PDA

View Full Version : ПМГ-то в Бургас или?



creative_
09-16-2014, 12:04
ами.. аз няма да кандидатствам след 7 клас. нито след 8. уча в малко градче и смятам да се изместя в Бургас. 9 клас съм, дочух от тук от там, че имало възможност да се преместя първия или втория срок, стига да имало свободни места, ако има (и ако изобщо е възможно да се изместиш 1/2 срок) ако не - другата година ще се пробвам. насочила съм се към ПМГ. искам да уча информатика/английски(или математика, не е от особено значение). чух, че в ПМГ си ги мъчат, но все пак отивам, за да уча. :д искам да се допитам до вас, ако има някой, който е запознат ще се радвам да изкаже мнение. не знам, струва ли си това училище? или може би да се насоча към друго?

Lilanda
09-20-2014, 12:48
Мъчат ги в 8-ми клас, както във всяко друго училище. Оттам-нататък ако искаш да научиш нещо, ще се наложи да си дадеш зор. Училището определено си струва, няма какво да го мислиш въобще. Би трябвало да имаш някакви изравнителни изпити обаче. В паралелката с информатика и английски в 8-ми клас карат по 18 часа английски, та най-вероятно по това ще ти е изпита, но е възможно да се наложи да караш такъв и по информатика, не съм много запозната. Иии повярвай ми, от огромно значение е какво ще учиш. 9-ти клас в момента са с учебник за 10-ти по математика, поради простата причина, че взеха тези за 8-ми и 9-ти още първата година. Ще имаш да наваксваш доста, освен ако не си учил/а толкова засилено математика и в предишното си училище. Поразпитай хубаво за изравнителни изпити и за двете паралелки и после реши коя от двете наистина искаш.

fifince93
09-20-2014, 13:00
ПМГ е едно от най-елитните училища в Бургас (поне беше такова, когато аз кандидатствах). Аз също исках да вляза информатика и английски, но заради една 5-ца по география в дипломата ми и 4-ка на изпита по математика след 7 клас не можах да вляза там, дори бях доста далеч от истината. Математика и английски се влиза по-лесно. От личен опит ти казвам, че аз бях приета в друго училище след 7 клас, но исках да се изместя при една приятелка в ПМГ и тогава баща ми ходи да говори с директора им и човека каза, че по принцип няма никакъв проблем, но точно в тази паралелка (математика с английски) няма място и аз не отидох, защото исках да съм с моята приятелка. Преди в ПМГ в специалност информатика и английски до колкото знам се учеха програмистки неща, с който след това можеш да си влезеш в някоя специалност за софтуерно инжинерство и 1-вата година ще ти е много лесно. Също така те вървяха една година назад, в такъв смисъл, че 8 клас учеха само английски, български, математика и информатика и когато бяха 9 клас по химия, физика и другите предмети бяха с учебниците за 8 клас. Но все пак това беше преди около 6-7 години и нещата може да са се променили доста от тогава :)

Lilanda
09-20-2014, 13:17
ПМГ е едно от най-елитните училища в Бургас (поне беше такова, когато аз кандидатствах). Аз също исках да вляза информатика и английски, но заради една 5-ца по география в дипломата ми и 4-ка на изпита по математика след 7 клас не можах да вляза там, дори бях доста далеч от истината. Математика и английски се влиза по-лесно. От личен опит ти казвам, че аз бях приета в друго училище след 7 клас, но исках да се изместя при една приятелка в ПМГ и тогава баща ми ходи да говори с директора им и човека каза, че по принцип няма никакъв проблем, но точно в тази паралелка (математика с английски) няма място и аз не отидох, защото исках да съм с моята приятелка. Преди в ПМГ в специалност информатика и английски до колкото знам се учеха програмистки неща, с който след това можеш да си влезеш в някоя специалност за софтуерно инжинерство и 1-вата година ще ти е много лесно. Също така те вървяха една година назад, в такъв смисъл, че 8 клас учеха само английски, български, математика и информатика и когато бяха 9 клас по химия, физика и другите предмети бяха с учебниците за 8 клас. Но все пак това беше преди около 6-7 години и нещата може да са се променили доста от тогава :)
Абсолютно по същия начин е. Хубавото на паралелката с информатика и английски е, че вървиш с езиковите гимназии /което ти дава шанс да влезеш в ритъм/ и в същото време учиш информатика на едно доста добро ниво /много по-добро от това на другите училища/. Самата аз се бих поколебала, ако трябваше да избирам в момента между сегашното си училище и ПМГ с информатика и английски. Но мен живота си ме отведе, така да го кажа, по пътя на програмирането, така че не смея да насочвам автора към това, ако той/тя самия/самата не знае със сигурност, че иска точно това.

fifince93
09-20-2014, 13:24
Абсолютно по същия начин е. Хубавото на паралелката с информатика и английски е, че вървиш с езиковите гимназии /което ти дава шанс да влезеш в ритъм/ и в същото време учиш информатика на едно доста добро ниво /много по-добро от това на другите училища/. Самата аз се бих поколебала, ако трябваше да избирам в момента между сегашното си училище и ПМГ с информатика и английски. Но мен живота си ме отведе, така да го кажа, по пътя на програмирането, така че не смея да насочвам автора към това, ако той/тя самия/самата не знае със сигурност, че иска точно това.

Абсолютно съм съгласна. Ако самата професия като програмист не го влече или най-малкото не му е интересен компютърна като машина, като устройство (а не само за проверка на FaceBook :D) и аз не препоръчвам да влиза в тази специалност. Нека помисли с какво точно би искал да се занимава за в бъдеще, макар че аз завърших механотехникума, а в момента също се занимавам с компютри и съм много далеч от специалността си в средното :D

creative_
09-20-2014, 14:21
първо - благодаря ви, че писахте. (:
второ - напълно съм сериозна в това, че искам да уча информатика. искам от преди две години и мечтата ми е след 12 клас да уча за софтуерен инженер. също така обичам и математиката. предположих, че в ПМГ са доста напреднали и искам да се изместя точно заради това. можеш да си скъсаш г*за от учене както се казва, но по-добре така, отколкото да 'учиш' 4-5 години и като дойде време за матури нищичко да не знаеш.
говорихме с директора на гимназията, имало едно свободно местенце същата паралелка като моята, нямало да държа никакви изпити, но искат от родител месторабота и местожителство. това е (почти) невъзможно за нас. също така трябва и нова лична карта, това са още пари и отговора от майка ми беше, че в момента нямат тази възможност. честно да ви кажа не ми се чакаше до десети клас, защото колкото по-рано, толкова по-добре, но какво да се прави.. ще чакам до другата година или втория срок (което ме съмнява да стане, щом не стана първия)

Lilanda
09-20-2014, 14:38
Защо ти искат нова лична карта? о.О

creative_
09-21-2014, 08:10
не знам дали е така, но предполагам защото сменям местожителство, т.е града. едно момиче от моя клас като се измести в Бургас пак така искаха нови лични карти.

Player_
11-02-2014, 10:01
Чувал съм добри мнения за тая гимназия . В каква паралелка ще кандидатстваш ? :-o

didi222
11-03-2014, 17:09
ПМГ-то е най-елитното училище в Бургас и там наистина ги мъчат, но си заслужава напълно. :)