PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет .. Не издържам вече !



Chichi
09-21-2014, 15:52
Здравейте ,
аз съм момиче на 15 години . Не мога да издържам повече ! Не се разбирам с майка ми и брат ми . Не мога да ги понасям ! Постоянно каквото и да стане все аз съм им виновна . Брат ми е на 17 години , а майка ми се държи с него като с някое малко дете , постоянно прави това което той иска . Вкъщи се готви каквото той поиска , ходиме там където той иска , гледаме това което той поиска , а моето мнение не е от значение . Постоянно аз съм им виновна все на мен ми се крещи . Даже майка ми веднъж ми каза , че ме обвинява постоянно мен , защото той бил на 17 и скоро щял да се изнесе . Постоянно ме обиждат и ме унижават. Даже понякога и ме удря . Това нормално ли е ? Няма куде да отида иначе бих се изнесла веднага . Нервите ми са опънати . Постоянно говори за него като излезнем . Единствената ни тема е той , колко е ,,прекрасен,, . А той постоянно ми крещи , даже и ми е посягал няколко пъти . Толкова е разглезен , че не мога да го понасям. Моля ви кажете ми какво да правя ! Постоянно ми се натяква ,че не съм искана и , че с голямо удоволствие биха се отървали от мен . Постоянно ми казват , че съм боклук и че ме мразят...

fanton1
09-21-2014, 16:59
това вобще не е нормално отношение принципно 2рото дете е по-разглезено ама явно не при всички е така нали е на 17 щом си го търпяла да кажем 10-12 години съм сигорен че ще можеш още 1 година и ще се изнесе ,а до тогава не им обръщай внимание изтегли си филма или сериала който ти е харесал щом гледате това което иска той , излизай повече с приятели и се забавлявай повече и няма да осетиш кога ще мине тази година и нещата сигорно ще се променят, все пак едвали това ще продължава да са такива след като се изнесе

OMGOMG
09-21-2014, 17:07
това вобще не е нормално отношение принципно 2рото дете е по-разглезено ама явно не при всички е така нали е на 17 щом си го търпяла да кажем 10-12 години съм сигорен че ще можеш още 1 година и ще се изнесе ,а до тогава не им обръщай внимание изтегли си филма или сериала който ти е харесал щом гледате това което иска той , излизай повече с приятели и се забавлявай повече и няма да осетиш кога ще мине тази година и нещата сигорно ще се променят, все пак едвали това ще продължава да са такива след като се изнесе

Да се надяваме ,че в новото училище ще те научат на правопис....

Starless
09-21-2014, 18:39
А баща ти къде е в цялата картинка?

prosto_chovek
09-22-2014, 09:20
Не, не е нормално. Ще ти кажа честно, щом е такова, няма да стане по - добре, така че скоро ставаш на 18, ставай студентка в друг град и заминавай на общежитие или започни работа, намери си съквартирант/ка/гадже и отивайте на квартира. Това е решението.

hey.mistery
09-22-2014, 10:19
Баща ти къде е?
Странно е, че при теб е така, защото по принцип винаги глезят повече второто дете. Нямаш голям избор, просто трябва да почакаш да се изнесе, а и ти самата ще се изнесеш след това, майка ти тогава ще разбере колко е сгрешила да се държи така с теб.
Моят съвет е да не им обръщаш внимание, наричат те боклук, хубаво, нали знаеш, че не си(предполагам не си ;д). Той се заяжда, не му отвръщай, покажи му безразличие, ще му омръзне. Просто си безсилна в случая и няма какво да направиш, не смятам и че ако поговориш нещо ще се промени.

Chichi
09-22-2014, 11:09
Проблема е че тя си мисли , че ще се изнесе . С това нейно държание той никога няма да се изнесе. Баща ми не живее с нас . Той живее в друга държава и си има жена . Не мисля , че ако отида при него ще стане по-добре , поради простата причина , че той никога не ни е гледал , не се е грижел за нас , общо взето не му пука за нас . Не искам да съм като брат си разглезена и всичко да получавам на готово , защото знам , че един ден нищо няма да излезе от мен . От сега си правя планове за висше в друга държава / друг континент :дд . За мен висшето образование е много важно и според мен това е изходът , но ще трябва да търпя още 3 години . А до колкото за забавлението аз нямам приятели, защото не живеем в Б-я . Имам само една българка приятелка , но ми е забранено да говоря с нея :(
Т

Smilee..
10-04-2014, 05:04
Това е ужасно,но винаги можеш да говориш(пишеш) с нас...успех :-)

Little Monster
10-04-2014, 07:33
Такива най ги обичам. Разглезени пишлемета с голямо самочувствие.
Ако имаш леля/вуйчо, защо не се опиташ да останеш за няколко дни там?! Може да изчезнеш тактично, за да видиш дали на майка ти ще и трепне, би трябвало да и трепне, все пак си и дете.
Иначе наистина няма какво да направиш в такава ситуация, освен да изчакаш още няколко години и така.
Мислила ли си да звъннеш в закрила на детето?1 Там ще ти поогнат на 100%. :)
И както Smilee.. каза, винаги можеш да поговориш/пишеш с някой от форума. :)

Chichi
10-08-2014, 17:04
Благодаря Ви много за психическата подкрепа . Ние не живеем в България от известно време и сега съм записана на училище тук в държавата в която сме . Като почна да ходя на училище по- бързо ще минават дните , месеците .. Няма какво да направя тук , защото ако се оплача и за най- малкото нещо има голям шанс да ни екстрадират . Общо взето за сега както казахте нямам право на избор ...

Chichi
10-08-2014, 17:17
Вчера стана пожар в хотела в който е сме и аз много се ядосах , защото майка ми изпадна в нервна криза - започна да крещи , да тропа по вратата на банята / аз по това време се къпех / , а на мен ми стана лошо в банята . Щях да умра !! Направо сърцето ми щеше да изхвърчи от ужас. И се скарахме , защото бях полудяла направо . Казах , че не може да се живее с нея , а брат ми се намеси и започна да ми вика колко съм била неблагодарна и тн . Нарече ме шибан боклук и аз вече не издържах / представете си колко бях превъртяла от нерви / и аз му отговорих , че той е шибан педераст . И оттам се започнаха едни обиди от сорта : дано да умреш ! Защо си се родила бе мазен долен гнусен боклук . Да беше пукнала в банята . Ще те пребия , ще ти откъсна главата . И оттам разбира се се изредиха 1 тон обиди и от майка ми .Днес е рождения ден на брат ми . Те излезнаха рано рано сутринта и още не са се прибрали . Аз седя цял ден в една стая почти без храна , докато те са отишли кой знае как да се почерпят . А и като се има предвид, че майка ми довчера нямаше пукната стотинка . Днес взе пари и сто про ги е похарчила , нищо , че аз след пет дена имам също рожден ден . Това нормално ли е ? Благодаря ви за подкрепата още веднъж :) :) :) :) :)

JDeel
10-09-2014, 23:09
Всичко е нормално. Явно всички сте изперкали в това семейство, а аз си мислех че хората отиват в чужбина за добро :)
Просто си кротувай, не държиш картите за да показваш рога, всякакви обиди са нежелателни. Ако можеш да си чатиш с някой от тях - пишете си, поинтересувай се за тяхната гледна точка относно теб. По някаква причина в нета сме по-отворени пред другите, може пък изведнъж да се опознаете по различен начин. Според мен ако има причина да те ненавиждат (и ако не са просто вманиачени луди), то тя е някъде навън - баща ти или нещо такова.