PDA

View Full Version : плоско стъпало



ive0808
09-18-2014, 11:22
Имам плоско стъпало и не знам какво да правя щот по фвс не мога да играя. Кажете начин да ми се оправят краката и да кяжа че преди около 6години бях си спукала кост и дали от тогава илим е защото съм проходила на 2/3 годинки
Помогнете
Рецепти нещо
А също да кажа ходила съм на ортопед

gresn0
09-18-2014, 13:26
Вика му се дюстабанлия
Може да четеш малко в Google ако искаш.

an7raks
09-18-2014, 16:14
Точно плоско стъпало му се вика в България...
На колко си? Аз, когато бях на 14 ми откриха такова нещо, защото бяха започнали да ме болят краката. Ортопеда ме прати при един "майстор", на когото да си занеса обувките, за да им сложи подплънки, които да подпират сводовете на краката. Няма нищо общо с онези готовите ортопедични стелки... Тук той ти ги прави специално по твоя крак и твоята обувка. Две години ходих с "тунингованите" чепици и краката спряха да ме болят. При продължително бягане на твърд терен, пак си ме понаболяват, защото вече не ги нося, но не е чак такъв проблем. Това нещо не се лекува напълно никога, но все пак е облекчение.

SHPAIdURmeN
09-18-2014, 16:48
Точно плоско стъпало му се вика в България...
На колко си? Аз, когато бях на 14 ми откриха такова нещо, защото бяха започнали да ме болят краката. Ортопеда ме прати при един "майстор", на когото да си занеса обувките, за да им сложи подплънки, които да подпират сводовете на краката. Няма нищо общо с онези готовите ортопедични стелки... Тук той ти ги прави специално по твоя крак и твоята обувка. Две години ходих с "тунингованите" чепици и краката спряха да ме болят. При продължително бягане на твърд терен, пак си ме понаболяват, защото вече не ги нося, но не е чак такъв проблем. Това нещо не се лекува напълно никога, но все пак е облекчение.
+
Oбаче, това нещо се лекува напълно, но когато е забелязано от ранна възраст.

an7raks
09-18-2014, 16:50
Да, знам, мислих си да го напиша, но за да се излекува, трябва да се хване преди навлизането в пубертета. Поне ортопеда така ми каза. Едва ли автора е на под 10 години...

SHPAIdURmeN
09-18-2014, 16:52
Да, знам, мислих си да го напиша, но за да се излекува, трябва да се хване преди навлизането в пубертета. Поне ортопеда така ми каза. Едва ли автора е на под 10 години...

Мхм, хубаво. Реших просто да го добавя, като допълнителна информация ;-)

marilyn
09-19-2014, 10:42
И аз имам, откриха ми го преди не помня вече колко години, бях малка. Водиха ме на какви ли не ортопеди, в Горна Баня нали уж били най-добрите. И ... нищо. Изписваха ми какви ли не стелки, мен си ме болеше по едно време стабилно. ПРавиха ми силиконови стелки по крака точно. Оказа се, че само са ни взели парите, те не можеха да се носят изобщо, бяха доста зле направени.

И след всичко това просто си взех стелки на Scholl и ги нося във всички обувки. Не са много скъпи, има ги в различни форми и размери, спрямо обувките. Аз лично съм доволна, понеже ходя на токове и благодарение на тези стелки краката не ме болят.

Иначе моя приятелка също страда от плоско стъпало и в последно време започна доста да тренира. Каза, че това също помагало, за да се вдигне свода. Не знам дали е така, това са нейни думи. :)

ive0808
09-19-2014, 14:32
Ми аз съм 15г. А плоското стъпало ми го откри една г-жа по ФВС като написа бележка до майка ми. Сегашният ми ортопед каза никви стелки,никви обувки, трябва трениране а на мен ми е много трудно

ive0808
09-19-2014, 14:46
А да дакажа че преди сегашният ми ортопед имаше един дъртак който ми предписа силиконови стелки за 50лв и те се разплуха незнам даже дали издържаха седмица. Стелките бяха купени от специален ортопедичен магазин ли беше или от ортопедичната болница