PDA

View Full Version : Наркотици



xarixoxo
09-24-2014, 23:58
Здравейте, какво ви е мнението за наркотиците твърдо против тях ли сте или не ви пречат , употребявали ли сте и ако сте имали ли сте период на пристрастяване или само сте пробвали с претекст че всичко трябва да се опита но сте разбрали че това не е за вас?

AngelBelchev
09-25-2014, 05:39
Против наркотиците съм определено, но съм пушил трева и съм ок с нея. Период на пристрастяване съм имал само към цигарите. Пушил съм близо 7 години и в един момент си мислех, че е невъзможно да ги откажа. Имал съм и няколко периода от по месец, в които съм се наливал като прасе - това в студентския живот основно. Anyways, ТВЪРДО против цигарите, алкохола и твърдите наркотици съм, но трева е kinda ок.

dimitar_ak
09-25-2014, 05:58
Твърди или меки наркотици все тая. Няма малко чесън. Изключително против съм, но всеки сам решава какво да прави с живота и здравето си.

Little Monster
09-25-2014, 06:43
Против съм, но не и към тревата.
Тревата е растение, което БОГ е създал. Как ще го ползваш, си е твоя работа. :D
Но съм против всичко друго, което се води за наркотик. Губила съм хора, заради наркотици и наистина ги мразя.

xarixoxo
09-26-2014, 00:52
мерси за отговорите помогнахте ми доста :)

RapExotic
09-26-2014, 18:58
Против!

п.п. Тревата не е наркотик, а опиат.

xarixoxo
09-27-2014, 07:44
хаха знам даже до голяма степен пуснах темата заради факта че всичките ми приятели пушат и всички ползват оправданието че е опиат, а на мен ми беше интересно какво мнение имат и другите хора то този въпрос :д

п.п. Не че и аз не съм пушил просто не е за мен това

NissaN
10-09-2014, 10:51
Вместо трева или друга дрога една половинка домашна или и повече е къде къде по добре от наркотиците.

Sc0RcH
10-12-2014, 19:44
Против съм, но не и към тревата.
Тревата е растение, което БОГ е създал. Как ще го ползваш, си е твоя работа. :D


Ми то и кокаина се прави от растението кока бе, шмингел! Ей като почнете да се оправдавате така, направо ми иде да ви разбия зъбите.

baby_baby
10-12-2014, 21:24
Твърдо против съм не съм употребявала

xarixoxo
10-12-2014, 23:44
въпреки всичко аз съм на мнение че човек трябва да пробва дори от чиста доза любопитство но все пак мерси за отговорите ви :)

dimitar_ak
10-14-2014, 11:16
Зависи какво решиш да опиташ от любопитство. За хероин ти стига и една проба за да имаш вече проблем.

igaydarov
10-14-2014, 17:07
Да започна с това че в 7ми клас като бях пропуших тютюн, цигари.От 1-2-3 на ден стигнах до 1 кутия да не ми стига. Караше ме да пуша повече и повече, ако не пушех ставах нервен, мислех за това че ми се пуши и усещах т.н. никотинов глад. Въпреки че бях хлапак. Определям се, че бях зависим тогава към цигарите.
В края първия срок на 8ми клас (беше преди толкова много време, над 10 години), се поинтересувах за вредните ефекти и освен това усещах как се задъхвам, предполагам че дробовете ми са били задръстени или затлачени с катрани и с отрови. Реших в 1 прекрасен ден да ги откажа и ги отказах изведнъж. От тогава насам не съм пушил цигара и не ми харесва.
Цигарите предизвикват зависимост. Имам 1 комшия който от 3г все отказва цигарите и не може да ги откаже, последните си пари ще похарчи за цигари.

