто всичко е един порочен кръг в тая система.

Кал
09-26-2014, 13:28
^..^ Откъде знаеш от кого се храни „партията ми“?

(Аз не членувам в „Зелените“. Само помагам, когато има с какво.)

Да не се окаже, че пак е от „медиите“ и „експертите“?

defender
09-26-2014, 13:31
ми откъде се храни бре, копаете картофи на нивата ли.
Ама то и от тях няма голяма печалба, щото чуждите вериги магазини в Моловето внасят голямо количество от чужбина, а и подбиха пазарите - е женския пазар и той стана като МОЛ, даже и там вече има и Била, а пазара стана супер малък и за да продаваш трябва да платиш някакви супер такси.


ПП: има две Били, а на близо и един Карфур, обърках се.

Ае, продавай си продукцията бедни народе, а вие партия издържате.

yakuza_
09-26-2014, 13:51
Това с натура2000 е един кур, някои хора имат тия земи от доста време и ако не могат да си ги ползват както си желаят, то държавата да им плати земите по пазарна стойност или да им предложи парцел, който да ги компенсира.

defender
09-26-2014, 13:55
i obeshtaniqta na zelenite ne se razlichavat za sujalenie ot na nikoq ostanala partiq.

само дето природата е супер як пиар, (чист и непорочен).
Виж как готино звучи - "за чиста природа и енергийна независимост" - супер яко звучи, точно като будистка мантра, направо започваш да мечтаеш братче и летиш към урната и пускаш бюлетината.

Кал
09-26-2014, 15:02
Понеже гледам, че зацикляме ;) – някой успя ли да провери чий сайт е expressnews.bg?

SpiritInBlack
09-26-2014, 16:15
Я кажете кой се кандидатира, че не съм особено в час, не ми е останало време да седна и да се разровя. Ще гласувам иначе задължително.

Не следиш какво става и си нямаш представа от управленските програми на партиите , но ще гласуваш заради самото гласуване ? Безинтересно

anonymous708973
09-26-2014, 21:47
Не следиш какво става и си нямаш представа от управленските програми на партиите , но ще гласуваш заради самото гласуване ? Безинтересно

Напъни се малко и може да се сетиш защо е изключително важно младите хора да гласуваме.
Управленските партии им ги знам и без да им отварям тъпите сайтове, от които са си крали взаимно.
Ще проверя само тия коалиции, за да видя кой на кого си е дал гъза.

defender
09-26-2014, 21:59
Напъни се малко и може да се сетиш защо е изключително важно младите хора да гласуваме

А когато овцете трябва да гласуват за овчар, но в листата има само вълци? Трябва ли тогава овцете да се чувстват виновни, че не искат да гласуват?

Хората ли са виновни, че политиците ги накараха да изгубят доверие и злоупотребяват с него.

Всеки иска да гласува за доброто бъдеще, но като злоупотребиха с надеждата и доверието му. Насила ли да гласувам, ми това демокрация ли е или е само фективна?

ПП: В момента нашата демокрация е такава - избери в коя пропаст да скочиш. Тук главния герой уж хем има избор, уж хем има свобода, но във всеки случай умира и после му казват че той си е виновен. Гениално.

Кал
09-27-2014, 07:26
defender – така и не разбрах ти дали подкрепяш някого.

Сега обаче ви каня за нещо друго – всички пълнолетни и активни, четящи тук:

5 октомври: станете застъпници

Ето защо. (http://kal.zavinagi.org/?p=524#comment-17952)

Най-важното е, че така проверяваме (и каляваме) гражданските си умения – за по-нататък. ;)

А ако решите да отидете, ще се радвам (МНОГО :) ) да разкажете после какво сте видели. Може даже да си направим една „галерия“ – с впечатленията и поуките...

yakuza_
09-27-2014, 08:18
аз съм бил застъпник към барека :lol: прибрах се да спа, ходих на фитнес, стоях си в нас на лаптопа
имаше 6 човека от него, само в нашата секция

Кал
09-27-2014, 08:22
Колко плащаха за това, ако не е тайна?

anonymous908491
09-27-2014, 08:26
Дончева има интересен клип, била единствения истински мъж в българската политика, сега чакам тиквата да и отговори някак.

yakuza_
09-27-2014, 08:52
Колко плащаха за това, ако не е тайна?

50лв след гласуването и на др седмица по още 10

Кал
09-27-2014, 09:19
50лв след гласуването и на др седмица по още 10



Мерси!

Питам, за да си направя сметка колко пари е налял Бареков само за застъпници. Според тая статия (http://www.dnevnik.bg/izbori2014/2014/05/22/2305305_partiite_registriraha_rekorden_broi_nezavi simi/) излиза, че са 22 000 * 60 = ~1 300 000 лв.

А някой обяснява ли ти тогава защо са му трябвали толкова много застъпници? Не мога да разбера идеята...

Кал
09-27-2014, 09:21
nai dobroto neshto za sujalenie e da si neutralen

... е точно това, което #КОЙ иска да вярваш:

http://precakaikoi.bg/

Не гласувай, за да може олигарсите ни да не се харчат толкова за платените си гласове. :(

Лично мен такива манипулации ме ядосват.

Кал
09-27-2014, 10:13
Да не говорим, че повечето „зелен ток“ е в ръцете на същите олигарси, които са окупирали властта от 20+ години. Виждали ли сте как се разпределят държавни поръчки и раздават разрешителни за производство на такъв ток? И кой строи ветропарковете, които трепят птиците около Калиакра – примерно? И как очакваме тия хора, постигнали за пореден път монопол, да ни дадат читави цени?

Още по темата, в конкретни имена и числа:

http://www.blitz.bg/news/article/292940

От тия хора няма НИ ЕДИН, дето да е човек на „Зелените“ – или въобще някаква истинска мисъл да има за бъдещето на природата и хората ни... Те са тия, които създават кофти име на зелената идея.

Aeternal
09-27-2014, 10:34
А някой обяснява ли ти тогава защо са му трябвали толкова много застъпници? Не мога да разбера идеята...
Легално купуване на гласове е идеята.

draid
09-27-2014, 11:45
Досега винаги съм гласувал и за напред ще е така. Знам че няма да гласувам със сигурност за ГЕРБ, БСП, ДПС, Атака, ББЦ. В реформаторският блок има турци, ще видя от оставащите коя ще ми допадне най много и коя има най-голям шанс да влезе.

Кал
09-27-2014, 12:03
golemiq_korab_minava: кой линк не се отваря? Към blitz.bg ли?

Не разбрах какво предлагаш ти като решение.


Легално купуване на гласове е идеята.

Чии гласове? Само на застъпниците, или...?

Кал
09-27-2014, 13:25
Добре, в крайна сметка какво _можем_ да направим?

Auriss
09-27-2014, 14:00
^male_kolko_si_dosaden

Кал
09-27-2014, 14:27
Тоест, korab, ти нищо не предлагаш, а само се оплакваш?

*въздъх*

Auriss
09-27-2014, 14:37
дай му ти на него да мрънка и цяла вечер ще опява

чист пенсионер

defender
09-27-2014, 15:24
Само гейовете им е позволено да се оплакват, че са недо*бани или защото им се сторило, че някой ги погледнал накриво. Мани ги пенсионерите с мизерната пенсия, ше ми се оплакват.

Кал
09-27-2014, 15:51
korab, почваш да ми звучиш като един друг тип потребители. Те изобщо не са пенсионери – напротив, взимат добри пари за писаниците си из онлайн медии и форуми... ;)

Минавам в standby режим, докато се появи нещо по-конкретно.

AnarchyBoy
09-27-2014, 16:14
ВТФ?

easy.

- Прокарва се закон, с който не можеш да бъдеш гласоподавател, ако не си завършил средното си образование (Така изолираш значителна част от ромските малцинства, които са потенциални гласо-продавачи)
- Прокарва се закон, с който не можеш да вземаш Детски и социални помощи без завършване на средно образование.
- Прокарва се закон, чрез който за първородно дете се дават социални и детски помощи, за второ 50 % по-малко, за 3то 25 % и т.н като реално парите не се спират, просто ако имаш 10 деца, от последното ще вземаш жълти стотинки.
- Свиква се велико народно събрание и се променя конституцията, като се намаляват управляващите 240 депутатски места, до 40 максимум 50.
- Забранява се образуването на Коалация.
- Реформират се всички управляващи звена
- Прокарва се реформа, чрез която хората /не само президента/ могат да наложат Ве-то на даден закон, точка, алинея и прочие, чрез свикване на национален референдум.
- Въвежда се данък ДОХОД! Така данъците ни ще бъдат определяни от заплатите ни в %. Т.е Ако Лекар взема да речем 4000 лева, ще плаща 2500 лева данък, а примерно един областен управител взема 1500, неговият данък да бъда 500 лева. Процентовият данък трябва да се заеме по модел на Швейцарския такъв, който се е оказал доста ефективен за държавната икономика.
- Всеки, без средно образование, да е задължен да работи на 6 часови смени и минимална заплата в тежката металургия и/или земеделието.
- Да не се подписват трудови договори без средно образование.
- Да се намалят местата в университети, с цел качество не количество.
- Да се намалят местата в полициите, с цел качество не количество.
- Да се прокара реформа, която да увеличи финансовия поток към здравеопазването и образованието.
- Ако дипломатическо лице бъде замесено в какъвто и да е незаконен проблем, корупция и/или не спазва конституцията на държавата - имунитет му да бъда свален моментално, след което да бъде предаден на прокуратурата.
- Да се усвояват евро-фондовете, ако това не е възможно, да напуснем евро-зоната докато станем готови.
- Да се премахне всякаква освен представителна власт от президента.
- Списъци с членовете на всяка партия да станат обществено достояние.
- Да се въведе закон, в който да е точно описано, че 1 партия/сдружение няма право да бъде в повече от една власт. 3-те власти, трябва да се управляват от различни лица, като се следят взаимно една друга, при какъвто и да е проблем, финалният глас да е в народа.
- Родилки, Пенсионери, Инвалиди и Заболели да бъдат освободени от данъци.
- Да се спре с износа на каквато и да е Българска стока, а вкарването на чужда не-качествена за Българският потребител. Когато се задоволят нуждите на България, да се помисли за износ.
- Изграждане на тежко строителство и инфра-структура, способни на голям икономически превес над балканите.
- Развитие на туризма, като държавен фактор. Прибиране на огромни данъци от хотели и ресторанти, като ако не могат да си го позволят и се отказват, държавата поглъща съответното звено и не го затваря, а разработва, с цел печалба.

Примерно..

anonymous895156
09-27-2014, 16:47
Само гейовете им е позволено да се оплакват, че са недо*бани или защото им се сторило, че някой ги погледнал накриво. Мани ги пенсионерите с мизерната пенсия, ше ми се оплакват.

нали, какво се оплакват глупавите гейове, виж колко добре си живеят
добре че са повечето партии, за да ги наливат покрай евтиния си предизборен популизъм и да бранят хетеросексуалщината111! ха си мигнал, ха са те направили еврогейец

Кал
09-27-2014, 16:51
AnarchyBoy, имаш интересни идеи, поздравления. (И други, по които има още да се чопли.)

Само да отбележа по това – „Да се усвояват евро-фондовете, ако това не е възможно, да напуснем евро-зоната докато станем готови“

(понеже много хора се плашат от ЕС, все едно е Съветският съюз... или САЩ):

Ако се махнем от ЕС, губим един от най-силните си лостове да озаптяваме олигарсите. Огромна част от гражданските успехи в годините от 2007-а досега (пример: приемането на мрежата от защитени територии „Натура 2000“ в пълния ѝ вид) бяха резултат от доклади до Еврокомисията за нарушения на еврозаконите и откровени престъпления на олигарсите ни, по които тя предприе наказателни мерки (плюс протести – нарича се „принцип на ножицата“, понеже работи само ако има натиск и от долу, от обикновените избиратели, и от горе, от контролиращия орган – в случая Еврокомисията).

Представете си какво ще стане, като махнем този контролиращ орган...

Нещо като в Украйна в момента... само дето в Бг не съм видял критична маса хора, готови за реална война. (За войни по форумите равни нямаме. :/ )

AnarchyBoy
09-27-2014, 16:58
Евросъюза не е стабилен, а и ние не усвояваме това, което даваме. Контролните органи им работят, но ние влагаме повече или наравно с това, което усвояваме, а трябва да е обратното. Да усвояваме повече от колкото даваме за членски внос и такси и прочие.

За втори път съм част от пред изборен щаб / ще запазя в тайна, на коя партия / и се убеждавам колко от хората по улиците не са наясно, със ситуацията в страната.
Ето например сега организираме различни дейности, както и за нас екипа, така и за гражданите на съответния град / дейности различни от концерти и изпълнители/ - разнасят се флаери и се лепят плакати /грешни пари според мен/ Но днес ми направи впечатление нещо. Едно от момичетата, които разнасят флаери се върна по-рано /тя е една мила такава и хората вземат флаерчета постоянно 8-) от нея / та си поговорихме и тя ми разказа, как едно 70 % от хората, са пускали шеги, как във комплектите трябвало да има и поне 20 лева, някои искали и 50. Та се замислих, виж колко необразован е Българина и как не си знае правата, съгласен е да вземе 50 лева от партия Х, която ако дойде на власт /благодарение на неговия вот и много подобни/ ще си ги избие сто-кратно, ама иди му обяснявай.

