PDA

View Full Version : Боите за коса увреждат ли??



Жулияна
09-28-2014, 15:23
Здравейте! Аз съм на 14 и преди 20 дни се боядисах с червена къна, но вече цвета ми падна и съм с естественият цвят на косата си. Искам пак да се боядисам, но се притеснявам, че ако се направя с боя косата ми много ще се увреди а моята коса не е от най-гъстите, а с къна след има-няма 20 дни пак ще ми падне цвета. Много ми харесва как ми стои червеното и искам да съм червенокоса. Може ли да ми препоръчате някаква боя щадяща косата или пък някаква къна която да е по-трайна??? Благодаря предварително!

marilyn
09-29-2014, 08:57
Съветът ми е да си продължаваш с къната. Боите увреждат косата, а червеното изисква много поддържане, грижа и постоянство. Рискуваш да си направиш косата на нищо и да съжаляваш после. Ако искаш наситено червено, а не просто оттенък, трябва да се изрусиш първо. След това - червеното. Като цяло това е доста изтощаващо за косата.

kalioreo
09-29-2014, 09:21
то и боята пада за има-няма 20 дена :D

fifince93
09-29-2014, 10:10
И според мен си продължи с къната, още повече, че искаш червен отенък. Реално на къната естественият цвят е червения всички останали (черна, кафява и т.н.) са правени допълнително с някакви примеси. Къната и подхранва самата коса (макар, че не съм сигурна, че тази от магазина е от най-качествените вече). Майка ми преди години използваше тъмен махагон на Афродита и беше много доволна, косата и беше много хубава, единственият минус беше, че падаше доста бързо. А ако си решила твърдо с боя по-добре безамонячна, но и тя пада бързо. :)

Жулияна
10-05-2014, 20:50
Не съм решила твърдо с боя, но ми се искаше нещо по-трайно, но по добре с къна всеки месец от колкото без коса. Утре пак ще се къносвам и така смятам всеки месец, или поне до когато не ми омръзне хихи.. .

fifince93
10-05-2014, 20:53
Имай в предвид, че ако един ден решиш да се боядисаш с боя трябва да изчакаш да ти падне къната, защото боя върху къна не хваща, но предполагам, че си запозната с това :)

hey.mistery
10-06-2014, 06:12
Да не си помислиш, че увреждат.
На 14 не си ли още малка да си боядисваш вече косата?
По-добре давай с кана, въпрекии, че не виждам смисъл въобще да си я и боядисваш, допълнително я съсипваш.

winks11
10-06-2014, 06:56
аз ползвам къна от около 2-3 години вече. Цветът наистина не е траен. Тя е по- скоро полезна като маска ако спазваш начина на приготвяне с жълтъка и ракията.

winks11
10-06-2014, 07:15
Иначе мога да ти препоръчам http://www.enzo.bg/wella-professionals/color-touch-plus-boja-za-kosa/ :) без амоняк е.

mashbg
11-04-2014, 11:00
За всички жени , които искат максимално да щадат своите коси, в същото време да имат перфектно покритие и цвят на косата си , аз като професионален фризьор ви предлагам две професионални безамонячни бои , които със сигурност действат и не увреждат косата ви.Това са Професионална безамонячна боя за коса Alfaparf Color Wear Evolution Tone on Tone Hair Color
и Rolland OWay Професионална боя за коса без амоняк.Аз лично най- евтино си ги набавям от този онлайн магазин за професионални продукти за коса http://zakosata.com/

winks11
11-05-2014, 08:30
Нещо не ги намирам, дали можеш да дедеш линк, за да видя и цена? :)

seek&destroy
11-06-2014, 19:29
Не съм решила твърдо с боя, но ми се искаше нещо по-трайно, но по добре с къна всеки месец от колкото без коса. Утре пак ще се къносвам и така смятам всеки месец, или поне до когато не ми омръзне хихи.. .

То щото с боята хич няма да се боядисваш всеки месец/през месец. Да знаеш. Особено пък червеното е толкова капризен цвят...

IviG
11-07-2014, 07:15
По - добре продължавай с къната. За да се получи червено с боя трябва ужасно много да си изгориш косата , тъй като трябва първо да се изсветли, а после да се боядиса червена , за да се получи добре цвета. Да не говоря,че червеното дори с професионална боя е доста нетрайно и трябва честичко да се боядисваш ако искаш хубав цвят. Извод - най -добре не си го причинявай на косата, за да не съжаляваш после и да се чудиш как да оправиш щетите.

winks11
11-13-2014, 11:54
IviG +1
Като около 1 година се опитвах да поддържам червен цвят по какъв ли не начин иии накрая просто се отказах.
Бях с черна коса, правена с къна. Постепенно започнах каквото израсте да го правя с червена къна...за седмица падаше. Започнах с червена боя...падаше за 2 седмици... Строго индивидуално е и може на мен да не ми се е получавало, но с черна къна или боя не съм имала такива проблеми, каквито с червена. Резултата е, че бях толкова търпелива, че от черната ми коса е останало само ефект омбре, а от всичко червено по нагоре- няма нищо. Не си заслужава. Ако не си твърдо решила според мен не се бори :D :)