PDA

View Full Version : Много продължителна кашлица!!!



Paris_98
09-22-2014, 09:39
Здравейте. Значи проблемът ми е, че кашлям вече повече от 5 месеца. Започна месец май с хрема и кашлица, отидох при личния си лекар и той ми предписа антибиотици и хапчета за кашлица. След като свърших единия блистер, отидох пак на при лекарката (тъй като кашлицата не спря) и тя каза да продължа с антибиотика и така и втори блистер. Около две седмици бях на антибиотик и нямаше никакъв ефект.

Кашлицата беше много тежка и се променяше (ту суха кашлица, ту с отхрачване) може би от лекарствата.

Решихме да идем на рентгенова снимка да нямам нещо вътрешно. За щастие нямаше, но другата лекарка ми даде други хапчета за кашлица и спрей за гърло (като каза, че е от стрес). След като свърших и тези хапчета и отново нямаше резултат, посетих пак лекарката и този път тя ме прати на физиотерапия. Ходих 10 дни на физиотерапия и приемах по-силни антибиотици, а кашлицата просто намаля, но не спря. Накрая след като ми омръзна да ходя по лекари казах, че съм добре, защото разбрах, че и те не знаят какво ми е. Алергия?!? Взимах и хапчета против алергия...

Честно казано пих толкова много хапчета, че вече направо ми се гади от тях...

Цяло лято прекарах с лека кашлица. Сутрин като стана и през деня от време на време, когато раздразня някак гърлото.
И сега съм отново с хрема (днес вече почти отминала) и отново усилена кашлица... Вече не знам какво да правя.

ПС: Не съм пушач (все пак съм на 16, макар че има и такива), не пия алкохол, разбира се от време на време пия газирани напитки и ям снаксове, но мисля че това е нормално.

stunkaaaa
09-27-2014, 21:12
Това ми прилича на алергия. Щом с антибиотици не ти е минало, това не е възпаление , причинено от инфекция. Обриви, има ли прахоляк във вас, спира ли на някой места , примерно на вънка или обратното във вас, имам предвид намалява ли? Абе, мисля , че ако отидеш при един фармацевт , ще разбере какво ти има. Къде си , когато започва по-силно да кашляш?

kalpazanka
09-28-2014, 11:00
Опиши характера на секрета от носа.
Температура мерила ли си?
С имунизациите всичко наред ли е-в смисъл, имаш ли пропуснати? Конкретно проба на Манту ти препоръчвам и след това квантиферонов тест, за да се изключи туберкулоза.
И все пак не е зле в период без антибиотичен прием някой да ти вземе проби за микробиологично изследване от носа и гърлото.

hristo99
10-07-2014, 17:12
И аз имах някаква такава продължителна кашлица. През първите месеци като издишах докрай се чуваха хрипове, имаше дразнене и последваше изкашляне. Също поемех ли си дъх дълбоко, ме дразнеше и пак кашлях, подобно на онова дразнене след интензивно тичане. Постепенно отшумя. Ако при теб се случва същото, значи може да премине както при мен. А хапчетата щом не помагат ги отпиши, няма смисъл. И при мен не помагаха.