AnarchyBoy
09-27-2014, 17:37
Поне давам идеи, смотаняк, ти само се оплакваш като тийнейджърка в цикъл, ама политическото ти мислене ник'во го няма. Прост балък си и прост балък ще си останеш. Винаги ще те водят за носа и ти тихо, ще се подчиняваш.

Кал
09-27-2014, 17:41
Това, че не усвояваме достатъчно от ЕС, също е резултат от лакомията + некадърността на олигарсите. Помниш ли колко пъти са ни спирали пари заради установени нарушения? Или колко криво искат да ги усвояват олигарсите?

Ето един скорошен пример (http://kal.zavinagi.org/?p=528#more-528). (Има вероятност да те засегне лично – ако си към някоя от изброените партии, – но човекът, който го е писал, от 20 години се занимава с опазване на каквото е останало от българските гори. Затова и тонът му е такъв...)


Та се замислих, виж колко необразован е Българина и как не си знае правата, съгласен е да вземе 50 лева от партия Х, която ако дойде на власт /благодарение на неговия вот и много подобни/ ще си ги избие сто-кратно, ама иди му обяснявай.

Интересното е, че едни приятели, които изследват процесите за изкривяване на вота, настояват на обратното – че партиите нямат сметка да купуват гласове:

http://www.gadjokov.com/2014/09/24/p1172

Аз съм по-скоро съгласен с тебе. Няма да е стократно – но ще си ги избият.

П.П. korab почвам да го игнорирам. Постовете му звучат едно към едно с разните платени писачи, които върлуват онлайн и си пеят едно и също (или просто наливат „баласт“, за да погребат по-смислените мнения.)

AnarchyBoy
09-27-2014, 17:50
Ти как реализираш, мойто момче. Щото аз отдавна съм активен. ;) Прошляк, а дали съм на тате или на мама, няма значение, аз правя нещо ти само се оплакваш. Смешка.

Кал
09-27-2014, 18:00
Da, men mi plashtat da pisha v teen na latinica, za da zabravvqt decata kirilicata, a na defender = putin direktno go e naznachil za buda duhovnik na foruna. Aurisa e platen ot geiovete, dimitar ot evreite, aeternal ot avstraliicite, ankibot ot irancite.

Е... поне цари плурализъм (http://www.gadjokov.com/2014/09/24/p1172/comment-page-1/#comment-21109). Значи страшно няма. :D

AnarchyBoy
09-27-2014, 18:04
edinstvenoto koeto pravish e da potdurjash oligarhiqta na partiqta ti

За съжаление не искам да разкривам в коя партия съм. Иначе бих ти показал как "партията ми" отваря 5000 работни места / не предизборно/ в град от 40 000 души. Обновява го почти целия и развива туризма на макс.. :)
Привлича чуждестранни инвеститори, има прокаран проект за 5 университетски филиала и прочие. Мда, т'ва е моята партия. :)
повишава пенсии (намалявайки пенсионната възраст) увеличавайки майчинските надбавки и минималната заплата. Ти си просто един от онези слепи Българи за които говоря, дезинформиран, прост, глупoвaт, слаб, безидеен, с робско мислене.

AnarchyBoy
09-27-2014, 18:05
Е... поне цари плурализъм (http://www.gadjokov.com/2014/09/24/p1172/comment-page-1/#comment-21109). Значи страшно няма. :D

:D

WickedSick
09-27-2014, 18:16
Решили ли сте за кого ще гласувате?

AnarchyBoy
09-27-2014, 18:19
То ако тепърва ще решават, ясно..

Кал
09-27-2014, 18:34
Решили ли сте за кого ще гласувате?

Аз – да (http://kal.zavinagi.org/?p=524).

Ти?

AnarchyBoy
09-27-2014, 18:44
Корабе доста е жалко, но току що доказа, че си именно неук и незнаещ, прост и само говориш където не трябва.
В политиката се краде /това е ясно/, но има партии, които наистина работят за държавата. Без да те агитирам, мога да ти изброя две-три, че и да ти дам примери за политици, а и партии, които реално вършат работа.
Има една приказка която много обичам да казвам. "Човешкото око е ненаситно" ;) И ти да си и ти ще крадеш. Но някои хора работят. ;)
Поразрови се в нета за Кюстендил и ще разбереш за какво иде реч. :)
Изпуснах да кажа, реконструиране на римска стена, над града. обновяване на бално санаториумите и развиване на спа-центрове /заради минералните извори/ И всичко това, е привлечено от една партия. :)

Ти си като малките деца, мислиш, че тия хора само гълтат пари и нищо не вършат, въобще не осъзнаваш колко работа имам и каква отговорност ги наляга. :) Но естествено простият Българин, вместо да се поинтересува, просто ще плюе. :)

AnarchyBoy
09-27-2014, 18:59
Моля те обясни ми как чуждестранен инвеститор създаващ завод в град като Кюстендил осигурява бизнес за нечие политическо дете. МОЛЯ ТИ СЕ, ОБЯСНИ МИ ГО, ЛОГИКАТА МИ НЕ ГО ПОБИРА.
Някъде да съм казал, че само комунистите били виновни?
Абе пич ти пишеш несвързани неща бе, слагаш ми думи в устата, ебати жалкия тип. Не ме занимавай моля те, можеш и да спреш да ми пишеш въобще, ебати льольото смешен, хал хабер си няма, но разбираш ли винаги пръв да каже, Т'ва ако сме на живо, ще ти начупя личицето и ще те оставя да плачеш, то с олигофрен като теб, даже не може разговор да се води.

Fisherman
09-27-2014, 19:07
Досега винаги съм гласувал и за напред ще е така. Знам че няма да гласувам със сигурност за ГЕРБ, БСП, ДПС, Атака, ББЦ. В реформаторският блок има турци, ще видя от оставащите коя ще ми допадне най много и коя има най-голям шанс да влезе.

да разводнявай гласовете,като гласуваш за хора,които НИКОГА няма да влезнат в парламента или да напраат нещо,доста си умен

Fisherman
09-27-2014, 19:09
ония пълен батал светльо витков,които обещава да легализира марихуаната за медицински цели и тайно се надява шепата софийски наркомани и децата,които са опитали веднъж шано и са им изтръпнали мишниците да гласуват за него

пълна скръб братче,когато питаш човек който е гласувал за витков отговора му е

-еми защото всички около мене гласуваха за него и реших и аз

AnarchyBoy
09-27-2014, 19:38
Davai, davai , izkarai istinskata si sushtnost da razberat horata.

Utra pak si nameri nqkoe malko momiche ot foruma, koeto da lujesh i podigravash, kakto veche imashe takuv sluchai.



T'ва к'во общо има? И ти май наистина не разбра, че Лина лъжеше, че съм на 25. На 19 съм си :)
Каква същност те гони, к'ви 5 лева не мога да разбера.. Много си жалък, честно.
Не, че е анонимна тъпак, просто не искам да казвам коя е, заради други причини, олигофрен.

Усещаш ли как постовете ти нямат никакъв смисъл? Ама абсолютно никакъв..
А за партията, ако беше малко акълия, щеше да гугълнеш за Кюстендил информацията, която ти дадох и вече щеше да си я разбрал. (АМА КОЙ ДА СЕ СЕТИ, НАЛИ?) Виждаш ли колко си глупав. А дали съм заклет партиец или не, не е от значение, аз съм млад Българин със собствено политическо мнение и осъзнаване (за разлика от теб), който се е насочил към политиката, горе-долу от 5ти клас и е активен в тези среди и дейности, ти от друга страна си просто един беден студент, мъжка путка (която не спира да се оплаква и да плюе, без да се опита да се взре в проблема) и друго освен да се оплакваш като осмокласничка в мензис не знаеш, такива като теб няма да ни оправят държавата. Защото докато ти мрънкаш, аз и другите будни, действаме и сме активни. Независимо с каква цел било то лични облаги или политическа кариера, факт е, че ни има будни сме и действаме, докато ти дебелееш у вас. Колко проекта си написал в живота си? Защото на 19, прокарвам 3 евро-проекта, моето момче. Нещо, което ти и на 35 няма да знаеш как се прави. :)

И ако те интересуват можеш да си гугълнеш.

- Младежки Информационно Консултативен Център [MIKC] град Кюстендил
- Спортна площадка за келенестетика - град Кюстендил
- Спортна площадка за келенестетика - община Кочериново.

Ти днес друго освен да си набиеш една на някое клипче и да си бръкнеш в носа, направи ли?
Не забравяй, че отделно от политическите ми активности, съм студент и работя на трудов договор, така, че моля те не ме занимавай, ти си една смешна утайка, багерист в джоба на мама и тате и за нищо не ставаш.

AnarchyBoy
09-27-2014, 19:43
Сериозно не знам кой те е излъгал, че разбираш от политика, но му кажи да се метне отнякъде, може и теб да вземе.
-Всички сериозни потребители върлуващи по тези среди ти се смеят, жалко е, че ти сам не забелязваш.

Но лудият е луд за всички околни, не и за себе си. - Замисли се.. ;)

Кал
09-27-2014, 19:49
Anarchy, не оставяй korab (и въобще многознайниците без реални приноси) да ти разпиляват енергията. Да перифразирам:


Врагът няма нужда да удря. Ти си този, който ще го удари. Ще удряш и удряш, докато пръстите ти се разкървавят. Докато отвсякъде текне кръв.

Врагът обожава ударите ти. Той съществува, за да те гледа как кървиш. Той съществува, когато кървиш.

И евала от мен, че вече си толкова активен. Все така – все повече. :)

defender
09-27-2014, 20:08
Коалиция ГЕРБ-БСП

Възможно ли е?

AnarchyBoy
09-27-2014, 20:09
Никакъв шанс, повярвай ми. ;)

draid
09-27-2014, 20:09
да разводнявай гласовете,като гласуваш за хора,които НИКОГА няма да влезнат в парламента или да напраат нещо,доста си умен

Отново показваш колко си глупав. Прочети пак внимателно какво съм написал и се опитай да си напрегнеш мозъка(ако изобщо имаш такъв) и може би евентуално ще разбереш какво се има в предвид. А ти ходи и гласувай за някоя от тия избрани партии за да ми докажеш колко наистина си умствено изостанал.

defender
09-27-2014, 20:17
Хора, като ходите да гласувате на какво точно се надявате, на базата на каква надежда го правите и на какви очаквания, имайки предвид досегашните 25 години какво се случва....


На някакво чудо ли се надявате, как го правите?

ПП: Защото аз ако ходя, ще ходя без никакво настроение, е как да отида, баси лицемерието ще е това гласуване.

AnarchyBoy
09-27-2014, 20:26
А не знам, ти ще си ми градинар и без друго..

kosder
09-27-2014, 20:37
ония пълен батал светльо витков,които обещава да легализира марихуаната за медицински цели и тайно се надява шепата софийски наркомани и децата,които са опитали веднъж шано и са им изтръпнали мишниците да гласуват за него

пълна скръб братче,когато питаш човек който е гласувал за витков отговора му е

-еми защото всички около мене гласуваха за него и реших и азАйде аз да ти напиша набързо защо на трети поредни избори ще гласувам за ПП "Глас Народен" и не се определям като "наркоман" и "пълна скръб".
1. В партията има доста свежи лица и нито един бивш агент от ДС, тоест няма от т.нар. "стари муцуни", които да предизвикват отвращение.
2. Основният им приоритет е образованието и имат наистина качествени идеи за неговото реформиране. Едно от лицата на партията Николай Николов е доказан специалист в областта - https://www.youtube.com/watch?v=dWmlQI8A8K0
3. Проведоха прозрачен избор за евродепутати - всеки, който искаше да се кандидатира имаше тази възможност. Използваха полиграф и открити дебати, излъчвани в интернет, за избора на евродепутати.
4. Качват си отчет на изразходването на субсидията.
5. Не правят безумно скъпи и малоумни агитации, както всички "големи" партии.
6. Не се обвързват с нито една друга политическа партия в някоя безумна коалиция, с цел влизане в парламента.
7. Показват, че и без платени безумни скъпи репортажи и реклами по телевизията, без поръчване на тенденциозни соц. проучвания, може да привлекат вниманието на немалка обществена маса.
8. Те са против платените застъпници и наблюдатели по време на изборния ден, които са си легална форма за купуване на гласове.
Не си правя илюзии, че ще управляват. Шансовете им да влязат в парламента не са от най-големите, но всичко това след 5-ти. Като за една малка партия за 1 година си направиха 35 общински структури и си изразяваха позициите по всички важни обществени въпроси, макар и не по телевизията, все пак там трибуна се дава на предимно на парламентарно представените партии или такива с масивно спонсорство тип ББЦ. Ще гласувам за тях, защото наистина са една анти-системна партия и смятам, че негласуването не е по-добрия вариант, камо ли гласуването за "по-малкото зло".

