PDA

View Full Version : Rabota za 15/16 godishni :)



hristinaaa
09-14-2014, 19:08
Zdraveite.
Iskam da vi popitam dali nqkoi znae za nqkakva rabota ili neshto chrez zaplashtane, zashtoto imam nujda ot tova. Rovih se iz internet i vidyah che ima s prevejdane. Az imam umeniyata za tova. Nqkoi znae li nqkakvi podrobnosti, ili nqkakva druga rabota osven tova s razdaaneto na listovki. SHte buda mnogo blagodarna ako nqkoi mi pomogne. :) :)

OMGOMG
09-14-2014, 19:58
Хора с две виши нямат работа ти си търсиш....

anonymous895156
09-14-2014, 20:41
Хора с две виши нямат работа ти си търсиш....

да, сигурно тя си търси работа като външен министър

prosto_chovek
09-14-2014, 21:57
Ми за превеждане няма да си намериш поради простата причина, че никой не наема човек да превежда на юнашко доверие, а се иска минимум сертификат, че знаеш даден език и/или образование, свързано с него. На тия години можеш да си намериш работа като раздавачка на флаери (ония листчета, дето ги дават по улиците), на някои места евентуално биха те взели за сервитьорка (не го прави по време на училище, освен това обикновено би било без договор), но за лятото е ок, промоутърка е ок от онези в магазините, които ти предлагат новата зърнена закуска. Като цяло си търси нещо за свободните дни, което грам да не ти пречи на образованието и да ти дава някакви кинти, ако ще да са 10 лева за деня. Сериозна работа не ти трябва сега, а и никой, спазващ закона, няма да ти даде.

Ryuko
09-15-2014, 00:21
За преводач могат да те вземат, ако имаш 18 и си учила в езикова гимназия или си изкарала сертификат. Другият вариант е да имаш твой приятел/роднина преводач, който да ти дава части от преводи да правиш. Аз по втория начин почнах на твоите години да превеждам за пари.

RapExotic
09-15-2014, 13:47
Rabota za 15/16 godishni :)

Има законова разлика между 15 и 16 годишни. Уточни се. На 15 е почти невъзможно да си намериш работа, но на 16 имаш повечко възможности, само ти трябва декларация от родител.

feel_me19
09-15-2014, 15:28
За преводач могат да те вземат, ако имаш 18 и си учила в езикова гимназия или си изкарала сертификат. Другият вариант е да имаш твой приятел/роднина преводач, който да ти дава части от преводи да правиш. Аз по втория начин почнах на твоите години да превеждам за пари.
Тези изисквания за преводач въобще не важат. :) Повечето преводачи, които познавам, нямат сертификати и не са учили в езиково училище. Пробват ги - ако превеждат хубаво, ги взимат. Познавам и такива, които са завършили английска филология и не ги взимат, защото не могат да превеждат. Иначе и аз като теб чрез един познат превеждам за една ТВ.
Авторке, в нета има много сайтове са freelancer преводачи, като нещата стават само през интернет, и най-важното е, че плащат. Ако ти се отдава да пишеш или да превеждат, със сигурност ще си намериш работа. Въпроса е дали имаш желание. Успех. :)

Ryuko
09-15-2014, 17:27
Тези изисквания за преводач въобще не важат. :) Повечето преводачи, които познавам, нямат сертификати и не са учили в езиково училище. Пробват ги - ако превеждат хубаво, ги взимат. Познавам и такива, които са завършили английска филология и не ги взимат, защото не могат да превеждат.

Интересно, само предполагах, че съм прав, ама явно не съм. Все пак е хубаво да те преценяват по това, което можеш, а не къде си учил. Но да си учил в езикова и да имаш сертификат си остава предимство. :)