PDA

View Full Version : Акне преди цикъл...



Little Monster
09-15-2014, 07:27
Здравейте!
Проблема ми е следния: Обикновено преди цикъл, никога не съм забелязвала да ми излизат пъпчици по лицето, но от няколко месеца, всичко е различно. Преди цикъл започнаха да ми се появяват пъпчици по челото и са много дразнещи. Но странното е че се появяват през цикъл. Редуват се. Веднъж се появяват, преди следващия цикъл ги няма. После пак се появяват, после пак не се. Много ми е странно от какво става така и искам да попитам някой друг има ли такъв проблем и как се справя с него?
Благодаря предварително.

SummeRLove08
09-16-2014, 15:35
Това е съвсем нормално, заради хормоналния баланс. Дори понякога е възможно да се появят малко след цикъл. Само по челото ли са? На каква възраст си? Ако са малки и са само по челото, можеш да ги мажеш с лосион Акне аут 2-3 пъти дневно, но като слагаш и хидратиращ крем, за да не се изсуши кожата. Не мисля, че е притеснително. :)

bummby
09-16-2014, 20:38
Ползвам гарниер 3 в 1 по принцип .. но сега си взех гарниер не помня как се казваше ;д оранжев е с манго и грейпфрут .. ползвам и крем здраве ;д (класика !! ;д)

marilyn
09-17-2014, 13:39
Нормално е да се появяват около менструацията. Вземи си нещо, което почиства добре лицето, аз лично не си падам по Гарние, но щом ти харесва е ок. Пробвай да ги мажеш с Акне аут, много го хвалят. Можеш да си правиш и маски за лице с мед. намажи си тънък слой мед на лицето и стой така 15 минути. Той действа противовъзпалително и като цяло много добре се отразява на кожата.