Лъч
09-27-2014, 20:46
defender, ако наистина за теб има смисъл да допринесеш за промяна към някакво по-добро (или поне по-поносимо) положение на всички фронтове - разбирай И чрез гласуване (=политическия фронт), защо не потърсиш информация за кандидатите за тези избори? Това би било минмалното, което може да направиш - а ако наистина това за теб е смислен начин за промяна, не би ли направил повече? Например да потърсиш по-жив контакт с хора, движещи се в кръга на някоя партия, или поне на хора, които са активни граждани, селяни, жители на България? Надали е толкова трудно да придобиеш по-истински впечатления, ако се вълнуваш от това. Ако просто търсиш начин да се извиниш за негласуване, те вече са измислени от "загнездилите се" в политиката хора и партии: демотивация - "че то какво ще се промени", натякване, че през последните 20+ години нищо не се е променяло (да, ама на-най не се е променяло - хората да не би да не сме се променили ---> защо ги водим тия разговори, ако сме си същите?), а сред може би най-ефективните методи за демотивиране на масата гласоподаватели е затрупването им със занимания за оцеляване плюс камара други простотии за разсейване на вниманието ни в свободното ни време от съществени въпроси и опознаване на хората около нас.

Спирам дотук, че е късно и ми се разлива мисълта, но се запалих от прочетеното дотук и не се сдържах да се включа - с регистрация и коментар.

Дано не съм досадил с многото разтеглени изречения.

Пожелавам ни да намираме повече общ език и поводи за общи действия ДОРИ като говорим за политика.

Ако утре ми остане време-сила, ще споделя каквото още ми гори отвътре. Сега последно: каквото било - било е. Простотия или не, може да изберем да променим нещата, които са в наши ръце или да не ги оставим същите.

defender
09-27-2014, 21:07
да променим нещата, които са в наши ръце или да не ги оставим същите.

След единствения референдум в демократичната история на България за или против АЕЦ Белене, в който резултата беше 60% на 40% за АЕЦ Белене и после нищо, наистина повярвах, че бъдещето е в нашите ръце.


Какво ли щеше да стане в Шотландия, ако на техния референдум беше станало същото.

ПП: и това е само един пример, който пръв ми дойде на ум.

AutumnTears
09-27-2014, 21:17
ВТФ?

easy.

- Прокарва се закон, с който не можеш да бъдеш гласоподавател, ако не си завършил средното си образование (Така изолираш значителна част от ромските малцинства, които са потенциални гласо-продавачи)
- Прокарва се закон, с който не можеш да вземаш Детски и социални помощи без завършване на средно образование.
- Прокарва се закон, чрез който за първородно дете се дават социални и детски помощи, за второ 50 % по-малко, за 3то 25 % и т.н като реално парите не се спират, просто ако имаш 10 деца, от последното ще вземаш жълти стотинки.
- Свиква се велико народно събрание и се променя конституцията, като се намаляват управляващите 240 депутатски места, до 40 максимум 50.
- Забранява се образуването на Коалация.
- Реформират се всички управляващи звена
- Прокарва се реформа, чрез която хората /не само президента/ могат да наложат Ве-то на даден закон, точка, алинея и прочие, чрез свикване на национален референдум.
- Въвежда се данък ДОХОД! Така данъците ни ще бъдат определяни от заплатите ни в %. Т.е Ако Лекар взема да речем 4000 лева, ще плаща 2500 лева данък, а примерно един областен управител взема 1500, неговият данък да бъда 500 лева. Процентовият данък трябва да се заеме по модел на Швейцарския такъв, който се е оказал доста ефективен за държавната икономика.
- Всеки, без средно образование, да е задължен да работи на 6 часови смени и минимална заплата в тежката металургия и/или земеделието.
- Да не се подписват трудови договори без средно образование.
- Да се намалят местата в университети, с цел качество не количество.
- Да се намалят местата в полициите, с цел качество не количество.
- Да се прокара реформа, която да увеличи финансовия поток към здравеопазването и образованието.
- Ако дипломатическо лице бъде замесено в какъвто и да е незаконен проблем, корупция и/или не спазва конституцията на държавата - имунитет му да бъда свален моментално, след което да бъде предаден на прокуратурата.
- Да се усвояват евро-фондовете, ако това не е възможно, да напуснем евро-зоната докато станем готови.
- Да се премахне всякаква освен представителна власт от президента.
- Списъци с членовете на всяка партия да станат обществено достояние.
- Да се въведе закон, в който да е точно описано, че 1 партия/сдружение няма право да бъде в повече от една власт. 3-те власти, трябва да се управляват от различни лица, като се следят взаимно една друга, при какъвто и да е проблем, финалният глас да е в народа.
- Родилки, Пенсионери, Инвалиди и Заболели да бъдат освободени от данъци.
- Да се спре с износа на каквато и да е Българска стока, а вкарването на чужда не-качествена за Българският потребител. Когато се задоволят нуждите на България, да се помисли за износ.
- Изграждане на тежко строителство и инфра-структура, способни на голям икономически превес над балканите.
- Развитие на туризма, като държавен фактор. Прибиране на огромни данъци от хотели и ресторанти, като ако не могат да си го позволят и се отказват, държавата поглъща съответното звено и не го затваря, а разработва, с цел печалба.

Примерно..
Първо прочети малко по Политология и Конституционно право. Демонстрираш изключително ниско ниво на политическа култура.

AnarchyBoy
09-27-2014, 21:37
Напротив, с това бихме оправили България..
Знам, че не биха били ги приели, но това е начинът. Дали е радикално вие ще кажете. :)

Но може да прочетеш - История на Соца от Карл Маркс и да си поговорим. :)
Честно казано предпочитам Неосоциализъм и да имаме пари, от колкото "демокрация" и да ни умират хората.

kosder
09-27-2014, 21:38
След единствения референдум в демократичната история на България за или против АЕЦ Белене, в който резултата беше 60% на 40% за АЕЦ Белене и после нищо, наистина повярвах, че бъдещето е в нашите ръце.


Какво ли щеше да стане в Шотландия, ако на техния референдум беше станало същото.

ПП: и това е само един пример, който пръв ми дойде на ум.Напротив референдумът беше подкрепен с 20% избирателна активност, тоест на границата от това да бъде обявен за недействителен. Когато гласуването на един референдум се осъществи с избирателна активност под 50% ( за база се взимат последните парламентарни избори), той бива гласуван от Народното Събрание. В гласуването си от НС въпросът от референдума за Белене беше отхвърлен. Въобще така, както беше формулиран въпроса пораждаше много въпросителни, което се отрази на реализирането му. Като цяло референдумите в България не са законово добре устроени, за пример и последния, около който се дигна шум относно задължителното и електронно гласуване, който едва ли ще бъде осъществен, за съжаление.

AnarchyBoy
09-27-2014, 22:06
^ Прочетох ти поста 15 пъти, пак не мога да загрея за к'во ми говориш.
Говори по-ясно не съм ти от селото не ти разбирам изкривения диалект, а може и да е поради факта, че си супер зле. Ти не си нормален..

Абе, някой на тая плюмка разбира ли му нещо?

AnarchyBoy
09-27-2014, 22:26
Продължаваш да пишеш несвързано.. Бту къв е тоя хейт, отговорих на друг потребител супер нормално, ти ме хейтиш и то несвързано.. втф? Мега зле. Нормално де, прост си прост и ще си останеш.

AnarchyBoy
09-28-2014, 05:41
:lol:

RagioL
09-28-2014, 06:24
:lol:

не намери ли с кой друг да спорите за политика?

AnarchyBoy
09-28-2014, 06:44
Аз не споря, аз му се подигравам.. Виж го какъв е жалък..

RagioL
09-28-2014, 07:13
ако събереш всичките му дрънканици в карикатура би излязло нещо странно, но и смешно
така че си прав

anonymous908491
09-28-2014, 08:48
ВТФ?

easy.

- Прокарва се закон, с който не можеш да бъдеш гласоподавател, ако не си завършил средното си образование (Така изолираш значителна част от ромските малцинства, които са потенциални гласо-продавачи)
- Прокарва се закон, с който не можеш да вземаш Детски и социални помощи без завършване на средно образование.
- Прокарва се закон, чрез който за първородно дете се дават социални и детски помощи, за второ 50 % по-малко, за 3то 25 % и т.н като реално парите не се спират, просто ако имаш 10 деца, от последното ще вземаш жълти стотинки.
- Свиква се велико народно събрание и се променя конституцията, като се намаляват управляващите 240 депутатски места, до 40 максимум 50.
- Забранява се образуването на Коалация.
- Реформират се всички управляващи звена
- Прокарва се реформа, чрез която хората /не само президента/ могат да наложат Ве-то на даден закон, точка, алинея и прочие, чрез свикване на национален референдум.
- Въвежда се данък ДОХОД! Така данъците ни ще бъдат определяни от заплатите ни в %. Т.е Ако Лекар взема да речем 4000 лева, ще плаща 2500 лева данък, а примерно един областен управител взема 1500, неговият данък да бъда 500 лева. Процентовият данък трябва да се заеме по модел на Швейцарския такъв, който се е оказал доста ефективен за държавната икономика.
- Всеки, без средно образование, да е задължен да работи на 6 часови смени и минимална заплата в тежката металургия и/или земеделието.
- Да не се подписват трудови договори без средно образование.
- Да се намалят местата в университети, с цел качество не количество.
- Да се намалят местата в полициите, с цел качество не количество.
- Да се прокара реформа, която да увеличи финансовия поток към здравеопазването и образованието.
- Ако дипломатическо лице бъде замесено в какъвто и да е незаконен проблем, корупция и/или не спазва конституцията на държавата - имунитет му да бъда свален моментално, след което да бъде предаден на прокуратурата.
- Да се усвояват евро-фондовете, ако това не е възможно, да напуснем евро-зоната докато станем готови.
- Да се премахне всякаква освен представителна власт от президента.
- Списъци с членовете на всяка партия да станат обществено достояние.
- Да се въведе закон, в който да е точно описано, че 1 партия/сдружение няма право да бъде в повече от една власт. 3-те власти, трябва да се управляват от различни лица, като се следят взаимно една друга, при какъвто и да е проблем, финалният глас да е в народа.
- Родилки, Пенсионери, Инвалиди и Заболели да бъдат освободени от данъци.
- Да се спре с износа на каквато и да е Българска стока, а вкарването на чужда не-качествена за Българският потребител. Когато се задоволят нуждите на България, да се помисли за износ.
- Изграждане на тежко строителство и инфра-структура, способни на голям икономически превес над балканите.
- Развитие на туризма, като държавен фактор. Прибиране на огромни данъци от хотели и ресторанти, като ако не могат да си го позволят и се отказват, държавата поглъща съответното звено и не го затваря, а разработва, с цел печалба.

Примерно..

Помня, че в Кюстендюл имахте проблеми с водата, май не ставаше за пиене, но на теб са забравили да ти го кажат и си препил.
Забравил си да напишеш, че по закон, ще е задължително всеки да се научи да фотосинтезира, играенето на игри ще бъде признато за професия и ще имате право на предсрочно пенсиониране поради олигофрения.

defender
09-28-2014, 10:09
Верижна реакция на цените след поскъпването цената на тока от 1 октомври

http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%98%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D 0%B0/%D0%92%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%9E%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BA%D1%8A%D0%BF%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0-_l.n_i.111796_c.20.html#.VCfdDKMbYQo


ПП: гласувайте бе, новото правителство ще ви посрещне с новите цени.

Death Gun
09-28-2014, 10:13
Верижна реакция на цените след поскъпването цената на тока от 1 октомври

http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%98%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D 0%B0/%D0%92%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%9E%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BA%D1%8A%D0%BF%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0-_l.n_i.111796_c.20.html#.VCfdDKMbYQo


ПП: гласувайте бе, новото правителство ще ви посрещне с новите цени.
Идвайте утре и във вторник на протест пред ДКЕВР и Мин. съвет, но този път не с яйца, а камъни. ;)
Плевнокио случайно нещо да е казал по въпроса? Мълчи си п*тката.

defender
09-28-2014, 10:26
Да гласувам за тея е все едно сам да си узаконя поскъпването, да не съм малоумен.
С изборите тея ни се подиграват ве.

kosder
09-28-2014, 10:32
Да гласувам за тея е все едно сам да си узаконя поскъпването, да не съм малоумен.
С изборите тея ни се подиграват ве.Като не гласуваш, цената сигурно няма да се повиши? Обичам странната несвързана логика.

yakuza_
09-28-2014, 10:36
ВТФ?

