PDA

View Full Version : Рецепти



nonameart
09-25-2014, 04:05
Здравейте, момичета :)
Понеже напоследък хапвам доста здравословно и диетично, от порядъка на - леща, крем супи, запеканки от ориз, тиквички, извара, зеленчуци, салатки и т.н и съм свалила някое друго килце...обаче вече готвих всичко, което ми идва на акъла и ако случайно някой друг му допада "диетичната" кухня, нека да сподели любимата си рецепта.

П.С - темата е тук, защото смятам, че би помогнала на момичета,които са на диета. Аз не съм, но както споменах свалих малко и искам да го задържа.

2П.С - Не обичам месо, така че, ще съм благодарна, ако в рецептите то отсъства или поне не е задължетлно.

Smilee..
09-25-2014, 13:48
Супа за отслабване със зелен фасул.
Начин на приготвяне
1
Почистваме зеления фасул, чушките от семената и лука. Нарязват се всички зеленчуци. Слагаме да се варят в подсолена вода до омекване, заедно с нарязаните на ситно домати.
2
Тайната на тази супа е в доматите и техния възкисел вкус. Не се слага никаква мазнина. Към края на варенето се прибавя и стрък прясна чубрица. Аз прибавих и една шепа листа от тученица, но вие може да не го правите.
3
Супата се консумира бистра. Оставя се в хладилник и. ако се хапва само от нея, се отслабва много. Може и да се застрои, или да се сервира с натрошено сиренце, но тогава няма да е постна.
Продукти:
1 стръг чубрица
1 к.л. сол
300 гр фасул
1 бр лук кромит стар
700 гр домати
2 бр. Зелени чушки
Супата е готова за 30 мин. Поздрави,Smilee..