PDA

View Full Version : Реклами



TheMan9191
09-25-2014, 18:24
Тука от два дена постоянно ми излизат някакви реклами изскачащи прозорци и какво ли още не. Пример http://prikachi.com/images.php?images/272/7627272G.png Гледам при деинсталиране на програми няма нищо видимо което да ги прави тези реклами. Някакви идеи как да ги махна?

SprayPaint
09-25-2014, 18:28
цък (https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=bg)

prosto_chovek
09-25-2014, 18:37
Чорбааааар! :D Сериозно сега, адблока бачка на 100%, аз го ползвам от много време и реклами не гледам по тоя случай :)

TheMan9191
09-25-2014, 18:44
Tой по принцип си работи, но рестнах настройките на браузара и се беше спрял. Пуснах го, но отново е пълно с някакви реклами. Примерно http://prikachi.com/images.php?images/332/7627332J.png . На 5-6 минути като цъкна ми излиза изскачащ прозорец с реклами. Aд блока не ги спира тях.

prosto_chovek
09-25-2014, 19:17
Ми аз ползвам mozilla firefox и ми ги блокира. Макар че чат пат се появяват някакви простотии, ама повечето ги блокира. И като се ъпдейтне браузъра, не се ресетват настройките и не ми се налага да го инсталирам пак. :)

JDeel
09-25-2014, 20:38
Хвърлете око и на Ghostery. Иначе си провери всички плъгини дето са инсталирани, най-вероятно от някъде се е вмъкнала някоя тъпотия. Хрома не е толкова вързан за Windows както IE, така че ако той има проблеми, ще са си от него.

TheMan9191
09-27-2014, 08:15
И с това не става нищо. Пробвах и с аваст "чистач на браузари" изтрих всичко и пак не сава. Деинсталирах браузара - отново нищо. Прегледах какво може да съм инсталирал на компа което може да вади тези реклами, но отново няма нищо. Някакви други идеи?

MaGuSs
09-27-2014, 14:35
Инстални си Adblock приставката от Google маркета

След това инстални или отвори Ccleaner - избери "Инструменти" и премахни всички програми, които са ти съмнителни и не знаеш какви са... Търси в тяхното име думи като "ad, advertisement, adnx, Ads by CinPlus 2.4c, ..." и подобни...

JDeel
09-27-2014, 15:05
Още едно доказателство, че антивирусните за нищо друго не стават освен да тежат на компа :D

Ако не става въпрос за плъгин от браузера, значи е програма извън него. Съответно следва да се провери какви програми работят в момента и съмнителните да се отстранят. Ако е гадина дето отказва да се махне - минава се на някое LiveCD и се търка от там. Междувременно се търси информация в нета за намереното нещо, та ако има още неща да се махат.

Проверяват се и Startup програмите. Проверяват се и сервизите, макар че те фигурират като процеси в Task Manager-a. Проверяват се и Scheduled Tasks, щото може да е нещо дето се изпълнява за кратко през определен период от време.

Малко за по-напреднали, тази програмка показва какво се случва на компа в детайли в реално време: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx

anonymous908491
09-28-2014, 08:55
Още едно доказателство, че антивирусните за нищо друго не стават освен да тежат на компа :D


Тежат тъпотиите, които пишеш, не АВ софта.
Какво очакваш от Хром и тулбар накичен като коледна елха. Освен това адблока си има настройки и филтри, няма как да филтрира нещо, което не му е оказано да направи.

JDeel
09-28-2014, 14:53
Многознайко, AdBlock и подобните плугини разчитат html кода на сайта и изтриват каквото трябва преди да се визуализира. Това едва ли би спряло друг плугин да си прави каквото иска след това. Така че AdBlock не е панацея, просто козметичен инструмент.

Последните ми засега проблеми с антивирусна бяха на сървъра на сайта ми. Влизам аз, опитвам се да правя това-онова, обаче нещо не върви добре, системата е твърде тромава и почти не реагира. И какво се установи - Windows Defender тръгнал да сканира файлове, щото съм забравил да го изключа предишния път когато съм го ползвал. Много мерси за такива своеволия, единственото по-нахално и безполезно нещо са e-mail спамерите.

anonymous908491
09-28-2014, 19:59
И как реши да сравняваш дефендера, който е пълен ташак с нормалните АВ-и ? Освен това всяка антивирусна си има опции за настройка, това не ти е колело да се качиш и само да въртиш педалите.
Адблок и подобните трият, ако им е зададено, има сигурно 30 филтъра, те не разчитат на собствен интелект.