- Свиква се велико народно събрание и се променя конституцията, като се намаляват управляващите 240 депутатски места, до 40 максимум 50.
Проблема не е в броя на депутатите, а в качеството им, много по-лесно е да подкупиш 50 човека, отколкото 240.

- Забранява се образуването на Коалация.
Германия се управлява от коалиция, не съм ги видял да недоволстват.


- Въвежда се данък ДОХОД! Така данъците ни ще бъдат определяни от заплатите ни в %. Т.е Ако Лекар взема да речем 4000 лева, ще плаща 2500 лева данък, а примерно един областен управител взема 1500, неговият данък да бъда 500 лева. Процентовият данък трябва да се заеме по модел на Швейцарския такъв, който се е оказал доста ефективен за държавната икономика.
Което ще увеличи плащанията "под масата"

- Всеки, без средно образование, да е задължен да работи на 6 часови смени и минимална заплата в тежката металургия и/или земеделието.
комунизма свърши

- Да не се подписват трудови договори без средно образование.
така няма ли всеки да си наема мангали, защото те реално няма да имат права, а българите да стоят без работа?


- Да се намалят местата в полициите, с цел качество не количество.
да, точно от бройката се е влошило качеството ...

- Да се прокара реформа, която да увеличи финансовия поток към здравеопазването и образованието.
проблема е в загубите които идват от неплащането на осигуровки и болници, които стоят отворени в малки населени места, а не в парите




Родилки, Пенсионери, Инвалиди и Заболели да бъдат освободени от данъци.
значи да прехвърля милионния си бизнес на някой инвалид, за да не плащам данъци? или на жена ми и да й надуя корема? ебем ти логиката

- Да се спре с износа на каквато и да е Българска стока, а вкарването на чужда не-качествена за Българският потребител. Когато се задоволят нуждите на България, да се помисли за износ.
значи аз живея на 30км от границата с Румъния и да не продавам нищо там, защото на някой от югозападна България му трябвали 50кг домати? отново правим полов акт с логиката ти

- Изграждане на тежко строителство и инфра-структура, способни на голям икономически превес над балканите.
държавата заводи не строй отдавна, такива неща искат пари, пазари, ресурси

Развитие на туризма, като държавен фактор. Прибиране на огромни данъци от хотели и ресторанти, като ако не могат да си го позволят и се отказват, държавата поглъща съответното звено и не го затваря, а разработва, с цел печалба.
Те и сега повечето не си плащат данъка, какво остава ако тръгнат да се прибират огромни данъци, интересно как развиваш туризъм, като на практика затваряш всяко малко заведение и хотел, след като те не могат да понесат данъците, така няма ли да навредиш на малкия бизнес? отново любов с логиката ти


Не знам какво учеше, туркеменистаноистика ли какво беше, но се придържай към него.

defender
09-28-2014, 10:40
Като не гласуваш, цената сигурно няма да се повиши? Обичам странната несвързана логика.

Виж, те сами ни създават проблеми и после сами ни дават уж единствено решение и изход, (в случая изборите), това решение ни се дава от тях наготово и после те ни организират да посрещнем и извършим това решение предложено от тях (т.е. същите тези които ни създават проблема, те ни дават и решението и като с нашите пари ни организират и ни агитират да го извършим), не е нужно хората сами да мислят за решение и изхода и сами да се организира, всичко им е "услужливо" уредено и подготвено.
За да може човек да намери друго решение и изход той трябва сам да почне да мисли и сам да се организира, а не да чака тези дето му създават проблемите те да дадат отговора.

Death Gun
09-28-2014, 10:45
Тва е щото сме глупав и заспал народ. Чакаме да вдигнат цените и тогава евентуално излизаме на протест...

defender
09-28-2014, 10:49
Чакаме да вдигнат цените и тогава евентуално излизаме на протест...

И тогава идва полицията да ни блъска и бие демократично, а ако погледнеш полицаите са също част от народа (т.е. за проблемите, които те ни създават, те противопоставят нас срещу нас).

kosder
09-28-2014, 11:08
Виж, те сами ни създават проблеми и после сами ни дават уж единствено решение и изход, (в случая изборите), това решение ни се дава от тях наготово и после те ни организират да посрещнем и извършим това решение предложено от тях (т.е. същите тези които ни създават проблема, те ни дават и решението и като с нашите пари ни организират и ни агитират да го извършим), не е нужно хората сами да мислят за решение и изхода и сами да се организира, всичко им е "услужливо" уредено и подготвено.
За да може човек да намери друго решение и изход той трябва сам да почне да мисли и сам да се организира, а не да чака тези дето му създават проблемите те да дадат отговора.Гласуването на избори не ограничава възможностите на човек сам да търси решение на проблемите си и да търси отговорност от "управниците". Това, че повечето хора се ограничават с избирателното си право и после продължават живота си по инерция без да се замислят дали могат да живеят по-добре и достойно, не мисля, че е проблем създаден с решение на НС. Проблемите си ги създаваме само и единствено ние като основната причина поне според мен е масовата неинформираност по основните въпроси у нас. Голяма част от обществото приема за чиста монета казаното по медиите, които в по-голямата си част са финансово зависими от определени групи лица, прокарващи с тяхна помощ своите интереси. Много хора гласуват за партии с безумни популистки лозунги, без дори да се замислят, че са неосъществими в сегашните условия за страната. Проблемът не е в партията, че издига такива предложения(всеки има правото да агитира с каквото желае), проблемът е в човекът, който решава да подкрепи тези безумни "бъдещи политики", оставащи в годините само на неизчистените плакати. Негласуването с причина "всички са маскари" е меко казано "малоумно" оправдание. При наличието на близо 40 партии на бъдещите избори, не може да няма поне 1, чиито възгледи да не съвпадат с тези на въпросният "бунтар". Засега това са реалностите в политическия живот в страната, че основния начин да се участва в него е чрез партийна организация. Пряка демокрация по нашите земи е все още илюзорно понятие като погледнем средното ниво на образованост и информираност у нас.

defender
09-28-2014, 11:14
Гласуването на избори не ограничава възможностите на човек сам да търси решение на проблемите си и да търси отговорност от "управниците".

Колко години преход още ти трябва за да разбереш, че това което казваш не работи, въпреки, че изглежда на теория логично и правилно.

Един умен човек беше казал, че ако дори започнехме държавата си от НУЛАТА за 25 години щеше да е по-добре, от сегашното ни положение.

Аз лично преди влизането ни в ЕС имах по-добра покупателна способност отнесено пари, които имам, срещу цени на закупени стоки с тези пари. Връщаме се назад ли, какво се случва? Обясни.

defender
09-28-2014, 11:43
При наличието на близо 40 партии на бъдещите избори, не може да няма поне 1, чиито възгледи да не съвпадат с тези на въпросният "бунтар".

Точно това е, всеки опит за промяна да бъде вкаран в коловоз и под контрол. Мерси.

Това е просто съвършена система, измъкване няма.

kosder
09-28-2014, 11:49
Колко години преход още ти трябва за да разбереш, че това което казваш не работи, въпреки, че изглежда на теория логично и правилно.

Един умен човек беше казал, че ако дори започнехме държавата си от НУЛАТА за 25 години щеше да е по-добре, от сегашното ни положение.

Аз лично преди влизането ни в ЕС имах по-добра покупателна способност отнесено пари, които имам, срещу цени на закупени стоки с тези пари. Връщаме се назад ли, какво се случва? Обясни.Според теб представителната демокрация у нас не работи. За да работи нормално и успешно трябва да има две нормално функциониращи страни - представители и избиратели. Явно има проблем в някоя от двете, а според мен и в двете. Спокойно заявявам, че според мен след 1989 не е имало управление, което да заслужава някакви специални похвали за свършеното. За тези 25 г., обаче се редуват едни и същи управници. Та отново излиза на преден план въпроса, дали са виновни само политиците или и голяма част от обществото, която ги избира? Да за мен, некадърни са не само огромна част от представителите, но и представляваните.
Ако кажа, че сме тръгнали назад след влизането си в ЕС, би било не особено реалистично. Факт, е че обаче темповете на развитие на са такива, каквито всички са очаквали след 2007 г.

defender
09-28-2014, 11:58
Как да са едни и същи - Жан Виденов - Костов - Сакскобургоски - Станишев - Бойко, тези едни и същи ли са? Но резултата се вижда какъв е.

Какво са виновни хората, че им се предлага такъв избор. Като нямаме хора, които да ни направят работеща демокрация, значи за българите тази система не работи, просто сме с друг манталитет като хора и народ и това е, защо трябва да живеем така насила. Значи западния модел не е нашия модел, той е удобен единствено за силните западни демокрации да си играят с нас на котка и мишка.

Ето почти всичките ни предприятия където могат да се изкарват пари за приватизирани от западните хиени и познай къде отиват печалбите - в техните пенсионни фондове, в тяхното здравеопазване и образование т.н.

kosder
09-28-2014, 12:28
Какво ще рече на хората им се предлага такъв избор? Хората имат избор да участват в управлението, създават партия, събират достатъчно гласове и управляват държавата. Това не е затворена система, която упорито в България се представя за такава и главните виновници сме ние. Има ли сме друг манталитет? Не просто по нашите земи виреят мрънкалници, на които не им харесва нито едното, нито другото, но и не се опитват да предложат някакво тяхно решение на проблема. Ще живеем по-добре в монархия? Трябва ни еднопартийна или двупартийна система? Нова епоха на социализъм и активна държавна намеса? Какво е решението за теб?
Относно приватизацията... Това са особеностите на свободния пазар. Имаш правото да купиш всичко, което се предлага на пазара. Проблемът отново не е в купувача(западни инвеститори, а и не само, за пример - "Каолин" АД), че му се предлагат печеливши предприятия на смешни пари. Едва ли някой насила е накарал Костов и Сакскобурготски (най-големите приватизационни сделки са извършени по време на техните управления) да сключват неизгодни сделки, така че да се обвиняват "западните тъмни сили" за нашите некадърни политици е несериозно. Дали трябва да се търси наказателна отговорност? Естествено, че да. Затова всеки преди да отиде да гласува трябва да направи сериозен и информиран избор, а не такъв на база социологически проучвания и медийно време в ефир. Напълно ясно ми е, че само с гласуване няма да си оправим проблемите и вече го споменах в по-горните ми постове.

defender
09-28-2014, 12:45
Какво ще рече на хората им се предлага такъв избор? Хората имат избор да участват в управлението, създават партия, събират достатъчно гласове и управляват държавата. Това не е затворена система, която упорито в България се представя за такава и главните виновници сме ние.

Кой да участва в политиката и кой има качества да прокарва интереси, това решават тези, който държат парите. Който отговаря на техните критерии, той влиза политиката. Тези дето се опитват да участват в политика от едната чест и морал остават винаги в периферията, докато сами не се откажат - а така хем и не могат да кажат, че нямат свобода.

Мамона (парата) управлява света.

И яяяя не ми казвай, че ние сме виновни, защото не се чувствам такъв, виновен съм единствено пред Господ.

defender
09-28-2014, 13:11
Надеждата ми е че тази система ще се срути, просто, защото капитализма паразитира и унищожава природата и планетата и също не решава проблема с осъществяването на контрол върху раждаемостта на човечеството,

Тези дето държат парите отдавна го разбраха и системата ще бъде заменена. Но не се знае дали това ще е по-добро или по-лошо за нас, обикновените хора.

Кал
09-28-2014, 13:32
kosder, +1 от мене за включванията ти. (Ама не се хаби да образоваш defender-а – той вече знае всичко. Пък и не е тук с цел да бъде образован. ;) )

Да попитам: „Глас народен“ имат ли някакви обществени успехи до момента? Мойте хора („Зелените“) имат (най-важните съм ги изброил тук (http://kal.zavinagi.org/?p=524)), затова и съм избрал да подкрепям тях. Но ако и „Глас народен“ са показали, че умеят да правят промени, ще ги следя по-внимателно.

defender
09-28-2014, 13:43
И с каква цел съм тук ве?
Искам да гласувам ама като не може да ми се отприщи сърцето, в момента да гласувам това означа да убия всичко човешко в себе си и принципите си и тогава да стана като душевна проститутка.

Ми аз тогава ако ще ставам проститутка ми по-добре да гласувам за пари.

ПП: Може би съм от тези, които вече не вярват на политици и партии, ако ще и да се крият зад всякакви възвишени лозунги и чисти образи и светини и да се крият и зад природата и зад всичко друго чисто, просто за 25 години всичко опорочиха за да се крият зад него и да го ползват за пиар.
Дори и да има политик с добри намерения и той вече е очернен от останалите и от лицемерните принципи на системата като цяло.

Просто цялата тази система на партиите вече се изчерпи, доверието се пречупи. Остана само да изчакам краят й.

Aeternal
09-28-2014, 14:19
Дефенди, не си наясно, братле.
Капитализъм е икономическо понятие, демокрация политическо. Не ги смесвай.

На държавния капитализъм отдавна му мина времето.

