PDA

View Full Version : Патя си от добротата



apple8
09-27-2014, 11:35
Здравейте на всички потребители на сайта.Малко за мен , момче съм на 21 години ,нямам много опит с жените (в моя случай с момичетата) , но искам да споделя нещо с вас ,което ме мъчи от много време.

1.Привързвам се страшно бързо към момиче ,което познавам от отрицателно време.
2.Ревнувам я страшно(до болестно състояние) , не е моя , но все едно ми взимат от късчето хляб.

Аз съм спокоен човек, не показвам емоции,обикновено ги крия в себе си ,за да не нараня останалите -все пак никой не ми е длъжен да ми слуша оплакванията,не съм глупав , не се водя по акъла на момичетата,но май си патя от добротата ми.Защо на останалите не им пука толкова колкото на мен , постоянно осмислям,рецитирам и връщам случката "Да не съм я обидил " , "Какво си мисли тя" и т.н,макар да съм прав винаги търся грешката в себе си.Имам чувството ,че вътрешната ми нагласа казва ,че трябва да се извиня макар да няма за какво , и в повечето случай трябва да бъде обратното.Вътрешно това ме убива,тези мой мисли..не искам да е така.

Определено имам нужда от съвет,благодаря предварително на отзовалите се !

RapExotic
09-27-2014, 13:35
По-скоро си патиш от липсата на достатъчно самочувствие. Не се чувствай длъжен да се харесаш на която и да било. Казвай само това, което ти мислиш и се извинявай само тогава, когато наистина има за какво. Така много лесно ще отсееш истинските хора, от тези, които ти се правят на приятели.

FAKE IT
09-27-2014, 13:36
Имаш нужда от промяна. С тая психика не си за никъде.

Пробвай да си отговориш на тия въпроси:

1. Какъв е смисъла да се хващаш за всяко ново момиче, като удавник за сламка? Все едно е единствената на света и си толкова некадърен, че ако изпуснеш една няма да има следваща, щото шанса да те ебават за нещо е повече от минимален. Намираш ли някаква полза от това, освен да се отчайваш?

2. Ако ревнуваш въпросното момиче още преди да сте във връзка, какво става ако случайно станат нещата между вас? Няма да я оставиш да диша, ще се опитваш да й налагаш ограничения, ще се съмняваш в нея през цялото време, ако е мацка на място няма да те изтрае и седмица и щи бие шута. Така ще е със всички. Коя ще те изтърпи да я правиш на парцал, поради собствената си несигурност и проблеми? Окей, не си показваш емоциите, заравяш ги в себе си, обаче в продължителните връзки, шибаняци, като теб са опасни. Един път ще ти кипне и цялото напрежение, което си насъбирал месеци наред ще го стовариш върху нея, нищо чудно да я пребиеш, като куче в яда си. Ревността убива. Особено крайната ревност, като твоята.

3. Какъв е смисъла да се опитваш да разбереш какво си мисли тя за теб? Как е реагирала на някоя твоя фраза и такива глупости? Как ти помага това? В минали неща няма абсолютно никакъв смисъл да се задълбочаваш, защото няма как да ги промениш. Ако си се издънил - издънил си се, факт, който няма да промениш, ако щеш се съдери. Можеш само да си извличаш поуката, това е единствената полза.

4. Да търсиш грешката в себе си е полезно качество, щото това е единствения начин да отстраняваш недостатъците си. Друго е обаче, да търсиш вина в себе си, когато такава няма. Това само те закопава.

apple8
09-28-2014, 09:13
Не става въпрос за изпускане на негативната енергия от моя страна върху даденото момиче,това е изключено, ако има върху кого да изпусна това напрежение-то ще бъде именно върху мен.

Да ,задълбочавам се може би ,защото съм слаб, не искам да е така , но явно така става.Прав съм в 99% от случаите ,но въпреки това го обмислям и ми е на акъла до болестно състояние понякога.