PDA

View Full Version : Консуматорство на месо от хора



AshamedOfHumanity
09-13-2014, 16:47
Какво мислите по въпроса? Знаете ли как умират СТОТИЦИ ХИЛЯДИ животни всеки ден, в какви мъчения и т.н. само за да можете ВИЕ да ядете МАК ЧИКЪН? Струва ли си това нещо и не е ли редно да се забрани?
Вижте някоя статия на PETA затова, примерно тази снимка е от една ферма за убийства на животни
http://images.sodahead.com/polls/000013029/polls_15280695_l.jpg_4803_388878.jpeg_poll_xlarge. jpeg
или пък този клип:
https://www.youtube.com/watch?v=2w7TCmJUD7g
аз лично се разплаках..... не знам, човек трябва да няма сърце, за да не го докосне това
Друг въпрос е и вивисекцията, но там е ясно - трябва да се забрани напълно... Нека учените си тестват върху себе си тея гадни отрови, нали ТЕ са ги измислили? Защо мъчат животните? Само един изрод би позволил такова нещо да се случва и то всеки ден...

Моля да гласувате в анкетата и да се обосновете, ако сте против една такава забрана, за ядене на месо... искам да ви видя "обоснованото мнение".

Hayashi
09-13-2014, 17:02
А ти знаеш ли, че растенията също ги боли? Че усещат когато нещо ги гризе?
Щом не искаш да нараняваш други живи същества, спри изцяло да се облагодетелстваш от здравната система и от повечето открития в химията и биологията. Също така може да обмислиш фотосинтезата, защото растенията са мнооого по-готини от животните и въобще не е честно да слагаме едното пред другото, нали!

AshamedOfHumanity
09-13-2014, 17:08
А ти знаеш ли, че растенията също ги боли? Че усещат когато нещо ги гризе?

Хаха, пълни глупости! Да не си ги питала, че знаеш? :D Сигурно и камъните ги боли, да не говорим за водата, ау, милата тя :ДД
А за другото без коментар, не е логично... Кактуса бил по-готин от пандата, ми добре.
Искам аргументи, хора, аргументи. Това вашето са празни приказки просто.

Hayashi
09-13-2014, 17:18
Моля те, седни и прочети някое основно понятие по растителна физиология и развитие на растенията преди да се изказваш неподготвена. Има доказани публикувани проучвания как растенията отговарят на различни стресори - когато нещо ги гризе, когато нещо им къса листата и т.н. Има растителни хормони с аналогична функция като животинските с цел на растението да се предпази.

Въпреки, че много обичам панди, растенията са много по-интерсни и готини създания според мен.

Твоето са празни приказки и огромна доза лицемерие.

AshamedOfHumanity
09-13-2014, 17:22
Не, твоето е празни приказки и огромна доза лицемерие. :)

Ето ти статия от един сайт:

""1/ Подобно на човека, животните, които се използват за месо и мляко, имат добре развита нервна система. Колкото по-силно развита нервна система има един организъм, толкова по-голямо е усещането му на болка. Растенията нямат нервна система и поради тази причина не усещат страданието, както животните.

2/ Зеленчуците се състоят от около 90% вода, което е друга причина да нямат силно изпитване на болка.

3/ Растенията живеят в латентно състояние. Човек е в латентно състояние например, когато е под силна упойка. Тогава той е жив, продължава да диша, брадата му (ако е мъж) продължава да расте, но той не усеща режещия го скалпел или зъболекарска машинка по същия начин, както ако е в пълно съзнание.

4/ При много от растенията, особено плодовете, не е нужно да се изкоренява самото растение. При човешката дейност понякога се отрязват клоните или части от отглежданото растение и така то продължава да живее и се развива по-добре. Не така стои въпросът, ако нарежем трупа на животно... Също така, разнасянето на семето на зеленчуците и плодовете спомага за тяхното разпространение. Ако плодът на дървото падне под него и не се вземе, той ще изгние, и в същото време семките му няма да поникнат заради сянката на дървото."

...

Hayashi
09-13-2014, 17:23
Това ще взема да копна да го пратя на факултета по растителна. Убедена съм, че на всички ще им е супер забавно. Много от дърветета имат по-сложен геном от човешкия. Прави си сметката сама.

AshamedOfHumanity
09-13-2014, 17:25
Да, аз ям дървета ;)

Hayashi
09-13-2014, 17:44
Ако си на 13-14 може и да ти простя незнанието комбинирано с арогантността, но ако си по-голям/а си е направо срамота. Едно е да не знаеш, друго е да да ми вадиш статии с проучвания от 70-та. Растенията усещат болка. Не само дърветата. Горното го казах с цел да ти покажа, че има растения по-сложно устроени от хората.
Нямаш право да караш някого да се чувства зле за избора си на диета под претекст някакъв фалшив и нерелевентен морал. Образно казано, ядейки растения извършваш същия "грях" като да ядеш и животни. Това, че марулята не може да ти се усмихне и да ти се умилква като зайчето изобщо не е фактор, че не я боли да я откъснат, за да си я сложиш ти в салатата.