А, иначе и мен ме е яд. Млад съм, имам желание и няма за кой да гласувам. Трагично е положението.

defender
09-28-2014, 14:25
Капитализъм е икономическо понятие, демокрация политическо. Не ги смесвай.


Смесвам ги защото живеем точно в такова система на симбиоза между двете.

И знаеш ли какво, ако капитализмът е концентриран около печалбата, а демокрацията около свободата, то сегашната система (на симбиоза между двете), значи внушава това: "свободата е за богатите", буквално.

Aeternal
09-28-2014, 14:32
Омръзна ми да се повтарям, че нашето не е демокрация.
Нямаме социална политика, можеш да благодариш и на приятелите на Русия от БСП за плоския данък.

defender
09-28-2014, 14:34
О БСП за плоския данък.

верно ли ве, плоския данък е дясна политика, те затова всички анализатори се чудиха как може БСП да въвежда плосък данък.

хихи.

Няма БСП, няма СДС.


ПП: БСП не са приятели на Русия, ясно се видя от действията им при кризата в Украйна.
Ае стига сте ползвали тази Русия за плашило.


ПП2: ооо, чакай, ти искаш да кажеш, че си за социалната политика ли ве, а обвиняваш БСП и Русия в капитализъм? Нещо се обърквам вече, отивам да ям.



Всичко е манджа с грозде, как да гласувам вееееее?

Aeternal
09-28-2014, 15:14
верно ли ве, плоския данък е дясна политика, те затова всички анализатори се чудиха как може БСП да въвежда плосък данък.

хихи.

Няма БСП, няма СДС.


ПП: БСП не са приятели на Русия, ясно се видя от действията им при кризата в Украйна.
Ае стига сте ползвали тази Русия за плашило.


ПП2: ооо, чакай, ти искаш да кажеш, че си за социалната политика ли ве, а обвиняваш БСП и Русия в капитализъм? Нещо се обърквам вече, отивам да ям.



Всичко е манджа с грозде, как да гласувам вееееее?
Що, кво им е социалното на БСП??
В Русия цари в пъти по-див капитализъм от този тук.
Това ако не го виждаш или си платен, или сляп.

yakuza_
09-28-2014, 15:17
Плоския данък си е на място. Дори и така не го плащат една голяма част (едни мижави 10%), а ако е над 20-30% ще станат още повече и приходите в бюджета вместо да се увеличат, ще намалят.

defender
09-28-2014, 15:27
В Русия цари в пъти по-див капитализъм от този тук.

И какво ще рече това, че Руските корпорации са превзели пазарите в чужди държава и ги точат ли.
Я кажи нещо руско в България - ЧЕЗ ли е руски или ЕВН или Е-ОН или някоя банка или Макдоналдс или Декатлон, или Била или Карфур или Кауфланд или Дънди Прешас, или Мариците и т.н.

yakuza_
09-28-2014, 15:29
лукойл и техните светлини целогодишно

defender
09-28-2014, 15:30
а Шел

а Шеврон

Aeternal
09-28-2014, 15:33
Ти как се мъчиш да сравняваш портокали с ябълки не е истина.
Лукойл. Газпром. Белене си е гигантска схема за крадене на българина с цел облагодетелстване и на Русия.
И в скандинавските държави имат Макдоналдс и Била, да не би и там да е капитализъм??

Но не говорихме за това, говорехме за Русия и как там една група олигарси около Путин продават единствения руски продукт - суровините. И са мултимилиардери докато обикновения руснак тъне в мизерия.

На това какво му се вика?

Aeternal
09-28-2014, 15:35
а Шел

а Шеврон

На Шел горивата в България знаеш ли откъде идват? Освен Карера 100, дето я носят от Австрия.

defender
09-28-2014, 15:37
Ми западния свят винаги е бил обединен срещу Русия, още от средновековието, историята го показва, нищо ново.

Западните дивашки племена винаги са били обединени около материализма още от времето на християнска Византия.

Разцвета на Запада идва с разграбването на Византия, откриването на новия свят (Америка) и колонизирането му. Както и колонизирането на Африка. Баси паразитите са тея.

Aeternal
09-28-2014, 15:39
Ми западния свят винаги е бил обединен срещу Русия, още от средновековието, историята го показва, нищо ново.
Това какво общо има ?????

defender
09-28-2014, 15:42
Много общо има, просто дойде ред да се колонизира и Русия и Китай, това е, всичко друго е вече опоскано и плячкосано и изядено.

И вече като няма от къде, почнаха да живеят на кредити и заеми. Ето защо САЩ има такъв заем.

Aeternal
09-28-2014, 15:43
Много общо има, просто дойде ред да се колонизира и Русия и Китай, това е, всичко друго е вече опоскано и плячкосано и изядено.

И вече като няма то къде, почнаха да живеят на кредит и заеми.
ухахахахахаххахах ххааххах
Иди го виж Путин на кви заеми живее. хахахаха

Ебаси живота.


Едва ли не света ще фалира ако не почне да плюска от Русия. Там е богатството.

А тея митове за безкрайните руски пазари, които сме загубили? Супер свито им е потреблението, щото са бедни.

defender
09-28-2014, 15:47
Какви заеми живее Путин, потърси статистика да видиш как всеки американец дължи на света милиони долари т.е. консумира много повече от колкото произвежда.
В ЕВропа на първо място са май Швейцарците.

Aeternal
09-28-2014, 15:48
Какви заеми живее Путин, потърси статистика да видиш как всеки американец дължи на света милиони долари.
В ЕВропа на първо място са май Швейцарците.

Ти вземи да провериш къде са по жизнен стандарт Швейцарците в Европа. И в света.

И това какво общо има с факта, че в Русия има бесен капитализъм и руснаците са бедни, щото тези около Путин са нечувано богати?

defender
09-28-2014, 15:50
То и въшката е дебела, ама като точи от кучето. пък на кучето му е гадно. Ама въшката е толкова хитра, че внушава на кучето че то е виновно, че го сърби.


Хващам се на бас, че в България доходите никога няма да се увеличат, никога, ако ще и да бачкате като магарета. По-вероятно е системата да падне.

Aeternal
09-28-2014, 15:51
Хахаххахахахах. Детската психология въздейства само на деца, дефенди.
И тъжното е, че в Русия, ако мога да развия твоята метафора, едни въшки точат други въшки.

Aeternal
09-28-2014, 15:52
Aeternal.... Kaji, be kaji, kak shte pravim demokraciq oshte 25 godini?


Нищо няма да направим, демокрацията иска хора. Тука всичките чакат някой да мисли вместо тях, да работи вместо тях и да им казва кой е виновен, пак вместо тях.

Aeternal
09-28-2014, 16:10
togava kato znaesh zashto q zovesh, ne ti li e jal za horata, ne ti li e jal che izchezvame?
Виновни сме си ние, не демокрацията. Политиците правят това, което им позволяваме.
Системата я има, работи, и позволява на една част от света да са щастливи и да са истински господари на себе си и трудът си.
Проблема е в нашия телевизор.

defender
09-28-2014, 16:11
мдаа, щото американците са супер умни и работни, повечето от тях живеят на заеми, които ще оставят на децата и внуците им.

Американците масово живеят на кредит
"Икономиката отдавна би започнала да издиша, ако гражданите на САЩ не теглеха заеми"
Петер Грубер

http://paper.standartnews.com/archive/2001/09/01/world/s3116_5.htm


ПП: Как може да живееш на кредити, кой ще плаща сметката, а да останалия свят, разбира се.

Aeternal
09-28-2014, 16:13
мдаа, щото американците са супер умни и работни, повечето от тях живеят на заеми, които ще оставят на децата и внуците им.

Американците масово живеят на кредит
"Икономиката отдавна би започнала да издиша, ако гражданите на САЩ не теглеха заеми"
Петер Грубер

http://paper.standartnews.com/archive/2001/09/01/world/s3116_5.htm
Е и? Американците живеят добре. Руснаците живеят зле.
Ти си направи сметката коя система е по-добра.
И да дефенди, кредита е в основата на икономиката. Иди при някой добър финансист да ти го обясни, на мен не ми стига капацитета.

А кой плаща сметката на Швейцария, Швеция, Дания, Холандия, Германия? Пак ли останалия свят.
Демагогията няма да те доведе до никъде.

defender
09-28-2014, 16:16
кой ще плаща сметката ве, аз и ти ли или златото на България или колонизиране газът на Русия или нефта на Либия.

Или добивът на шистов газ в Украйна.


Кой? Кой? Кой? Кой? Кой?

Aeternal
09-28-2014, 16:20
хахаах, руския газ си го продават сами.
Това е и най-голямата заслуга на Путин, че чрез продажбите на суровини успя да живне малко руската икономика.
И ти казах, че детската логика въздейства само на деца.
Тоя площаден патос си го запази за у вас.

defender
09-28-2014, 16:29
отивам да ревЪ.

накрая ще взема да стана гей, да го ева и живот.

Aeternal
09-28-2014, 16:34
... то не е лесно да демагогстваш.

anonymous908491
09-28-2014, 16:44
Системата я има, работи, и позволява на една част от света да са щастливи и да са истински господари на себе си и трудът си.
Проблема е в нашия телевизор.

Проблем имат мизерниците, които свързват щастието с големи доходи, за теб говоря.
Те в скандинавските страни нали са страшно щастливи, защото са богати, че чак ги избива на самоубийство, по което са на първо място.
Показател за щастие не е доход, показател за щастие не е брой материални неща.

golemiq_korab_minava
09-28-2014, 16:46
Dobre, kakvo shte pravim kat pak se naredqt sushtitw partii?

golemiq_korab_minava
09-28-2014, 16:49
Проблем имат мизерниците, които свързват щастието с големи доходи, за теб говоря.
Те в скандинавските страни нали са страшно щастливи, защото са богати, че чак ги избива на самоубийство, по което са на първо място.
Показател за щастие не е доход, показател за щастие не е брой материални неща.

abe stiga be.
Skandinavcite se slavqt sus socialnata si politika. Te imat kakvo da predlojat. Kvo mi kazvash, che nie sme bedni i shtastlivi?:D

anonymous908491
09-28-2014, 16:54
Ние може и да не сме, но сами сме си виновни, защото хората бяха научени да свързват щастието само с пари, биха продали и майките си.

Fisherman
09-28-2014, 17:00
Айде аз да ти напиша набързо защо на трети поредни избори ще гласувам за ПП "Глас Народен" и не се определям като "наркоман" и "пълна скръб".
1. В партията има доста свежи лица и нито един бивш агент от ДС, тоест няма от т.нар. "стари муцуни", които да предизвикват отвращение.
2. Основният им приоритет е образованието и имат наистина качествени идеи за неговото реформиране. Едно от лицата на партията Николай Николов е доказан специалист в областта - https://www.youtube.com/watch?v=dWmlQI8A8K0
3. Проведоха прозрачен избор за евродепутати - всеки, който искаше да се кандидатира имаше тази възможност. Използваха полиграф и открити дебати, излъчвани в интернет, за избора на евродепутати.
4. Качват си отчет на изразходването на субсидията.
5. Не правят безумно скъпи и малоумни агитации, както всички "големи" партии.
6. Не се обвързват с нито една друга политическа партия в някоя безумна коалиция, с цел влизане в парламента.
7. Показват, че и без платени безумни скъпи репортажи и реклами по телевизията, без поръчване на тенденциозни соц. проучвания, може да привлекат вниманието на немалка обществена маса.
8. Те са против платените застъпници и наблюдатели по време на изборния ден, които са си легална форма за купуване на гласове.
Не си правя илюзии, че ще управляват. Шансовете им да влязат в парламента не са от най-големите, но всичко това след 5-ти. Като за една малка партия за 1 година си направиха 35 общински структури и си изразяваха позициите по всички важни обществени въпроси, макар и не по телевизията, все пак там трибуна се дава на предимно на парламентарно представените партии или такива с масивно спонсорство тип ББЦ. Ще гласувам за тях, защото наистина са една анти-системна партия и смятам, че негласуването не е по-добрия вариант, камо ли гласуването за "по-малкото зло".

гласувай ако искаш и за валя балканска

defender
09-28-2014, 17:05
Dobre, kakvo shte pravim kat pak se naredqt sushtitw partii?

Са напия кат свиня и ше набия жената. хихихи

Шегувам се, нямам жена, а ракията в магазина е фалшива и скъпа, а и съм джентълмен.

Сетих се, ще работим много на шефовете си (от чужбина) и ще се оправим. Неееееее. Верно ли ве.

Aeternal
09-28-2014, 18:37
Ние може и да не сме, но сами сме си виновни, защото хората бяха научени да свързват щастието само с пари, биха продали и майките си.

Ти твоята колко пъти я продаде?

anonymous908491
09-28-2014, 18:52
Ти твоята колко пъти я продаде?

Толкова ли си тъп, че сравняваш всички с теб ?

defender
09-29-2014, 10:41
Електората иска и бира към кебапчето за да гласува

https://www.facebook.com/video.php?v=10203063660346047

defender
09-29-2014, 14:22
Защо трябва да гласуваш


http://youtu.be/hlIrTMKJasY


ПП: пак ни накараха да гласуваме или гласуваш или ще определят съдбата ти ромите, на които плащаме. Фамозно и същевременно отвратително.

