PDA

View Full Version : В трудно положение



King Size
09-16-2014, 11:59
Здравейте!
Искам да ви разкажа, и ако можете да ми дадете съвет какво да правя...Значи сега съм 8ми клас.Ще ви кажа направо.АЗ съм си домошар.Не обичам да се запознавам със нови хора, не обичам да ходя на училище, просто не ми харесват хората който учат там(демек останалите).До 7ми клас беше идеално.Стар клас, приятели, добри учители...Бе екстра.Сега обаче тотално нещата се сринаха.По-принцип обичам компютрите и това и исках да уча.Когато подавах документи за 1-во класиране, стана белята и вместо с информатика аз писах с география.Цяла нощ не спах, на другия ден(последния възможен)веднага отидох в гнездото за подаване на документи.Оправих нещата.Пък не ме приеха на първото класиране...Участвах във второто.Там обаче явно се е случило недоразумението.Приеха ме(екста), обаче класната ми е пълна трагедия.Една усмивка не съм видял от нея.Озлобила се е , все едно сме й изпасли моравата.Със изискванята си ми доказа, че просто няма да се разбера със нея.Номера до 3-то коляно, бележки, подписи и тем подобни работи.Днес, за първия учебен ден ни приготви изненада.3-4 листа домашна работа, на тетрадки в голям формат...Държи се уникално зле със целия клас.Може би ето тука изва моя проблем.Тя е уникално гадна, и на всичкото отгоре имам 14 часа седмично(със нея), английски.Общо са 18.Не знам какво да правя.Просто езика не ми върви, много искам да го науча, ма като не върви на човека, просто не става.Да си скъсам гъза от учене, толкова труд да вляза и ся всичко ми се срина на главата.Тия от моя клас, дето цяла година не са си мръднали д-то, сега са в 3пъти по-добро положение.Искам да попитам, има ли някаква вероятност да се преместя в друга паралелка?Колкото и малоумно да звучи.Не мога да издържа 5 години при човек, който дори не се усмихва...Много се извинявам за допуснати правописни грешки, но съм тотално съкрушен от държанието на новата ми класна.

King Size
09-16-2014, 14:08
Само да уточня, че не са 3-4 листа, а около 300 реда, което прави около 10 страници...Това за мене е ненормална работа...

fanton1
09-16-2014, 16:32
принципно колкото разбрех новата ми класна не можеш докато не завършиш 9 клас и да вземеш диплома тогава чак ще можеш но ще трябва да наваксваш ако ще се местиш в съвсем друга област на ИТ
а от кой град си ?

Sirona
09-16-2014, 16:47
Спокойно, в началото и моята класна беше така...само 8-ми клас да мине и ще видиш, че ще стане душичка :) Правят го това за сплашване и за всяване ва респект. За сега си пиши домашните, не ѝ давай повод да те запомни с лошо и така. Друго което мога да ти кажа - не се мъчи да се оправдаваш с това не ми върви. Английският език и на мен не ми вървеше в началото, но си седнах на д-то и в момента мога да твърдя, че го знам на едно доста високо ниво (CC2). Постарай се и ти, ще видиш, че ще има резултат

King Size
09-16-2014, 18:35
Ми надявам се да стане по-общителна и по-отпусната.Просто имам 18 часа АЕ, от който 13 са при нея.Със сегашното й поведение, тотално ме отврати.От Перник съм.Знам, че трябва да се опита да ни накара да я уважаваме, но миналата ми госпожа по БЕЛ имаше невероятно чувство за хумор, пък беше повече от уважавана.Часовете летяха, пък и материала както обичаше да казва "Изстискан от учебника и налят с фуния от левчето в главите"остана там, където му е мястото.В същото време беше изискана жена, която те кара да я харесваш и уважаваш едновременно.Респект за такива учители.Не знам как ще се опрявям, защото съм прекалено свит и скромен(въпреки, че ходя с обувки за 120лв, но съм събирал парите от това дето ми остане от джобните...Не за да съм готин, просто искам да нося нещо, което хем да ми е удобно, но и качествено)Това е единствения ми недостатък(според мен).Не че нямам желание да уча езика, просто не искам да съм в компанята на модерните лиглъовци с сериозен недостиг на сиво вещество.(свинская мисъл и прозрение)Жалко, че това е преобладаващата част от населението на нашата прекрасна родина, който за съжаление и е евтина снимачна площадка за американските филми...Благодаря за коментарите!Надявам се на още.

