PDA

View Full Version : матура , подготовка за Медицински Униврерситет



marian.dimitrov3
09-13-2014, 12:43
Здравейте , имам няколко въпроса. Сега ще съм 12 клас и мисля за подготовката на матурите. Искам да влезна в медицински университет Пловдив със специалността - спортен рехабилитатор. Доколкото разбрах, ако искам да уча в МУ - Повдив , ми трябват Биология и Химия. Въпросите са ми следните :
*Каква матура да държа ?
*Кои години ми трябват в подготовката ?
*По какви учебници да уча ?
*Какви изпити се държат там ?
*Има ли реализиране на тази професия в България ?

bj76
09-15-2014, 06:06
здравей аз също ще кандидатствам в медицинския но в София (и аз съм 12 клас). По въпросите ти за учебниците и изпитите нямам идея какви са. Но ще те посъветвам за матурата да не държиш биология или химия, защото при балообразуването се взимат оценките от дипломата по биология и химия, а ако държиш матура-от матурата. Затова ако до сега си имал 6-ци по добре не си разваляй оценките, тъй като на матурата надали ще можеш да изкараш 6.00. :)

Ryuko
09-15-2014, 09:42
Затова ако до сега си имал 6-ци по добре не си разваляй оценките, тъй като на матурата надали ще можеш да изкараш 6.00. :)
Не подценявай хората! В моя клас едно момче с 4-ки миналите години се скъса да учи, на повишителните изкара 6-ци и на матурата по биология изкара 6.00. ;)

JullieeK
09-15-2014, 17:37
Тази специалност 6я има в Медицинския колиж в Пловдив, а не в университета.Не съм много запозната за там, но са ми казвали, че там за някои специалности има само изпит по биология.Ще идеш до колежа, там би с едвало да има книжарничка и търсиш справочник за кандидат-студенти-там ще бъде описано всичко, което те интересува.