PDA

View Full Version : Какво да правя .(Училище/Компютри)



AleksOP
09-12-2014, 21:03
И такааа са малко саднах . Тъй , значи седми клас нали всичко ток и жица всияко 6-ци , на външното по математика 4.78 , по БЕЛ 4.89 . И нали аз още от тогава искам да се занимавам с компютри тва ми е просто супер мечта . Да не споменавам ,че сега ще почвам 9 - ти клас и знам Full php ,html и basic-a na C++,C#,Java . И просто това да го уча ми е почивката в нас , просто като се прибера и съм уморен и пусна някво туториалче направо релаксирам .. И както и да е , сега главният проблем . Значи в 7-ми клас си останах в същото у-ще ,защото съм в спортно (и мнн ме кефи да спортувам) ,но все пак се пробвах само и единствено за 2-ра английска ,където не ме приеха (Тогава за ТУЕС не си и помислях , аз си мислех ,че ако нямаш 6-ци по всичко + 6.00 математика + 6.00 бел на външното ) + изпит в ТУЕС нямаш и 5 % шанс да те приемат ). И така останах си в спортното до 8 клас обаче много искам да уча компютри и сега се почвам в ново у-ще : 132-ро Ваня Войова , откриват информацинна паралелка ,пък и ми е на 2 крачки . Но предполагам ,че няма да е кой знае какво , имам предвид ,че искам по сериозно образование в тази област ,ако ще и килими да пера ,ако ще ми помогне да се реализирам ,съм навит. Та въпросът ми е : Какво да правя , има ли как да се отиде в по елитно у-ще от 10 клас на там (да не е нужно да ми казвате ,че е прекалено късно ,защото ЗНАМ ,но ЗНАМ сега , преди НЕ :( ). Или някакви идеи за допълнително (извънкласно) обучение ?Предварително се извинявам за допуснатите правописни грешки ,но го пиша на бързо от таблета .

OMGOMG
09-12-2014, 21:21
Много ти куца математиката,за да се занимаваш с компютри :/

OMGOMG
09-12-2014, 21:22
Като имаш предвид че матурите са елементарни

AleksOP
09-12-2014, 21:28
Не, математиката ми бих казал, че не ми куца имам предвид, че на първият модул от външното оценяване имах 5.60 обаче хич добре не се бях подготвил за втория който ми смали оценката много зле (за което съжалявам) .

Meonesssss
09-12-2014, 22:14
Не, математиката ми бих казал, че не ми куца имам предвид, че на първият модул от външното оценяване имах 5.60 обаче хич добре не се бях подготвил за втория който ми смали оценката много зле (за което съжалявам) .

матурата ви пък 2013 година беше супер елементарната, за тази 2014 да не говорим :? :?

shmatarok
09-12-2014, 22:20
Учи си нещата вкъщи, в даскало общо взето нищо не можеш да научиш в повечето училища, гледай да вземеш прилична диплома и вече ако трябва да си избереш някоя ИТ специалност в университет. Ако наистина си толкова напреднал, колкото казваш в първия си пост, няма какво толкова да го мислиш.

OMGOMG
09-13-2014, 05:39
Не, математиката ми бих казал, че не ми куца имам предвид, че на първият модул от външното оценяване имах 5.60 обаче хич добре не се бях подготвил за втория който ми смали оценката много зле (за което съжалявам) .

Първия модул е за простите да изкарат нещо, а това дали разбираш от математика се решава в втория(където задачите са по трудни.Щом не можеш да решиш една елементарна задача за движение (и 4подобни) къде си тръгнал?

Пс...Дадох на малкия ми брат (5г.) първия модул.Получи 4.976,без да знае грам математика .....

Ryuko
09-13-2014, 08:24
От 2010 досега без да ходиш на уроци можеш да изкараш 5,50 и на бел и на мат без проблеми.
Тия изпити ги направиха за идиоти, нямам думи.


Или някакви идеи за допълнително (извънкласно) обучение ?
http://telerikacademy.com

k den
09-13-2014, 11:04
До 12 клас слабо в гимназията да имаш развитие в тази област. Това, че гледаш уроци не значи нищо, докато не седнеш да напишеш нещо сам. Ходиш на олимпиади и състезания, продължаваш да пишеш и след това като искаш ходи в университет.