PDA

View Full Version : Китара?



nikanpa
09-29-2014, 14:59
Здравейте!Нова съм тук.Питах се дали някой може да ми помогне в избора на акустична кита,защото съм начинаеща и не разбирам кой знае колко от китари.Бих искала да чуя и някое друго мнение.Мерси.:)
*Питала съм в магазини тук,но единият тип не беше на кеф и много не помогна и т.н. :D

Blab
10-07-2014, 13:15
според мен е важно да ти харес(в)а как звучи.
накарай продавача в магазина да ти изсвири нещо, НО я хвани и сама, защото е важно да ти е удобна.

но, да, довери се на слуха си;
пробвала съм по-евтини и по-скъпи китари, не гледай цената и външния вид (цветчета и глупости), а сравнявай звученето!

Lilanda
10-07-2014, 18:55
Гледай да има по-нисък праг, струните да не са захабени, грифът да не е 3/4 (освен ако не си с къси ръчички хаха 8-)) и да ти е възможно най-удобна, другото колкото и да ти го обяснявам, няма да има никакво значение, понеже няма да разбереш кой знае колко. Звука е хубаво да го чуе някой със слух, който е свирил поне 3-4 години, понеже ако ще и суууупер добър слух да имаш, като не си свирила достатъчно време, може да пропуснеш някои "нередности". Отиди все пак в някой музикален магазин и помоли продавача за помощ, като търговец, едва ли би ти отказал.

Пожелавам ти успех и ако има още нещо, винаги можеш да ми пишеш на лично съобщение, с радост ще помогна!