JDeel
09-28-2014, 20:36
Не знам как да сравнявам дефендера с програми дето не ползвам. Той и дефендера има опции дето ми идват в повече, на мен са ми достатъчни само два бутона - Scan и Exit. Просто беше инсталиран и реших да го оставя, ей така да има.

Не знам и що ти предпочиташ да замаскираш проблема пред това да го оправиш. Тия реклами от CinPlus не изглежда да идват от сайта, по-вероятно е да са плъгин или дори нещо повече. Някои са писали за това, даже използват думата "virus" http://www.safebro.com/ads-by-cinplus-2-4c-virus-remove

JDeel
09-28-2014, 20:40
Да се поправя, ползвам антивирусни. За последно преди една преинсталация реших да пробвам такива, да видя нали до какво ниво са стигнали, с надеждата да се изненадам приятно. Трънки, едната ми спря интернета директно, другата превърна компа ми в Правец 82. Мерси!

anonymous908491
09-28-2014, 20:47
Не знам неговия проблем, защото ползващите Хром трябва да разчитат на Господ, друг не може да им помогне.
Коментирах правилния начин да се ползва адблок, защото едното му слагане не гарантира, че ще работи както трябва.

Аз проблем с антивирус никога не съм имал, дори и още в началото, когато не знаех кво е това.
Без значение е дали знаеш малко или много, нета е пълен с фалшиви сайтове и всякви проблеми, а АВ ти спестява да стоиш на четири очи да не стане нещо.

JDeel
09-28-2014, 21:03
Много ясно, Google is God, та даже си има и църква: http://www.thechurchofgoogle.org/proof/

Дай един такъв сайт? Ще ми е интересно да видя как мога в днешно време да се заразя с нещо от сайт :)

anonymous908491
09-29-2014, 16:34
Стотици са, пишеш в някоя търсачка име на софтуер, който не е бил никога кракван или дори още подобна версия не е излизала и печелиш.
Дори във вибокса можеш да хванеш, има много такива случаи, и на мен ми се е случвало антивирусната да блокира нещо там.

JDeel
09-29-2014, 20:16
Хаха, ами нали точно тия работи не ги правя! И това е предимството на липсата на антивирусни глупости (освен че компа се чувства по-добре и не харчиш пари залудо) - научаваш се да разбираш инстинктивно кое е наред и кое не, не ти трябва някаква залухава програма да ти каже, че може би си в опасност. И без това браузърите и Windows вече непрестанно го правят, та при всяка инсталация губя допълнително време да забранявам и тия уж полезни за мен неща. Вече не помня кога за последно съм хващал гадина.

anonymous908491
10-03-2014, 08:36
Само вирусите писани от некадърници можеш да засечеш сам или да го направи браузър, за всички други едниствения шанс е АВ.
Превенция знаеш ли, на какво се казва ?
В автомобилите има едни глезотии наречени колани и въздушни възглавници, но ти нали си мъж, сигурно ги махаш.
Имам един приятел, с който заедно тренирахме преди години. Та същия преди време замина за Австралия да работи като спасител, но понеже и той не вярва в неща, които не е изпитал и решил още първия ден да се изкъпе в морето без да обръща внимание на предупрежденията за акули, резултата е, че вече го е страх да влезе и в банята.

JDeel
10-03-2014, 13:00
Ако хвана вирус аз се кефя, не цивря. Обичам да решавам такива загадки. Ако ми се наложи да преинсталирам, това също е добре. И без друго Windows сам себе си задръства с боклуци, нужно му е освежаване понякога.

Само че скоро (от години) не съм хващал гадини дори и без да ползвам антивирусни и защити. Windows и браузърите са си достатъчно защитени в днешно време, така че при нормално ползване не се заразяват с глупости.

Това дето е инсталирано на някаква машина не ми е живота и не гледам на него по същия начин. Ако се развали, това не е фатално, просто ще трябва малко време за да се оправи, като междувременно ще се научи нещо ново!