PDA

View Full Version : Напрайх нещо!



stunkaaaa
09-22-2014, 19:41
Здравейте! Преди седмица направих нещо. Таа , значи пробвах да отворя някакъв файл, който не можеше да ми се отвори иначе. И аз тъпака реших да го отворя с Даймън туулс. И после всички икони на декстопа станаха даймън туулс. Картинката е същата и като натисна примерно на гугъл хром ми се включва пак даймън туулс. Пробвах да отворя всички иконки едно по едно да им сменя така да кажа начина по който се отварят, натиснах и ги направих всичкити на декстопа в гугъл хром, единсвено папката ''компютър'' не се е променила. Та има ли начин да го оправя това и как? Мерси предварително. :):)

npp
09-22-2014, 20:04
пробвай с деинсталация на daemon tools (после пак можеш да го инсталираш), ако не се оправи, рестартирай компютъра и виж какъв ще е резултата, ако не се получи и така, пиши

stunkaaaa
09-22-2014, 20:10
А щом сега са гугъл хром , него ли трябва да деинстлирам или? :)

prosto_chovek
09-22-2014, 20:33
Променило ти е .lnk файловете (шорткътите) да се отварят със съответната програма. Решението е:
1.) Кликаш на Старт;
2.) В полето Search Programs and Files пишеш regedit и натискаш Enter;
3.) Като ти се пусне regedit - a вляво ще видиш папка HKEY_CURRENT_USER. Кликаш на стрелкичката;
4.) Там намираш друга папка, която се казва Software. Пак кликаш на стрелкичката;
5.) Аналогично папка Microsoft;
6.) Папка Windows;
7.) Папка Current Version;
8.) Explorer;
9.) fileExts;
10.) Намираш .lnk и кликаш на него. Ако няма стрелкички още, изпълняваш долната стъпка. Ако има ще имаш папка userchoise, триеш я и пак триеш нещата от долната стъпка;
11.) В прозорчето вдясно ще ти излязат няколко реда, като първият най - отгоре е (Default). Триеш всички останали, като кликаш на тях с десен бутон и delete. Оставяш само (Default). Излизаш от regedit.
12.) Рестартираш компютъра.

Работи. Бях си преебал по същия начин и аз шорткътите наскоро, отваряха ми се със солидуъркс всичките, това съм го взел от интернет. Следвай стъпките стриктно и няма да сбъркаш. :)

npp
09-22-2014, 20:37
ако това, което горният съфорумник е дал не помогне, виж дали съветите в тази тема ще ти помогнат да решиш проблема: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-files/how-can-i-restore-the-default-file-associations-in/c096cd7a-91cd-4460-af4d-f38d7ca54860

stunkaaaa
09-22-2014, 20:43
Мерси много, брат. Ще го направя преди да легна , че сега ме мързи да изключвам компа. Пак ти благодаря. :Д