PDA

View Full Version : Проблем със звука на видео камерата



betterman
09-16-2014, 13:45
Камерата е Hama metal Pro с вграден микрофон в скаип няма проблем с звука обаче когато се опитам да запиша видео или гласова бележка тогава не се записва никакъв звук. Как да оправя този проблем? ;(

JDeel
09-16-2014, 14:03
Пиши в Google нещо от рода на "Windows [еди кой си] recording panel" и като отидеш там си избираш кой от входовете да е активен. Другия вариант е да си с по-специални драйвери + софтуер и това нещо да се настройва от него. Също зависи и от програмата за запис, може и тя да прави връзка с тези настройки и да си избира входа, значи нейде из нейните настройки ще се бъркаш също.

prosto_chovek
09-16-2014, 15:54
Еми след като по скайп говориш с този микрофон, но не можеш да записваш, има няколко варианта.
1.) Камерата изисква определени драйвери, за да може да записва (според мен малко вероятно, но ми хрумна);
2.) Нямаш подходящ софтуер за звукозапис;
3.) Имаш проблем със звуковата карта.

Предполагам е второто. Пробвай да запишеш със Sound Recordera на уиндоуса, ако стане работата, значи ти е до програмата, с която записваш.

betterman
09-17-2014, 11:33
Еми след като по скайп говориш с този микрофон, но не можеш да записваш, има няколко варианта.
1.) Камерата изисква определени драйвери, за да може да записва (според мен малко вероятно, но ми хрумна);
2.) Нямаш подходящ софтуер за звукозапис;
3.) Имаш проблем със звуковата карта.

Предполагам е второто. Пробвай да запишеш със Sound Recordera на уиндоуса, ако стане работата, значи ти е до програмата, с която записваш.

Няма записан звук и с Sound Recordera. Софтуера за камерата от скоро е инсталиран (драйвери е нямало комплект с тази камера) Възможно ли е някакви настройки из Windows-a да са разбазикани и за това да неще? Тези дни го носех на поправка и там не знам кво са правили ;(

prosto_chovek
09-17-2014, 13:30
Възможно е.

anonymous908491
09-18-2014, 09:20
Няма записан звук и с Sound Recordera. Софтуера за камерата от скоро е инсталиран (драйвери е нямало комплект с тази камера) Възможно ли е някакви настройки из Windows-a да са разбазикани и за това да неще? Тези дни го носех на поправка и там не знам кво са правили ;(

Софт за уеб камера се ползва за запис на видео, няма запис само на аудио.
Софт за videо/audio capture си има настройки, от които се задава кое устройство(видео камера и микрофон) да ползва, без да ги зададеш няма как да записва.

betterman
10-06-2014, 10:12
Къде по точно да ги задам? В софтуера на камерата опитах всякакви настройки не става.