Не знам за вас, но за мен това не е свобода.

Кал
09-29-2014, 14:37
Я... defender ме е изпреварил. *шок*

Нищо – аз имам ДОПЪЛНИТЕЛЕН материал:

5 октомври: станете застъпници (http://kal.zavinagi.org/?p=524#comment-17952)

Такова забавление се предлага рядко* – не го изтървайте!

---
* макар и с тенденция към зачестяване :D

defender
09-29-2014, 14:53
Партията на негласуващите е най-голямата, защо тя не управлява.

има над 40 партии, моля някой да създаде най-накрая партия на негласуващите. Че иначе всички политици се правят, че ги няма.

yakuza_
09-29-2014, 17:01
В много държави има поле - нито една от посочените.

defender
09-29-2014, 17:11
Пичове, пичове, коя партия е виновна за да се стигне до епопеята с КТБ, за да не гласувам за нея?
------------------

yakuza_
09-29-2014, 17:23
То е от хора, не от партия и най-близкия е Пеевски, а едва ли гласуваш за ДПС.

bloodyF
09-30-2014, 08:19
- Спортна площадка за келенестетика - община Кочериново.
- Младежки Информационно Консултативен Център [MIKC] град Кюстендил
- Спортна площадка за келенестетика - град Кюстендил
.

извинявай, че се намесвам, ама се зачетох и реших да го проверя в гугъл, so
какво е келенестетика? защото дори гугъл не ми дава резултат

defender
09-30-2014, 08:23
Въвеждат данък за домашните компютри

"Служебното правителство обмисля въвеждането на поредния нов данък – този път ще трябва да плащаме налози за домашните си компютри. Идеята предвижда всяко семейство да има право да притежава по един компютър, който ще бъде освободен от данък, а за всяко следващо устройство ще се дължи налог. Проектозаконът вече е одобрен... и ще бъде гласуван в следващото Народно събрание."

http://bezpartien.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8/

ПП: :D как е настроениетооо............

казвам ви, тея ни се подиграват (ако е верно).

yakuza_
09-30-2014, 08:50
Не виждам как ще стане. Това ще е като да искаш населението ти да се връща назад, вместо да се стимулират новите технологии. Нека забраним и телефоните, да ползваме гълъби, телефоните също нарушават концентрацията. Да махнем телевизорите, че и те са вредни. А в коя област са експерти? А знаят ли кое точно е компютъра, защото съм сигурен, че много от тях викат така на монитора, все още ... А как разбраха кое е пълноценен живот за друг човек? Твърде много въпроси и твърде малко "експерти". А за какви компютри става въпрос? Настолни? Лаптопи? Таблети? Смартфони? Компютрите в колите? Компютър като понятие е доста широко и калкулатора са вид компютри.

"Експерти считат, че наличието на два или повече компютъра в едно семейство пречи на пълноценния живот на учениците, защото те прекарват голяма част от времето си пред екрана на устройството, вместо да учат, спортуват, общуват с приятели или четат книги. "

defender
09-30-2014, 08:57
Абе сигурно не е истина, въпреки, че не се учудвам от нищо.

Аз и никога не съм си представял, че за 25 години населението ни може да намалее с 2 000 000 души, ама ей на.

Светло бъдеще, светло бъдещ и хоп минус 2 милиона.

светло, светло, колко да е светло. :D

Aeternal
09-30-2014, 10:45
Абе сигурно не е истина, въпреки, че не се учудвам от нищо.

Аз и никога не съм си представял, че за 25 години населението ни може да намалее с 2 000 000 души, ама ей на.

Светло бъдеще, светло бъдещ и хоп минус 2 милиона.

светло, светло, колко да е светло. :D

След 45 години затвор какво можеше друго да стане?

defender
09-30-2014, 10:49
тогава затвора беше в истинското си лице, като даваха порция храна за всеки (а между самите затворници имаше уважение и морал и колектив).
сега само ни пуснаха лебедова песен като фон и го окрасиха в светлники, но намалиха броя на порциите, като сега всеки за да има порция трябва да прецаква другия затворник, а между самите затворници разделение, завист, злоба, съперничество, лицемерие.

Aeternal
09-30-2014, 11:24
Искаш да кажеш, че е било по-добре?

Според мен тогава почти всички са били еднакво бедни и затова не е правило такова впечетление.

defender
09-30-2014, 11:28
абе сега е същото ве, ама по-съвършено, носи повече печалба и изцежда работния потенциал на затворника на макс.

Aeternal
09-30-2014, 12:31
Само дето сега не си затворник. Можеш да ходиш където си искаш.
То затова 2 милиона ги няма. Затова построиха и берлинската стена.

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 14:41
Искаш да кажеш, че е било по-добре?

Според мен тогава почти всички са били еднакво бедни и затова не е правило такова впечетление.

ami i tova da e bilo. Pak e po dobre, zashtoto vsichko e v glavata ni.
Ti qvno ot vse jelanie iskash da se mahash ot bulgariq. Tuk bilo zatvor, koi te zadurja, zashto oshte si tuk?
Za kakvo revesh ?
Aide stiga gluposti.
Predi e imalo moral, horata se nujdaqt da vqrvat v neshto za da jiveqt.
Predi vqrata e bila v hristiqnskite cennosti, sled tova v komunizma ili svobodata, a sega vseki vqrva v razlichno neshto i e pulen haaos, edite si vqrvat na partiite, drugi na marihoanata.
No tradicionnoto bulgarsko semeistvo go nqma!!!!!!

yakuza_
09-30-2014, 15:57
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/izbori2014/2014/09/30/2388287_live_partiiata_mi_e_po-dobra_ot_partiiata_ti/

за разлика от други места, тук хората си говорят направо и въпросите се задават от хората, а не от водещите, без празни приказки и тн.

defender
09-30-2014, 16:37
"- През есента отново ще има избори. Какъв пастир трябва да изберат българите?

- Преди всичко трябва да се гледа моралът на човека и неговата вяра. Избирателите трябва да преценят дали това, което им се говори, е искрено, или е просто стремеж за добиране до властта, а пък после - каквото стане. В последно време сме лъгани много, защото прекалено се надяваме на икономическо благополучие, а забравяме да призоваваме Бога. Ако обаче няма православна вяра и морал, всичко останало са въздушни балони, които бързо се пукат. От 25 години във властта стоят едни и същи хора, а резултатите са плачевни.... Ето защо преди изборите трябва да разберем дали има християни сред политиците или това са някакви театрали, които палят свещички от единия празник до другия. Общо взето политиците не мислят за Бога, а като не мислят за Него, нямат реална причина да мислят и за хората. Нещата са свързани. При невярващия политик всичко е популизъм, целящ спечелването на изборите, а хората така или иначе ще бъдат забравени."

Иеромонах Висарион, Атон

http://m.standartnews.com/mneniya-intervyuta/yeromonah_visarion_bedstviyata_sa_znak_che_zagarbi hme_boga-250911.html

Aeternal
09-30-2014, 18:06
Овцете имат пастир, дефенди...
klimatroni, прост си.
Както вървят нещата наистина ще се махна. Не искам да живея в държава, която ме лъже и краде.
Пък така или иначе до 50 години мангалите ще се повече, а няма излгеди да се вземат мерки.

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 18:10
Mi sha ta krade , takava ni e sistemata, ako shte i da se izbiem pak shte e sushtoto, ne vijdash li?

Aeternal
09-30-2014, 18:21
Mi sha ta krade , takava ni e sistemata, ako shte i da se izbiem pak shte e sushtoto, ne vijdash li?
Тоя аргумент щеше да е валиден, ако я нямаше западна европа.
Ама я има.
Така че, нещата или ще се правят по правилния начин, или няма да се правят изобщо.

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 18:26
Тоя аргумент щеше да е валиден, ако я нямаше западна европа.
Ама я има.
Така че, нещата или ще се правят по правилния начин, или няма да се правят изобщо.

sam vijdash che ot 25 godini stava po zle i nqma nikakvi priznaci da se opravi, ami togava, kogato i v samata evropa zapochna da se trese sistemata? Dori v usa? Evropa i tq se promenq, veche ne e edinna!

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 18:28
V evropa e dobre zashtoto sa mnogo po napred i nikoga nqma da pozvolqt da gi nastignem

WickedSick
09-30-2014, 18:30
Вече не е интересно само вие да говорите,трябват си нови лица.

Aeternal
09-30-2014, 18:33
И като не е единна, кво? Да не обедняха?
Системата винаги ще се тресе, не всеки 70-80 години е имало и ще има кризи.
На румънците що дават, що при тях има прогрес?

При нас е проблема.
25 години едни и същи малоумници. Никой не им търси сметка за нищо.
Как да се промени, а ? какво трябва да стане? да дойдат от европа с танковете и да кажат, че не можем да се управляваме сами и да наложат свой режим?
Това го гледахме вече, 25 години след 45-те съветско робство все още не можем да се управляваме сами.

Lilanda
09-30-2014, 18:41
"- През есента отново ще има избори. Какъв пастир трябва да изберат българите?

- Преди всичко трябва да се гледа моралът на човека и неговата вяра. Избирателите трябва да преценят дали това, което им се говори, е искрено, или е просто стремеж за добиране до властта, а пък после - каквото стане. В последно време сме лъгани много, защото прекалено се надяваме на икономическо благополучие, а забравяме да призоваваме Бога. Ако обаче няма православна вяра и морал, всичко останало са въздушни балони, които бързо се пукат. От 25 години във властта стоят едни и същи хора, а резултатите са плачевни.... Ето защо преди изборите трябва да разберем дали има християни сред политиците или това са някакви театрали, които палят свещички от единия празник до другия. Общо взето политиците не мислят за Бога, а като не мислят за Него, нямат реална причина да мислят и за хората. Нещата са свързани. При невярващия политик всичко е популизъм, целящ спечелването на изборите, а хората така или иначе ще бъдат забравени."

Иеромонах Висарион, Атон

http://m.standartnews.com/mneniya-intervyuta/yeromonah_visarion_bedstviyata_sa_znak_che_zagarbi hme_boga-250911.html
В случая няма място за религия. Ще ти кажа и защо - един политик, ако иска да направи нещо за народа, ще го направи независимо от религиозните си препочетания. И понеже същото важи за мюсюлмани, индуси и т.н.т. Но нашите политици нямат ни най-малко желание да направят нещо за народа, не защото са невярващи, а защото не обичат народа си, защото търсят своите нужди и като цяло си гледат своя интерес. И в случая това, което Aeternal каза, а именно, че овцете имат пастир, е плачевно за нас, защото пастирите поне обичат овцете си, докато нашите главнокомандващи обичат само себе си. О, съжалявам, властта си също. И понеже всичките тези, които в момента са на власт, управляват ЗАРАДИ НАС, ние също сме си виновни. Но докато не ни се позволи да си изберем УПРАВЛЯВАЩИ, а не замазващи очите, няма да се оправим...

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 18:41
Sega ne mojem , ama prec komunizma kak e imalo red i vsichko po plan se e gradqlo.
Shto vsichko ni e ot togava. A sega nishto?
Inache az ne kazvam nishto, osven che na nikude ne vurvim. Nqma da ima demokraciq, tui kvoto bilo, bilo, novite partii sa sushtite.

Lilanda
09-30-2014, 18:44
Nqma da ima demokraciq, tui kvoto bilo, bilo, novite partii sa sushtite.
То поначало демокрацията никога не е съществувала в истинския си смисъл, Ице.

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 18:50
То поначало демокрацията никога не е съществувала в истинския си смисъл, Ице.
linche, nasheto e div kapitalizum, koito se razlichava ot zapadniq model po mnou neshta, no spored men osnovnata prichina e che sme bedna durjava i ne vurvi takava sistema u nas iznachalo...
A demokraciq e imalo v drevniq polis

Aeternal
09-30-2014, 18:53
Има различни видове демокрация. Пряка, представителна.
А каква система върви? Да ни управлява чужда държава?

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 19:04
Prqka:D :D
predi po malko sa ni se mesili ot sega

Aeternal
09-30-2014, 19:15
predi po malko sa ni se mesili ot sega

да сложим ли пари на това твърдение?

Lilanda
09-30-2014, 19:50
predi po malko sa ni se mesili ot sega
По-голяма глупост не си казвал. А си казвал бая глупости.

golemiq_korab_minava
09-30-2014, 20:00
Ami ot gledna tochka na vsichki chujdi firmi i banki...

102
09-30-2014, 20:02
климатроника и неговия неизчерпаем идиотизъм

defender
09-30-2014, 20:09
кораба е най-автентичен

корабе мачкай, искат те откажат, точно тия дето се правят на много толерантни и демократични.


ПП: не ме закачайте отивам да ям салата, да не взема се задавя от вас.