След време попаднах на едни растения дивачки коноп (с дивачки почнах) с 1 приятел и си набрахме и си свихме цигари и пушихме, стана ми приятно и лежерно, спокойно, смяхме се, освежихме се, бях щастлив. Пуших известно време към 2-3 години, чат-пат 1-2 пъти в седмицата като винаги сам съм си намирал коноп и никога не съм плащал за него. Не се считам за пристрастен, нито пък че съм бил зависим някога. Никога не ме е правила агресивен или да изпадна в депресия и т.н. бед трипс, никога. Аромата, вкуса и мириса и ми харесват много повече, и имам само положителни спомени и моменти от нея. От повече от 3г не пуша и трева и не ми се пуши. Мога да запаля, мога и да не запаля, но по-скоро не ми се пуши Конопа не предизвиква зависимост. Можеш да пушиш, можеш и да не пушиш, няма абсистенция нито пък тялото жадува за ТХК. Някои младежи пушат, но това е част от начина им на живот, от начина им на забавление. Не се сещам за човек, който да се е напушил и да е станал агресивен или да е правил някакви простотии и вандалщини. Против съм употребата и от непълнолетни.

По някое време след тревата опитах алкохола и взе да ми се услажда, преди това ме отблъскваше, не ми харесваше нито на вкус нито състоянието като си пиян. Е това се промени с времето, но алкохола не се промени, или може би се влоши качеството му. Ззпочнах да пия в края на седмицата по кръчми, дискотеки, почнах да забравям, да ставам разсеян, да не мога да се съсредоточа лесно и да остана фокусиран за дълго време над 1 тема... започнах и да загубвам вещи, да участвам в конфликти при пиянски свади. Проблеми. Намалих употребата на алкохол до порядъчни средни нива и с това реших част от проблемите, сега и не пия толкова често и такова количество. По едно време се беше образувала зависимост към алкохола или може би навик и всеки ден се пиеше по дискотеки. Сега не смятам че е така и че съм зависим. Пия с мярка.

Опитвал съм и други халюциногени, легални само и в разумни количества - те не са ме пристрастили, а точно обратното един път опитал ги втори път не искам да взимам. Никога не съм опитвал твърди наркотици - хероин, кокаин, амфети, синтетики... и не смятам да опитвам. Против твърдите наркотици съм и смятам, че те единствено ти вредят и ти обират парите, унищожават ти здравето и ти разрушават живота.

Има огромна разлика между твърди и меки дроги. Тревата е едно, хероина е друго. Само лаик и невеж човек, може да твърди че твърди и меки наркотици е все едно и също и че няма разлика. Има и разликата е огромна. Употребяващите твърди наркотици като хероин например, (при който няма прошка и опиташ ли, рано или късно ще те вкара в гроба) са наркомани, те и да искат не могат да спрат, тъй като се предизвиква психическа и физическа зависимост и абсистенция, докато такива зависимости при халюциногените и тревата не се наблюдават и няма.

xarixoxo
10-14-2014, 17:31
Мнението ти е доста стойностно но не съм съгласен само с това за кокаина и ще ти кажа защо да води се тежък наркотик и да пристрастява но това е защото в България специално (за другите места не знам) кокаина тук стига до дилърите на 10 до 15% процента чистота а кокаинът както и тревата е растение и при 80 до 90% пак ти съсипва здравето но няма как да те пристрасти

Декстър
10-16-2014, 13:43
Ми то и кокаина се прави от растението кока бе, шмингел! Ей като почнете да се оправдавате така, направо ми иде да ви разбия зъбите.

Ми то и ракията се прави от сливи, но сливите сами по себеси не са опасни нали? докато алкохолът е . и с коката е същото, докато тревата помага за някой работи, дори е като болко успокояващо .. а коката и другите боклуци само вредят.. Колкото и да е полезно едно нещо, ако е в по-високи дози от колкото организма може да оправлява, става вредно :)

Декстър
10-16-2014, 13:57
Според вас, ако днес бяха измислили алкохола дали и той нямаше да е забранен? не е ли и той вид наркотик? или просто защото е по познат на хората и всички го употребяват и го познават и затова е по "приет" .. Тези който пушат трева, я познават добре и за тях тя е ок, но за другите който само са слушали колко била лоша, ми нормално те пък да я плюят.. Едно си баба знае, едно си баба бае :) На въпрос като, "какво мислите за тревата?" няма един отговор ..

m1n1
10-16-2014, 16:05
Против