PDA

View Full Version : Клекове без тежести



love1234
09-23-2014, 16:56
Колко клякания горе/долу трябва да правя на ден, за да си стегна дупето? :Д И идея си нямам, не съм тренирала преди за това питам колко серии по колко пъти?

Levrex
09-23-2014, 19:34
Правиш колкото можеш и гледаш да увеличаваш с всяка изминала тренировка повторенията и темпото,имай в предвид ,че точно тази мускулна група има нужда от възстановяване 72 часа,но тъй като твойте тренировки са без тежести мисля,че и през ден да тренираш няма да е проблем,а за стягане на дупето не е само клекове има още милиард упражнения,потърси из нет-а и ще намериш

marilyn
09-23-2014, 19:35
Не е особено добра идея да си мислиш, че ако правиш само клекове ще си стегнеш дупето. Най-добре тренирай за цялото тяло, не само за една част. Наскоро един пич беше написал тема как да изкара плочки, ама да тренира само корем. :D

Иначе да, клековете са хубаво упражнение. Прави колкото можеш. Ако ти е трудно почни с 10 клека и постепенно ги увеличавай. Важното е да не се пренатоварваш и да не можеш после да си стъпиш на краката.

ledenakrasota
09-24-2014, 11:44
Клековете са много подценявани, както и скачането на въже. Аз правя и двете, но само с тях няма да минеш. Просто си намери някоя хубава комплексна програма. :)

baby_baby
09-25-2014, 16:02
Колкото можеш ама в началото малко за да нямаш мускулна треска

strawberry88
09-27-2014, 13:31
Започни с 50-60 примерно и ги увеличавай всеки ден. Прави ги на серии, не наведнъж.