PDA

View Full Version : Аутсайдер в клас..



DownHill_Rider
09-18-2014, 20:37
Здравейте! Казвам се Росен и съм на 15. До сега съм нямал подобни "проблеми", но ето, че станах 9-ти клас и имаме нов клас, старите съученици ги няма, т.е. приятелите ми ги няма, има няколко човека от стария ни клас, но с тях не съм приятел, не, че нещо, но просто аз не споделям техните интереси, както и на сегашния ми клас, те споделят едни интереси, аз съвсем други и разбира се, аз си стоя на чина, без да преча на никой, но те се дразнят, стани малко от този стол, разходи се малко и т.н... Както казах те споделят едни интереси, а аз съвсем други и съответно ми е трудно да се впиша в класа, защо ли? Ами защото, сегашните млади хора, пият, пушат, дрогират се, и още куб други неща, а не разбирам аз какво им преча, че да се дразнят, по принцип се дразнят 1-2 момичета, но когато те започнат, разбира се надутите кифли след тях, та 1 започнели всички след нея, та както може би сте видели споменавам момичетата, защото те се дразнят, има 1 момиче което от време на време говори с мен, но знам, че го прави от "съжаление". Та общо взето това е, олекна ми, че го споделих с някого.

Не знам дали е подходящо заглавие, но..

Благодаря, че ме изслушахте! :)

prosto_chovek
09-18-2014, 20:55
Росене, ми да ти кажа, такова ни е обществото. Пиене, пушене, а у. В по - голямата си част. Само че има и доста хора, които не са така. Не е нужно да си звезда в твоя клас, ако можеш да си готин в среда, която не е твоя клас. Или не е нужно ако хората в твоя клас ядат лайна и ти да ги ядеш, за да се харесаш. Най - баналното - бъди, който си и намери хора, които не споделят ония интереси, които не са твои интереси и комуникирай повече с такива хора. Има ги. :)

Kukuto
09-19-2014, 06:03
Такова даскало си избрал...

BlackEyedPeas
09-19-2014, 07:07
За съжаление да, такова е даскалото ти. С времето ще ти дойде повече самочувствие. Някой от съседните класове не познаваш ли? Не е нужно да са от твоя клас приятелите, а междучасията да отскачаш в коридора с някой друг приятел. Но не е толкова важно училището. Там повечето не се водят никакви приятели, а просто хора за разменяне на лаф с много интриги. Там е рядкост да откриеш приятел, след университета така или иначе повече няма да се потърсите. Намери си някои приятели извън този кръг и когато при тях имаш самочувствие, извън училище, тогава самочувствието ще бъде постоянно с теб и ще спре да ти пука кой как се дразни и дори ще се научиш да отвръщаш хапливо. Просто отвръщай на нападките.

RapExotic
09-19-2014, 12:38
Радвай се, че момичетата те закачат, а не момчетата. ;) Може би искат да те приобщят към тяхната компания и за това се дразнят, че не им отвръщаш. Това не значи, че трябва и ти да пропушиш и да се пропиеш. Ходи с тях, говорете си, опознай ги. Създай си собствен стил, собствено поведение и ще намериш хора, с които да си паснеш. Само със седене на чина и гледане в една точка нищо няма да постигнеш.

didi222
09-21-2014, 13:32
Опитай се да си намериш приятели извън училище – в клубове, на игрището... Запиши се да спортуваш – ще ти се вдигне самочувствието и ще се запознаеш с нови хора. Не позволявай хората от класа да те мачкат, търси общи теми (едва ли всички от тях са наркомани и т.н.), не обръщай внимание на кифлите. В гимназията е трудно, но не се предавай!
ПП: Прочети книгата "Предимствата да бъдеш аутсайдер" на Стивън Чбоски или гледай филма. ;)