PDA

View Full Version : Здравословно хранене в училище ?



Elity01
09-21-2014, 06:18
Училището започна, лятото отмина сякаш с скоростта на светлината заедно с всичкото си безгрижие и забавление...
Въпроса ми е към тези,които успяват да се хранят здравословно и в училище, какъв ви е режима? как съхранявате храната и как намирате време за тренировки ,а какви са те ?

Моя режим беше следният :
Закуска - нещо въглехидратно ( примерно домашен сладолед направен с качествени продукти и специална машинка)
една купичка от сорта на 100гр. + плод .

Обяд - зеленчукова супа или пилешка пържола с гарнитура от айсберг , редувам и с салата от риба тон, айсберг и
царевица .

Следобедна закуска - една ябълка/банан ( според сезона плод)
Кардио тренировка - плуване , но смятам и на фитнес да ходя . Отделно всяка неделя изкачвам Витоша .


Сега обаче от 7,30 до 16:00 съм на даскало и ни за тренировка откривам време, ни домашна храна мога да си нося
и често гладувам с дни, но кръвната захар ми спада и се чувствам много зле ...
Не обичам сандвичи било домашни или мазен дюнер, предпочитам пресни и сурови плодове и зеленчуци или сготвена
манджа , смятам да си купя специална кутийка за обяд за да съхранявам храната, ама много място заема в чантата..

prosto_chovek
09-21-2014, 07:48
Еми достатъчно активно се движиш, за да можеш да си позволяваш да хапваш и повече от това, което казваш. Винаги има време за тренировки, преди или след училище, по фитнесите най - вече - тоя до нас работи от 8 и половина сутринта до 9 (дали и до 10 не беше) вечерта. Това с кутийката за храна е най - добрата идея, ако искаш да се храниш здравословно поради простата причина, че по закуските в училищата и лафките и разните бургер/дюнерджийници и пици на парче нямаш идея какво точно се слага. Полезно е да си взимаш фрешове, ако правят някъде до училището ти, само че ако не си яла нещо преди това, избягвай цитрусите. Супите са ок за обед, ако правят някъде в закусвалня наблизо, не от сухите в пакетче, грам не са полезни, вярвай ми. И да знаеш, че сладоледът н е въглехидратна, а по - скоро протеинова закуска, освен ако не е пълен с доста бисквитки. :)