Aeternal
09-30-2014, 20:24
кораба е най-автентичен

корабе мачкай, искат те откажат, точно тия дето се правят на много толерантни и демократични.


ПП: не ме закачайте отивам да ям салата, да не взема се задавя от вас.

Точно така климатрони, стой си тъп.
На тези на които дефендито служи им трябваш такъв.

defender
09-30-2014, 20:27
Точно така климатрони, стой си тъп.
На тези на които дефендито служи им трябваш такъв.

кораба не е тъп ве, баси.

На Радан Кънев служа :D

и съм соросоид

Aeternal
09-30-2014, 20:30
кораба не е тъп ве, баси.

На Радан Кънев служа :D

и съм соросоид
Продължавай да си го повтаряш.

defender
09-30-2014, 20:37
http://i.imgur.com/hIpLjTu.jpg

Aeternal
09-30-2014, 21:46
Точно моята гледна точка дефенди, една овца каквото и да направи си остава овца.
Приятно блеене.

defender
09-30-2014, 21:57
щом една партия иска властта, ще поема и отговорността.

няма такива партията да иска властта ама да прехвърля на овцете отговорността за провала и кражбите. Няма такива.

ако все ние ще сме им виновни на партиите за техните издънки и кражби и безхаберие, изобщо не ми трябват нито партии, нито избори.

Aeternal
09-30-2014, 22:17
Нали, на теб ти трябва пастир.
Партиите ще почнат да си носят отговорността сами като убииците почнат сами да се предават.

defender
09-30-2014, 22:30
ДПС агитира на турски език в село Черна, 30.09.2014г.

http://www.ataka.tv/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D0%B4%D0%BF%D1%81-%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA-%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%B3-c7057.html



ПП: гледайте го да видите кво става... (късо е, само около 3 минути)

anonymous708973
10-01-2014, 13:19
Е, не знам кой нормален човек гласува за ДПС.

defender
10-01-2014, 13:29
Тук не става въпрос кой гласува за ДПС.
В клипчето има агитиране на турски, навсякъде е с турски знамена и се разиграват сцени с башибозуци, чиста провокация.
И всичко това се извършва на официално предизборно мероприятие на дадена партия

Lilanda
10-01-2014, 14:45
ДПС агитира на турски език в село Черна, 30.09.2014г.

http://www.ataka.tv/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D0%B4%D0%BF%D1%81-%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA-%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%B3-c7057.html



ПП: гледайте го да видите кво става... (късо е, само около 3 минути)
Ужас...А аз си мислех, че няма какво да ме изненада вече.

golemiq_korab_minava
10-01-2014, 19:16
Idealnata shema e da prizovavat vsichki bulgari da glasuvat, za da ne zaema dps vlastta, a po tozi nachin turcite nqmat za koi dryg da glasuvat ...
Sega inteligentnite turci ne glasuvat za dps...
I vsichki da glasuvat nqma da ima promqna.

defender
10-02-2014, 10:16
Клетниците от Горни Лом загинали за по 240 лева

"Този завод е бил единственият шанс за работа там."

http://www.blitz.bg/news/article/293888?news=164160&utm_medium=Facebook&utm_campaign=blitz&utm_source=blitz

ПП: за кого да гласувам ве

Mindhack
10-03-2014, 10:02
Привет!

Ще гласувам със сигурност, за кой обаче е дилемата на деня.

Направих кратко проучване (по около 5 минути на партия) за няколко от новите партии...една и съща измет!

Партията не е само лицето (нейният лидер - от тях всички до един са...), но и нейните членове - като им прочета автобиографиите и навсякъде виждам -> отчаяние, неграмотност, ламптене за власт, пари.

Не познаваш човек в политиката, който да мога да кажа, че е истински политик и лидер. Такъв човек би се отличил много ярко сред останалите.

Поздрави и успех! Мислете преди да правите глупости, моля ви.

ПП: Сигурен съм, че ще има много несъгласни с мен, затова предлагам да направя кратко проучване за партията или лидера, който смятате, че е правилния човек, което да споделя с вас, базирано на факти.

А.

Кал
10-03-2014, 18:07
ПП: Сигурен съм, че ще има много несъгласни с мен, затова предлагам да направя кратко проучване за партията или лидера, който смятате, че е правилния човек, което да споделя с вас, базирано на факти.

А.

Давай. (http://izbori.zelenite.bg/head) :)

(Но трябва да е в близките 3 часа. Утре все пак е ден за размисъл – да си спестим тия разговори тогава. ;) )

Chacho
10-03-2014, 18:54
За реформаторския блок.

Интересно ми е какъв ще им е истинският резултат и дали няма да излязат пред ГЕРБ. Социологическите агенции ги редят назад, а в половината онлайн анкети са на първо място. И да видим Курбан Байрам колко ще повлияе на вота.

Може да съм наивен, но си мисля, че този път сме близо до качествени реформи в съдебната система и образованието. Създадем ли функционираща съдебна система, оттам насетне ще трябва да се съсредоточим върху темпото, а не съществуването на прогреса ни.

От всички партии, РБ изглеждат най-склонни да се придържат към политическата си програма. След Зелените може би, които ако влязат в парламента, очаквам да постигнат добра симбиоза помежду си.

Говорейки за симбиози, ако ГЕРБ и РБ успеят да установят здравословни взаимоотношения помежду си, може и да видим края на една абсурдна пропагандна машина като ДПС и БСП, която по традиция ще се активира в ранните дни на новото правителство в истинския потенциал на абсурда си.

И така, ще видим дали ще разочароват синия ми ентусиазъм.

ПП: Само ме е яд, че Радан Кънев отхвърли възможността България да стане "туристическа дестинация на лесния джойнт". :D. (в кръга на шегата, разбира се, има къде, къде по-важни въпроси на дневен ред).

102
10-03-2014, 18:58
ti ebavash li se
bareka she gi otnese tiq kuci magareta

102
10-03-2014, 18:59
gerb dps vs bsp barekata (eventualno ataka i goce)

anonymous908491
10-03-2014, 19:08
За реформаторския блок.

Интересно ми е какъв ще им е истинският резултат и дали няма да излязат пред ГЕРБ. Социологическите агенции ги редят назад, а в половината онлайн анкети са на първо място. И да видим Курбан Байрам колко ще повлияе на вота.

Може да съм наивен, но си мисля, че този път сме близо до качествени реформи в съдебната система и образованието. Създадем ли функционираща съдебна система, оттам насетне ще трябва да се съсредоточим върху темпото, а не съществуването на прогреса ни.

От всички партии, РБ изглеждат най-склонни да се придържат към политическата си програма. След Зелените може би, които ако влязат в парламента, очаквам да постигнат добра симбиоза помежду си.

Говорейки за симбиози, ако ГЕРБ и РБ успеят да установят здравословни взаимоотношения помежду си, може и да видим края на една абсурдна пропагандна машина като ДПС и БСП, която по традиция ще се активира в ранните дни на новото правителство в истинския потенциал на абсурда си.


хахахахаха, сякаш си излязал от някоя приказка, в която героя ти е бил овчар.
Тъпата овца Кунева говори достатъчно, какви пумияри са в РБ, останалите не падат по-долу от нея.

DarkTemplar
10-03-2014, 19:24
Льолинския капацитет пак блесва с мунчовщини.

defender
10-03-2014, 19:53
За реформаторския блок.

Интересно ми е какъв ще им е истинският резултат и дали няма да излязат пред ГЕРБ. Социологическите агенции ги редят назад, а в половината онлайн анкети са на първо място. И да видим Курбан Байрам колко ще повлияе на вота.

Може да съм наивен, но си мисля, че този път сме близо до качествени реформи в съдебната система и образованието. Създадем ли функционираща съдебна система, оттам насетне ще трябва да се съсредоточим върху темпото, а не съществуването на прогреса ни.

От всички партии, РБ изглеждат най-склонни да се придържат към политическата си програма. След Зелените може би, които ако влязат в парламента, очаквам да постигнат добра симбиоза помежду си.

Говорейки за симбиози, ако ГЕРБ и РБ успеят да установят здравословни взаимоотношения помежду си, може и да видим края на една абсурдна пропагандна машина като ДПС и БСП, която по традиция ще се активира в ранните дни на новото правителство в истинския потенциал на абсурда си.

И така, ще видим дали ще разочароват синия ми ентусиазъм.

ПП: Само ме е яд, че Радан Кънев отхвърли възможността България да стане "туристическа дестинация на лесния джойнт". :D. (в кръга на шегата, разбира се, има къде, къде по-важни въпроси на дневен ред).

в сегашната ти РБ са събрани стари муцуни, които са били в ДПС, НДСВ, ДСБ, но както и да е.

А начина ти за това как си представяш нещата ми се струва леко мечтателен и с привкус на романтика, абе направо си е отнесено.

draid
10-03-2014, 20:10
За реформаторския блок.

Интересно ми е какъв ще им е истинският резултат и дали няма да излязат пред ГЕРБ. Социологическите агенции ги редят назад, а в половината онлайн анкети са на първо място. И да видим Курбан Байрам колко ще повлияе на вота.

Може да съм наивен, но си мисля, че този път сме близо до качествени реформи в съдебната система и образованието. Създадем ли функционираща съдебна система, оттам насетне ще трябва да се съсредоточим върху темпото, а не съществуването на прогреса ни.

От всички партии, РБ изглеждат най-склонни да се придържат към политическата си програма. След Зелените може би, които ако влязат в парламента, очаквам да постигнат добра симбиоза помежду си.

Говорейки за симбиози, ако ГЕРБ и РБ успеят да установят здравословни взаимоотношения помежду си, може и да видим края на една абсурдна пропагандна машина като ДПС и БСП, която по традиция ще се активира в ранните дни на новото правителство в истинския потенциал на абсурда си.

И така, ще видим дали ще разочароват синия ми ентусиазъм.

ПП: Само ме е яд, че Радан Кънев отхвърли възможността България да стане "туристическа дестинация на лесния джойнт". :D. (в кръга на шегата, разбира се, има къде, къде по-важни въпроси на дневен ред).

Няма никакъв шанс РБ да излезе пред ГЕРБ, просто това е някаква фантастика. Преди Бареков може и да излезе, ама преди ГЕРБ е немислимо. Аз също се чудех дали да не гласувам за тях, като им видях обаче листите с турците вътре и се отказах, отделно че не харесвам Кунева. Мисля си да гласувам за ПФ, имат шанс да влязат и е партия която уж не е управлявала, да видим какво ще стане. Всички други са ми плява ГЕРБ, ДПС, Атака, Бареков и т.н. ДПС да си позволяват агитация на турски е немислимо, отчаяно се нуждаем от електронно и задължително гласуване.

defender
10-03-2014, 20:17
като им видях обаче листите с турците вътре

естествено, че ще има, нали са либерасти фундаменталисти, аз дори се чудя защо няма вътре и джихадисти.

Aeternal
10-03-2014, 21:32
Реформаторите едвам ще влязат в парламента, камо ли да настигнат ГЕРБ.
Папагала е от електората на БСП/ДПС, не заслужава внимание.
Единствената промяна която си заслужава е смяна към мажоритарна система.
До сега не съм пропускал избори, но ако направят гласуването задължително ще ме фанат за кура да гласувам.

Chacho
10-03-2014, 21:49
На социологическите агенции проучванията им са с "представителни" извадки от по 1000 души.

Aeternal
10-03-2014, 22:30
Да, но тези които най-много гласуват най-малко ползват интернет.

defender
10-03-2014, 22:37
Да, но тези които най-много гласуват най-малко ползват интернет.

добре, че са тия хора, та да объркват плановете, защото без тях до сега да са ни превърнали в предвидими роби (дори без да го съзнаваме).

Бог да пази простоватите хорица, естествено и да пази по-умните, колко е готино да сме различни, а не глобализирана, хомогенна маса.

Chacho
10-03-2014, 22:55
Да, но тези които най-много гласуват най-малко ползват интернет.

Те и "избягалите млади българи" също са нахъсани да гласувам като гледам. ^^

Mindhack
10-03-2014, 22:59
Давай. (http://izbori.zelenite.bg/head) :)

(Но трябва да е в близките 3 часа. Утре все пак е ден за размисъл – да си спестим тия разговори тогава. ;) )

Дай ми партия и започвам ;-) не знам в Чехия да имат ден за размисъл, така че който иска може да го направи свободно - тук живеем в свободна държава :D

defender
10-03-2014, 23:03
не знам в Чехия да имат ден за размисъл,

пък и то сега е нощ :D


ПП: ти си свободен ама както ти кажат, то тва е врътката.

Mindhack
10-03-2014, 23:14
пък и то сега е нощ :D


ПП: ти си свободен ама както ти кажат, то тва е врътката.

