PDA

View Full Version : ОТГЛЕЖДАНЕ НА ПЕПЕРУДИ - някакви идеи как да ги нахраня



Yoo reTo G
09-21-2014, 16:01
Днес си взех пет пеперудки в проветриво аквариумче, много им е удобно, летят, стоят, в момента всичките са се скупчили на едната стена. Та, въпроса ми беше как да ги храня. Бях чел че ги поставяш на чинийка и развиваш хоботчето им в капчиците вода с мед. Так се отпускат и сами ядат... но тия чудеса нямат хоботчета.... е, имат ама само на едното мога да го видя, а другите нещо са си го прибрали. Затова им сложих чинийката във аквариума.
Колкото за другата информация, едната е леко наранена :( няма краче горкичката и и е наранено крилцето, другите пък са здрави и са много послушни. И веднъж като им казах - " Ех тези пеперуди няма ли да се успокоят малко. " Те веднга кацнаха заедно. И по принцип те си свикнаха с мен. Като ги извадя не прелитат от стая в стая, а ми кацат на ръката или някъде на лакътя. Сега между другото както съм си пуснал музика от компютъра чуват ли, защото всички са се скупчили на стената до мен. Има една - много лети, не се спира, другите си почиват, а тя.... Много се морих докато ги хвана с мрежата. Издрах се целия от една къпена, минах през една коприва и се насиних :D. Много ги обичкам, да са ми живи и здрави, пък някоя ако умре... :( първо ще рева за нея, а после ще я туря на разпъвачката да си я препарирам, но тъй както ги гледам, няма да умрат, добре, са стига да измисля как да ги нахраня. Аз по принцип много обичам животните - имам 20 рибки, червеи в буркан, охлюви имах и коте като малък и сега се готвя за гущер.
Така, някакви идеи имате ли. :) Много ви благодаря, всичко ще ми е полезно. ;)

OMGOMG
09-21-2014, 16:09
Посмей да си хванеш див гущер, ще дойда да те хвана аз

prosto_chovek
09-22-2014, 13:17
С храна за пеперуди.

twrker
09-22-2014, 18:30
ok

Yoo reTo G
09-27-2014, 08:47
човек, аз ги пуснах, да си живеят на свобода, няма повече да хващам разни неща :D как прозвуча.... както и да е, споко

OMGOMG
09-27-2014, 10:38
Не за друго, а .....гущерите в българия са защитени

prosto_chovek
09-28-2014, 19:04
Едно време беше доста модерно да се ловят по училищата гущерите. Тъпа история. Като цяло съм против отглеждане на каквото и да било животно в апартамент или затворено пространство.