PDA

View Full Version : Фитнес



BloodyDreamer
09-22-2014, 15:18
Здравейте, съфорумници.
Имам известен брой килограми за сваляне, но няколкогодишният ми опит с отслабването ми е доказал, че съм твърде несериозна, за да се справя сама. Имам нужда някой да ме ръчка с остена. Затва реших да си фана един инструктор под ръчичка и да тръгна на фитнес. Имайки предвид, че не съм стъпвала през живота си във фитнес зала (hence инструктора), реших, че няма да е зле да се пообразовам малко. Така и така ще умирам от срам, поне да не звуча чак толкова некомпетентна (колкото всъщност съм). Всякакъв съвет би ми бил полезен, но това, което искам да попитам е - първо, какви са горе-долу цените (за инструктора става въпрос). Второ (най-големият ми ужас), как точно да подходя? Смисъл... как да се запозная с инструктора, да му обясня кво искам и т.н. Не ми се смейте... всъщност смейте се, няма проблем, само ми дайте някакъв съвет, щото умирам тука :D А, също, ако може някой да ми препоръча инструктор в Сливен, който ще бъде сериозен и няма да ми се подиграва, ще бъда много благодарна.

DeHu
09-22-2014, 17:00
Никой инструктор няма да ти се подиграва.Няма логика да се притесняваш от инструктура,при положение,че това му е работата и е логично,че щом си го потърсила,ти нямаш необходимите знания по въпроса.Как да се запознаеш и да му кажеш какво искаш е ясно,не виждам нищо сложно в случая.В крайна сметка е по-добре да започнеш късно,отколкото никога,така че дишай спокойно.

Rakshy
09-22-2014, 21:53
Не мога да проумея проблема.

1. Отиваш във фитнеса
2. Плащаш си тренировка с треньор, той ще ти даде листче с програма и примерна "диета" уж според целите, които си му споделила и ще те чака да дойдеш пак.

Цените варират от фитнеса. Няма универсална цена. В моята зала примерно, няма треньор. Има други, в които има по няколко. Отиди и провери. Ако си с тая нагласа, с която пишеш изобщо не си харчи парите за глупости, а си поръчай пица. :D

lordex
09-22-2014, 22:12
Ако си тинейджърка все още - забрави да правиш строги диети, щото има и некомпетенти инструктори, тялото се изгражда до около 18 и ако гладуваш има шанс за хорманлен дисбаланс и тогава ще си мечтаеш да си закръглена пак.
Повечето жени не са спортни натури и решават да минат на някаква диета дето включва само плодове и зеленчуци и подобни глупости, не че не трябва да се ядат, ама да си изключиш от менюто месо и шоколад и уникална глупост на тая възраст в която се изгражда цялото ти тяло и ще има последствия в по напредналия стадии на живота, иначе на фитнес (ако си по енергична) ходи всеки ден или през ден, ще ходиш в началото повече после по 15-20 мин, ще се изморяваш бързо, обаче няма нужда да спозваш почти никаква диета и ще отслабнеш за 1-2 месеца, зависи колко искаш да свалиш, понеже не си казала. Малко хора са способни на това между другото ;).

Rakshy
09-23-2014, 11:58
Ако си тинейджърка все още - забрави да правиш строги диети, щото има и некомпетенти инструктори, тялото се изгражда до около 18 и ако гладуваш има шанс за хорманлен дисбаланс и тогава ще си мечтаеш да си закръглена пак.
Повечето жени не са спортни натури и решават да минат на някаква диета дето включва само плодове и зеленчуци и подобни глупости, не че не трябва да се ядат, ама да си изключиш от менюто месо и шоколад и уникална глупост на тая възраст в която се изгражда цялото ти тяло и ще има последствия в по напредналия стадии на живота, иначе на фитнес (ако си по енергична) ходи всеки ден или през ден, ще ходиш в началото повече после по 15-20 мин, ще се изморяваш бързо, обаче няма нужда да спозваш почти никаква диета и ще отслабнеш за 1-2 месеца, зависи колко искаш да свалиш, понеже не си казала. Малко хора са способни на това между другото ;).


Gud shit, като изключим факта, че шоколада е далеч от нужен за развитието на човека... Винаги има нужда от диета и то диета в смисъла на хранителен режим, а не глад и сухари. Който иска, постига.

MonikaDiva
09-23-2014, 13:29
Важното е да направиш първата стъпка и да отидеш в залата,там инструкторите ще те налазят и без да им задаваш въпроси :).Не почвай в никакъв случай с диети преди да направиш 5-6 месеца постоянни тренировки.Храни се здравословно просто избягвай вредни храни.Ако имаш конкретни въпроси ,ще помагаме.

girlwithblueeyes
09-23-2014, 13:55
Зaщо жените дa не сме спортни нaтури a?


Инaче нямa място зa срaм нa инструкторa му се плaщa зa тези нещa.Ще му обясниш целите си,нa коя чaст нa тялото искaш дa нaблегнеш.Той ще се поинтересувa от общото ти физ.състояние.Добре е дa му обясниш дaли консумирaш дaдени продукти,имaш ли aлергии към хрaни.Зa дa може дa ти изготви aдеквaтен хрaнителен и тренировъчен режим.Дa вземе префдвит здрaвословното ти състояние,aко имaш проблеми.Нa този човек рaботaтa му е дa ти състaви aдеквaтнa хрaнителнa и трен.прогрaмa, a резултaтите от нея зaвисят и от теб едно 90%.

anonymous708973
09-23-2014, 13:59
За хранителен план не знам, но за тренировъчен - просто отиваш при инструктора и съвсем просто му казваш нещо от сорта на: "Така и така, водя като цяло застоял начин на живот, искам да отслабна и да наблегна на еди-кои-си зони (искрено се надявам да ти е ясно, че не можеш да отслабнеш само на корем/крака/дупе). Мога да отделя 3 пъти седмично по час и половина време".

Rakshy
09-23-2014, 15:47
Само аз ли мисля, че най-главната цел на инструктора е да следи как изпълняваш упражненията!? Т'ва да ти разпредели упражненията в различни дни е най-елементарното, което всеки с малко common sense може да го направи...

kosder
09-24-2014, 11:20
Не е лошо да се запознаеш поне малко с материята относно двигателната култура и фитнеса. Информация в интернет, колкото искаш. Най-малкото по-бързо ще усвоиш нещата една идея по-бързо и инструктора няма да ти е нужен след време, освен ако нямаш професионални амбиции. Внимавай с избора си за фитнес, защото има много инструктори със съмнителни качества и познания, които освен да ти прибират парите едва ли ще ти помогнат особено, както би трябвало.