Да, нощ е и в центъра се образуват жестоки опашки от жадни хора :) таман от там идвам, все едно е 15 август и е бъкано с туристи :D

ПП: е те и да ми кажат, аз пак си знам моето :D

ПП2: наздраве :D

defender
10-03-2014, 23:28
Казваш, че живеем в свободна държава и изведнъж ми дойде мисълта, може ли да има държава там, където няма нищо държавно (а всичко е частно), а ако няма държава, то тогава кой ни дава свободата (и кой ни защитава).

А това ме кара да не съм напълно уверен дали живеем в свободна държава.


Даже на изборите вече не знам какво точно избираме - държавно управление или нещо друго.

Mindhack
10-03-2014, 23:37
Много хубава мисъл - нещо, върху което много българи трябва да се замислят.

В България никой не ти гарантира свобода, същата може да извоюваш до голяма степен, ако не се интересуваш и заминаваш изобщо с политика.

Едно е ясно - изборите са пълен фалш, както и партиите, които се явяват - контрол над резултатите може и бива упражняваш, а това може да бъде доказано по много начини.

Бих повярвал единствено на човек като себе си или някого, когото познавам наистина добре и се е доказал - на останалите...вяра не мога да имам. Всички ламптят за пари, а не искат да си мръднат д-то и с толкова.

Лека нощ! ;-) утре ще продължим, че стана време да гласуваме

Dollie
10-04-2014, 07:49
За Бареков ще гласувам аз.

Mindhack
10-04-2014, 08:32
@Dollie,
Уважавам избора на хората, всеки има своето право и то трябва да бъде уважавано. Мога обаче да попитам за причините да гласуваш за когото си избрала?

Поздрави,
А.

Dollie
10-04-2014, 11:39
Защото не искам да гласувам за ГЕРБ, БСП, камо ли ДПС.
Бареков обещава развитие на спорта в България, нещо което досега го нямаше.По-високи пенсии и повече работни места,субсидии за земедлците. Знам, че това всички го обещават, но съм решила да гласувам за него, мисля си, че при него ще има промяна. Освен това другите вече са се наяли. ;)
За Атака също бих гласувала :)

defender
10-04-2014, 11:51
обещава

тази дума вече започва да ме дразни, все "добронамерено" ни я натякват за да ни спестят мисленето.

Dollie
10-04-2014, 12:00
Така е, но всички го правят. Досега след като не видяхме прогрес от досегашните партии, защо да не е нещо ново?

Lilanda
10-04-2014, 12:02
Така е, но всички го правят. Досега след като не видяхме прогрес от досегашните партии, защо да не е нещо ново?
И АБВ, Глас народен и още куп партии са нещо ново. Това не значи, че са нещо добро. Нови партии със същите стари лица.

defender
10-04-2014, 12:03
Нещо ново, като, че ли новото не се дели на добро и зло.
Това, че нещо е ново не го прави свято.

Dollie
10-04-2014, 12:06
Факт. Като цяло в целия списък има доста нови партии, това,че аз съм избрала да гласувам за една от тях, а не някоя от досегашните си е лично мой избор. Днес говорих с баба ми на същата тема и тя ме упрекна за избора ми. Каза ми, че преди при БСП са живяли много добре, но от къде да знам дали сега ще е така, пък и при това което чувам за тях...

Lilanda
10-04-2014, 12:07
Факт. Като цяло в целия списък има доста нови партии, това,че аз съм избрала да гласувам за една от тях, а не някоя от досегашните си е лично мой избор. Днес говорих с баба ми на същата тема и тя ме упрекна за избора ми. Каза ми, че преди при БСП са живяли много добре, но от къде да знам дали сега ще е така, пък и при това което чувам за тях...
Каквото искаш прави, само недей да слушаш баба, дядо, мама и тате. Това ще ти е най-голямата грешка. Щом си решила, че ще е Бареков, гласувай за Бареков.

anonymous895156
10-04-2014, 12:10
Защото не искам да гласувам за ГЕРБ, БСП, камо ли ДПС.
Бареков обещава развитие на спорта в България, нещо което досега го нямаше.По-високи пенсии и повече работни места,субсидии за земедлците. Знам, че това всички го обещават, но съм решила да гласувам за него, мисля си, че при него ще има промяна. Освен това другите вече са се наяли. ;)
За Атака също бих гласувала :)

харесвам иронията ти

Dollie
10-04-2014, 12:12
Каквото искаш прави, само недей да слушаш баба, дядо, мама и тате. Това ще ти е най-голямата грешка. Щом си решила, че ще е Бареков, гласувай за Бареков.

Така и ще направя! :)

defender
10-04-2014, 12:17
ПАСЕ: Обмисляме бойкот на парламентарните избори в България

Дорис Фиала, ръководител на Парламентарната Асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) заяви, че Европа трябва сериозно да обмисли варианта дали да не бойкотира парламентарните избори у нас и изрази мнението, че в България изборите са опорочени и практически не съществува свободен избор...

„Изборите там [България] не позволяват да бъде изразена волята на избирателите“, заявява Фиала, допълвайки че „целия изборен процес е несвободен и несправедлив“.

http://bgnews.me/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D 0%B5-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D 1%82%D0%B0%D1%80/


ПП: А сега, какво ще правим?

Dollie
10-04-2014, 12:29
„Изборите там [България] не позволяват да бъде изразена волята на избирателите“, заявява Фиала, допълвайки че „целия изборен процес е несвободен и несправедлив“.

Така е, за жалост.

defender
10-04-2014, 12:31
прашката ми стой в шкафа на баба.

Lilanda
10-04-2014, 13:25
ПАСЕ: Обмисляме бойкот на парламентарните избори в България

Дорис Фиала, ръководител на Парламентарната Асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) заяви, че Европа трябва сериозно да обмисли варианта дали да не бойкотира парламентарните избори у нас и изрази мнението, че в България изборите са опорочени и практически не съществува свободен избор...

„Изборите там [България] не позволяват да бъде изразена волята на избирателите“, заявява Фиала, допълвайки че „целия изборен процес е несвободен и несправедлив“.

http://bgnews.me/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D 0%B5-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D 1%82%D0%B0%D1%80/


ПП: А сега, какво ще правим?
Какво да правим? Това не е нещо ново за нас.

AnarchyBoy
10-04-2014, 14:48
На Бареков му свършиха парите.
ДПС купуват гласове
АБВ купуват гласове
БСП и ГЕРБ са водещите сили
останалите са незначителни
Утре ще са интересни избори... А на тия от РИК ще им скъсам телефончетата и без друго съм представител коалиция , миличките..

Лина. що пак се напъваш? 1во в тоя форум много малко хора разбират от политика, че да се пънеш да им обясняваш и без това няма да схванат, 2ро ти също си от тези хора.

Naive
10-04-2014, 15:39
А ти към кои се причисляваш, интересно ми е? :Д

anonymous908491
10-04-2014, 15:40
1во в тоя форум много малко хора разбират от политика, че да се пънеш да им обясняваш и без това няма да схванат


Тук яденето на лайна не е на почит, за сметка на педерастията.

Lilanda
10-04-2014, 16:06
Лина. що пак се напъваш? 1во в тоя форум много малко хора разбират от политика, че да се пънеш да им обясняваш и без това няма да схванат, 2ро ти също си от тези хора.


Ти да не би да разбираш? о.О

И ми е интересно защо ме следиш по темите и се опитваш да ме засегнеш? Не разбра ли, че няма да стане?

102
10-04-2014, 16:59
nasran ot 14 godishna

yakuza_
10-04-2014, 17:05
На Бареков му свършиха парите.




прочети малко и го напиши пак това

AnarchyBoy
10-04-2014, 17:30
Не го приемай лично Лиле, хапя всички, а в темата за готвенето те захапах, защото видях, че много си измисляш та реших да те поспра малко. Тук наблюдавам, че се изхвърляш като чекия на мокър пясък и ми стана смешно, като ти стане време да гласуваш и почнеш да обсъждаш политика с друг освен с вашите и телевизора, че и да имаш поне малка идея, какво става в дадена партия, зад кулисите, че и в държавата - тогава може и да се съглася, че си започнала да разбираш и ти е работа да обсъждаш, за сега си мъничка (не го приемай като нападка или обида) за избори. Мислиш по детски, ако щеш.
А дали разбирам или не, не мога аз да кажа, факт е обаче, че от месеци се занимавам, а цял живот съм отгледан в такива среди.. По убеждения съм за силно социално-правителство, по партия също, за жалост вижданията ни (на мен и партията) за социална политика се разминават. Членувам в редица не-правителствени организации, както и няколко вътрешно-партийни. /това е от скоро, защото от скоро реших, че искам да се занимавам усилено, а преди не съм членувал само съм помагал от време на време./ Когато като мен прекарваш по 20 + часа в организиране на избори, агитиране и прочие за период по-голям от месец, тогава искам да ми кажеш ти разбираш ли.

Найв - АСНЕ РАСПИРА, АСНЕ ЗНАЕ. :(

AnarchyBoy
10-04-2014, 17:35
прочети малко и го напиши пак това

сОре бате преди няколко дни (5-6) си говорех с няколко представители на тоя смешник с комплексна грандомания. :)
Поне на регионално /областно/ ниво, пари няма. :) Напъваше докато има, ся йок. Спряха му всички активности в областта преди около седмица, щото няма пара.. Не се лепят плакати, не се носят флаери, няма събрания. На самотек е... Кот направил такова, пари нЕма.

Поправка* ГЕРБ май купуват, утре ще разберем.. Знаем им знаците / марките / - утре, ако видя светкавица, или отворена бюлетина- направо за ушите и на вън.

102
10-04-2014, 17:39
AXXAXAXAXAAXXAXXA FANTASMAGOR V ATAKA

AnarchyBoy
10-04-2014, 17:41
"представител коалиция" Т'ва знаеш ли какво означава? :)

AnarchyBoy
10-04-2014, 17:46
Млъкна ясно, така си и знаех. :)

Lilanda
10-04-2014, 17:52
Охх майко. No comment.

AnarchyBoy
10-04-2014, 17:53
Длъжности на представител коалиция са:

А) Да присъства в изборното помещение при откриване и закриване на изборния ден, по време на гласуването, както и при отварянето на избирателните кутии и при установяване на резултатите от гласуването, за което им се осигурява пряка видимост;
Б) Да присъства при въвеждането и при повторното въвеждане в избирателните комисии и в изчислителните пунктове на данните от протоколите с резултатите от гласуването на секционните избирателни комисии;
В) Да получава копие от подписания от председателя, зам.председателя и секретаря на СИК и подпечатан с печат на всяка страница протокол с резултатите от гласуването в избирателната секция и от РИК с резултатите от съответния изборен район;
Г) Да присъства на заседанията на избирателните комисии.
Д) Да присъства при тегленето на жребия по чл. 298, ал. 4 от Изборния кодекс при определянето на избраните кандидати от всяка кандидатска листа на партия или коалиция.
Е) Да подава жалби и сигнали за нарушения на изборния процес и да оспорва решенията на СИК и РИК на територията на .... МИР.

:) Имам пълното право да скачам срещу РИК, СИК и прочие. Буквално съм господ в дадената секция. Сещаш?

Naive
10-04-2014, 17:59
Членувам в редица не-правителствени организации, както и няколко вътрешно-партийни. /това е от скоро, защото от скоро реших, че искам да се занимавам усилено, а преди не съм членувал само съм помагал от време на време./ Когато като мен прекарваш по 20 + часа в организиране на избори, агитиране и прочие за период по-голям от месец, тогава искам да ми кажеш ти разбираш ли.

Изброй ми ги, може и на лично. :)

Иначе, естествено, пак си навирил нос до небето и пак умирам от смях. :Д

galaxy29
10-04-2014, 18:00
анархи, това може да ти е от полза http://nadejdabg.org/homes.php?type=children_disabilities

102
10-04-2014, 18:12
анар4о защо се насра
защооо се насраааа
посеркоооо

AnarchyBoy
10-04-2014, 18:15
Е аз казах, че ще лефтна след като ти го постна, нз ако т'ва е насиране.. :D
Просто нямам време да се занимавам с вас нито пък нервите да ви чета комплексарските изблици ;)

AnarchyBoy
10-04-2014, 18:16
факт е, че ти постнах точно описание на длъжността ми и ти веднага сменяш темата, щото си пълен бълхар и като те затапят се опитваш като мишчица да се измъкнеш, посран смешник.

Naive
10-04-2014, 18:17
Оставете го на мира човека, той е зает с всичките си отговорности, които има покрай организациите, в които членува. :Д

102
10-04-2014, 18:17
захапи ми кура

102
10-04-2014, 18:19
анар4и бавноразвиващ се на годината

anonymous908491
10-04-2014, 18:19
точно описание на длъжността ми

хахахахаха



Имам пълното право да скачам срещу РИК, СИК и прочие. Буквално съм господ в дадената секция.

Буквално си Господ, а реално си пишкодръв.
С политика се занимават само най-гнусните пумияри, защото там само те се развиват.

102
10-04-2014, 18:23
лъжливото свинар4е анар4и

AnarchyBoy
10-04-2014, 18:26
Точно така. :( Като няма к'во друго да кажеш.