PDA

View Full Version : СПГТ



SimsonS50
09-16-2014, 15:41
Здравейте, понеже сега съм 7 клас и обмислям да кандидатствам в СПГТ, та има ли някой, които учи там, трудно ли се влиза, какъв трябва да ми е бала за да ме приемат и ако можете да ми кажете нещо в моя полза ще е добре. Мерси предварително.

Ewok
09-17-2014, 07:08
Аз го завърших.
Влиза се лесно, така че споко. (минималният бал по мое време беше някъде около 24-25)
Но изобщо не си струва. Директорката е супер зле, пълен профан е в туризма (завършила е нещо аграрно) и съответно повечето решения, които взима са зле за училището и учениците, но са добре за собствения ѝ г*з.
Не знам каква специалност искаш да кандидатстваш, но като цяло май само ресторантьорството си струва и то ако искаш да се развиваш. Но трябва да имаш хъс. Работилниците са стари, готви се със стари и/или некачествени продукти, почти никога няма достатъчно, учителките преподават от учебници отпреди 50 години някакви комунистически менюта и т.н.
За хотелиерството дори няма да говоря.

Ако имаш някакви въпроси - питай, но според мен е по-добре да влезеш в езикова и да научиш език, пък после да учиш туризъм като висше (ако искаш да се занимаваш с това, ако не искаш - пак ще знаеш един език повече)

SimsonS50
09-18-2014, 12:42
Обмислям ресторантьорство или по-точно готвач. Колкото до езика не го владея много добре и не ме влече толкова.
За висше едва ли ще записвам, поради малкото финанси с които разполагам. Иначе това, че предметите са стари мен не ме вълнува много много.