PDA

View Full Version : Срамежлив съм :(



ronaldo111
09-27-2014, 16:16
здравейте дайте някакви съвети
Доста съм срамежлив когато около мен има момиче/момичета, просто не знам нито кво да кажа/какво да направя... все едно съм си глътнал езика..

С приятели майтапи/шеги/ебавки, но с момиче направо изключвам...?

благодаря предварителноо

fanton1
09-27-2014, 17:31
запознаваш се с някое момиче което не е много красиво и започваш да общуваш с него леко по-лека няма да си така ама до тогава ще се панираш здраво
другия вариянт е да си представиш момичето че най-добрия ти приятел само ,че трябва да се държиш по-мило с нея и да внимаваш с думите

ronaldo111
09-27-2014, 18:35
Естествено гледам да се държа мило, но просто изведнъж няма какво да и кажа и се стеснявам..

strawberry88
09-27-2014, 21:27
Представи си че момичето е някой от приятелите ти. :Д

ronaldo111
09-27-2014, 23:24
....да ли не е защото се страхувам да не бъда отхвърлен?

RapExotic
09-28-2014, 16:59
Намери си по-отракано момиче, което да може да поддържа разговор, а не от онези, където само седят и чакат някой да направи първата, втората, третата .. десетата крачка. Така ще свикнеш да общуваш с момиче и после няма да ти прави впечетление дори.

BeTheOne
09-29-2014, 18:51
Ако наистина си осъзнал, че имаш такъв проблем, това е добре, защото можеш да започнеш реално да действаш и да го решаваш. Първо осъзнай, че разлика между приятелите ти и момичетата - няма. Ти си си такъв какъвто си и няма нужда да се правиш на някой друг.

Започни със смесени групи - свикни в тях да се държиш естествено. След това можеш да общуваш с жени, които са задължени да говорят с теб (сервитьорки, продавачки и други подобни). Единствената ти цел е да свикнеш да говориш с жени. Няма нужда да ги харесваш или нещо такова. Даже отначало може да общуваш с непривлекателни за теб момичета. Важното е да свикнеш с комуникацията с другия пол.

Намирай за какво да се пошегуваш или да поискаш мнение. Задавай въпроси, прави коментари. Не прекалявай с шегите по чужд адрес и не говори зад гърба на хората.


Поздрави!


BeTheOne

be_happy7
09-29-2014, 19:22
Защо се страхуваш да бъдеш отхвърлен? Трябва да се отпуснеш, защото така ще отблъснеш хората, които истински те ценят. Казвам го от личен опит. Заради срамежливостта си отблъснах момчето, към което имах чувства, само защото ме беше страх. Затова няма полза да се страхуваш от това, все пак човек трябва да опитва. Няма да ти е лесно да се освободиш от страха, но ако бягаш от него няма да успееш. Изправи се срещу страховете си! :)

WickedSick
09-29-2014, 19:29
На колко си?Не е толкова лошо да си леко срамежлива:)

ronaldo111
10-02-2014, 20:50
Благодаря за отговорите.. :)
Защо се страхувам ли? и аз не знам чесно казано..., Просто не знам в днешно време всеки гледа те използва за нещо включително момчета/момичета/мъже/жени... И вече като не и вървиш "по-гайдата" или и станеш ненужен се правят на голямата работа.. и искам като избера някой който да е толкова близко до мен (приятелка) да е точния човек, а не просто еднодневка..