Hayashi
09-16-2014, 19:04
То училището вчера започна, ти вече нероден Петко го ожени. Като не ти харесва се премести.

RapExotic
09-17-2014, 06:12
Как разбра каква е класната ти само за един ден? Може да е била в моментно състояние. Ти се опитай да се разбираш с нея и с останалите, пък ако има чак такъв проблем с нея, то и съучениците ти ще пропискат и ще се оплачат където трябва.

marilyn
09-17-2014, 14:27
Има голяма вероятност да се прави на лоша, за да ви стресне. Иска респект и учене от ваша страна. Факт е, че когато учениците видят по-благ даскал, му се качват на главата. Явно се опитва да изисква дисциплина от вас. Защо записа паралелка с толкова много английски, като не искаш да учиш. Мани го това "не ми се отдава". Така се оправдавах 5 години в гимназията, защото ме мързеше да уча по математика. Все домашното можеш да си напишеш, да си редовен в часовете и да работиш.

Можеш да се преместиш догодина, но в паралелка със същия профил и до колкото знам има изпит по езика.

King Size
09-18-2014, 17:11
Не, че не искам да уча езика.Знам, че е важно да го знаеш, но просто да пишеш всяка буква от азбуката по 3 пъти?Отделно са и други работи.Най-интересен е факта, че ако преписваш при нея ти лепи двойка директно за срока :D При другите класове ги няма тия работи...Все пак ще се опитам да дам максималното от себе си, но както тя иска и ние да сме точни, така и аз искам тя да е по-печена.Трябвало при всяко контролно м/ду чиновете да има място, колкото тя да може спокойно да минава.Просто до сега не съм свикнал на толкова много натоварване още в началото на годината.Разберете ме.

marilyn
09-18-2014, 19:55
Не, че не искам да уча езика.Знам, че е важно да го знаеш, но просто да пишеш всяка буква от азбуката по 3 пъти?Отделно са и други работи.Най-интересен е факта, че ако преписваш при нея ти лепи двойка директно за срока :D При другите класове ги няма тия работи...Все пак ще се опитам да дам максималното от себе си, но както тя иска и ние да сме точни, така и аз искам тя да е по-печена.Трябвало при всяко контролно м/ду чиновете да има място, колкото тя да може спокойно да минава.Просто до сега не съм свикнал на толкова много натоварване още в началото на годината.Разберете ме.

:lol: Маминият той, горкинкия! Не бил свикнал с такова натоварване още от началото на годината. Сори, не те разбирам. Голяма мъка го изкара тва даскало, ей. Ти какво, искаш да преписваш, ама те е яд, че при нея не става. Щото е много трудно да си напишеш домашното, да отваряш от време на време учебника и да нямаш двойки. Айде стегни се малко и вместо да се оплакваш, отдели това време да понаучиш нещо ново. След 5-6 години ще се сетиш, че не си учил, когато е трябвало и ще даваш пари за уроци по език.

MsMiracle
09-24-2014, 08:22
Не, че не искам да уча езика.Знам, че е важно да го знаеш, но просто да пишеш всяка буква от азбуката по 3 пъти?Отделно са и други работи.Най-интересен е факта, че ако преписваш при нея ти лепи двойка директно за срока :D При другите класове ги няма тия работи...Все пак ще се опитам да дам максималното от себе си, но както тя иска и ние да сме точни, така и аз искам тя да е по-печена.Трябвало при всяко контролно м/ду чиновете да има място, колкото тя да може спокойно да минава.Просто до сега не съм свикнал на толкова много натоварване още в началото на годината.Разберете ме.

Тежък живот, тежък...

http://c1.thejournal.ie/media/2014/05/simon-cowell-3.gif