Mischeto
09-13-2014, 18:12
И да ядеш и да не ядеш месо хората продължават да убиват животните,така че няма нищо лошо да ядеш месо,(не те обвинявам,че не ядеш месо)а и месото се използва и за други неща освен за ядене;
А и много от нещата,които ние(включително и ти,защото едва ли знаеш какво е и не е изпробвано върху животни)използваме са тествани върху животни;
Като цяло и аз не удобрявам нещата,които причиняват на животните,но независимо от всичко хората ще придължават да фи убиват,а и след като убият едно животно ако никой не го изяде ще изгние
А и животните ядат други животни,така че това не е чак толкова голям грах -_-;
Месото е полезно и (не за всички)вкусно;
Винаги хората са яли месо и едвали нещо ще се промени;
Не те нападам просто вероятноста да направят такъв закон е минимална ;)

Speedz
09-13-2014, 18:40
Напълно съм съгласна с Hayashi. Просто си в тийнейджърския период на "вижте колко съм загрижена и каква еколожка съм", ще ти мине. А и в отговорите на анкетата е изложено лично мнение, като правиш анкета поне слагай неутрални отговори.

OMGOMG
09-13-2014, 18:58
Моля те, седни и прочети някое основно понятие по растителна физиология и развитие на растенията преди да се изказваш неподготвена. Има доказани публикувани проучвания как растенията отговарят на различни стресори - когато нещо ги гризе, когато нещо им къса листата и т.н. Има растителни хормони с аналогична функция като животинските с цел на растението да се предпази.

Въпреки, че много обичам панди, растенията са много по-интерсни и готини създания според мен.

Твоето са празни приказки и огромна доза лицемерие.

Много е права ......Има по умни растения и от авторката

Тамии ..^^
09-13-2014, 19:05
Ако си на 13-14 може и да ти простя незнанието комбинирано с арогантността, но ако си по-голям/а си е направо срамота. Едно е да не знаеш, друго е да да ми вадиш статии с проучвания от 70-та. Растенията усещат болка. Не само дърветата. Горното го казах с цел да ти покажа, че има растения по-сложно устроени от хората.
Нямаш право да караш някого да се чувства зле за избора си на диета под претекст някакъв фалшив и нерелевентен морал. Образно казано, ядейки растения извършваш същия "грях" като да ядеш и животни. Това, че марулята не може да ти се усмихне и да ти се умилква като зайчето изобщо не е фактор, че не я боли да я откъснат, за да си я сложиш ти в салатата.
Напълно съм съгласна. Авторке, има огромна разлика между ядене на животинско месо и експериментиране върху животни. Know the difference.

Dagichka
09-14-2014, 07:18
тая тема е дъвкана и предъвкана тука, а с тези си мнения авторке нищо не постигаш, само допълнително дразниш хората, които ядат месо и после заклеймяват всички вегетарианци/вегани като луди фанатици и тн. зарежи, няма смисъл.

Penny Lane.
09-14-2014, 12:34
Хора, не разбрахте ли, че като повтаряте как и животните ги боли няма да накарате останалите да станат вегетарианци/вегани?
Аз също не ям месо, но не съм тръгнала да съдя семейството и приятелите си, защото те го ядат. Да не говорим за хора, които НЕ ПОЗНАВАМ!
Човекът си е хищник и такъв ще си остане! Светът не може да се промени, защото някой там казал, че той е веган или, защото друг пък фотосинтезирал.

BonnieandClyde666
09-14-2014, 13:18
После що ви МРАЗИМ!

Dagichka
09-14-2014, 13:33
абе за това, че човекът е хищник може да поспорим. примерно аз станах вегетарианка след като изгледах няколко клипа от кланици и ферми, така че смятам, че не е излишно всеки да види и осъзнае какво слага в устата си, пък дали ще продължи да го прави си е негов избор. (друг е въпросът, че животните нямат избор дали живеят, но..)

anonymous895156
09-14-2014, 15:19
После що ви МРАЗИМ!

много си нервна нещо, вземи се успокой

Andjyy
09-14-2014, 15:25
много си нервна нещо, вземи се успокой

Всеки път е такава.
На човек нe мяза.

ShtrudeL
09-14-2014, 17:51
Душице, не ям месо от година и половина и вярвай ми, това не е начина да убедиш месоядец да не яде месо. Поведението ти е дразнещо (каквото беше ((може би още е на моменти)) и моето) преди време.
Вместо да наричаш хората 'убийци' и всякакви такива, можеш примерно да разказваш за това как се чувстваш ти, след като си спряла да ядеш месо, какви са ползите, но всичко това в един мек тон, защото хората са идиоти и искат да се държиш мило с тях. Разбираш ли.. можеш да им кажеш едно и също нещо по два съвсем различни начина и биха се съгласили с това нещо само, ако им го представиш по мил начин, толкова е просто. Толкова е жалко. Толкова е манипулативно. ))
Когато излезеш с приятелче и то си вземе сандвич със свинска пържола, а ти кажеш на дюнерЖията 'ма мойто да е без месо!' и те изгледат странно, не казвай нищо. Остави ги сами да се поинтересуват 'Ама защо така го искаш?', вместо да почнеш да обясняваш 'Ама мойто без месо, защото не трябва да убиваме животните..!' и куп други такива неща..
Идеята ми е именно тази.. Прави така, че хората сами да се интересуват от това нещо с поведението си, вместо чрез него да ги отблъскваш..

бтв, ако не си гледала тази лекция, изгледай я, макар че се съмнявам, че има неща, които не знаеш.. https://www.youtube.com/watch?v=8-uMsEgEkBQ На мен би ми била интересна дори да ядях месо..

Lourenço
09-16-2014, 15:16
Spot the vegan...

anonymous908491
09-20-2014, 14:04
Консуматорство на месо от хора предполага да ядем хора, това си помислих, щях да споделя някоя рецепта, сега се чувствам излъган.

skatew
09-22-2014, 13:47
Това ще взема да копна да го пратя на факултета по растителна. Убедена съм, че на всички ще им е супер забавно. Много от дърветета имат по-сложен геном от човешкия. Прави си сметката сама.
спри да говориш глупости, моля те:Д