PDA

View Full Version : Лъже ме... !!! ;[



tseti
09-29-2014, 23:04
Здравейте!
Искам да ви разкажа за моята история. Имам връзка от 5 години и двамата сме на 19 г. Все пак 5 г не са малко имали сме пречки помежду ни ,но сме се справяли с тях.Но сега сякаш е по сложно.В момента сме на 2000 км. Той е в България,а съм в Холандия. Дойдох на гости при братовчедка ми за 1 месец. Преди да замина обсъдих го с него да тръгна ли или ще е много трудно,но той каза да отида да видя малко свят.Послушах го и тръгнах. Разбрахме се ,че ще се чуваме постоянно по скайп. Да така беше в началото идеално си беше чувахме се често. Докато не дойде един момент спря да влиза. А аз нямах никаква връзка с него къде е ,какво прави, и защо не влиза и нямаше как да намеря отговор. И дойде период в който започна всеки ден да ме лъже за дребни неща. Правех се че му вярвам..мислех тези неща да ги обсъдя с него като се прибера в България ... Като например как е възможно всяка вечер по едно и също време интернета да му спира..друга е причината...За момент си помислих,че това са просто малки пречки заради голямото разстояние... Аз преди 5 г като тръгнах с него беше всичко нормално,но след 1г и половина ние бяхме се разделили за 3 месеца и за тези 3 месеца той беше започнал тревата и шмъркането.. и ми трябваше много усилия за да го спра от тези неща...просто сега от време на време малко пуши,но много рядко. А там е проблема,че тази вечер реших да пиша на негов приятел да му се обади,ако може и да му каже,че го чакам. На приятеля му думите му бяха няма смисъл да му звъня той от 1 месец не ми дига телефона,че е забравил неговите приятели,че отново дружи с предишните хора от който го отървах. Това значи че пак е започнал всичко отначало. И много се страхувам защото ме лъже по тая причина ..той постояно е с тях..Крие от мен.. а това ме боли ,боли ме също че всичко това започва да се повтаря...И така този негов приятел го в виждал с очите си колко зле е бил..боли ме много искам това всичко да се промени.. И по този начин аз загубих всякакво доверие..не му вярвам ... а искам...Можете ли да ми помогнете..страх ме е да не го загубя ,а не искам да е такъв боклук...какво мога да направя... Не искам да загубя 5 годишна връзка заради тези боклуци .. Моля за помощ!!!

3oPuTy
09-30-2014, 07:45
И двамата сте на 19. От 5 години сте заедно, т.е. сте били на по 14-15 ... Година и нещо след началото е почнал да пуши трева и да шмърка, т.е. на 15-16 години ... Е, извинявай, но той очевидно иска да е боклука, който е бил тогава и е в момента. Дори сега да се оправите все някой ден ще ви се наложи пак да сте на разстояние един от друг по един или друг повод и той пак ще почне ... И до кога така?! Сигурна ли си, че искаш всеки път да си неговата Съвест и да го изкарваш от кашите?

Little Monster
09-30-2014, 08:22
Колкото и да ти е трудно, трябва да прекратиш тази връзка. От него нищо няма да излезе. Само ще се затормозяваш с неговите проблеми и няма да изживееш живота си пълноценно. Просто сложи край на мъките си, като сложиш край на тази връзка. Имала съм подобен проблем и да ти кажа радвам се, че се отървах навреме. И сегашният ми приятел пуши, но си знае границите и мярката.
Просто според мен това вашето не е връзка. Няма смисъл да те лъже, след като ти знаеш всичко. Просто го остави сам за известно време, той ще се сети за теб, но ще е късно.. ще е прекалено пропаднал. Едва ли ти се иска ти да пропадаш с него.
А и не може цял живот ТИ да го изкарваш от кашите и да му решаваш проблемите. Не е честно спрямо теб.
Колкото и да ти е трудно, ПОВЯРВАЙ МИ, ще намериш човек, който нито ще те лъже, нито нищо. Ще ти е по-добре без боклуци!

RapExotic
09-30-2014, 11:37
Много е лесно да се каже "той прави това", "той прави онова".. А някога запитвала ли си се защо го прави? Защо го е направил първия път и защо сега го прави отново? Не трябва да съдиш хората по действията им, а по подбудите, които са ги накарали да ги извършат.

xXxPETYAxXx
09-30-2014, 11:38
Време ти е да спреш да се занимаваш с него и да си живееш своя живот.

hey.mistery
09-30-2014, 12:16
За 1 месец си в Холандия, ще се върнеш скоро и ще си изясните нещата. Това, което прави не е правилно, да, но е направил своя избор, явно ти не можеш да направиш кой знае какво по въпроса. От друга страна за този 1 месец не можеш да очакваш да ти пише непрекъснато, това е задушаващо и където и да отиде веднага да ти докладва. За един месец разделени нищо няма да ви стане, а и това е добре да видите малко как е един без друг.Е, ти сама си прави сметка както прави той в твое отсъствие и какъв човек е. А и малко ме съмнява да е спрял напълно, за да се върне към старата си компания, значи си е подържал контакти и през тези години, а до пушенето и шмъркането, няма как да е чист от много време също и изведнъж сега да му хрумне пак.
Най-добре като се прибереш да поговорите сериозно.

marilyn
09-30-2014, 13:52
Прибери се и се изяснете. Като цяло, на 19 вече е достатъчно голям, за да осъзнае, че няма нужда от наркотици. Като сте били на по 15-16, да кажем, малък е бил, подлъгал се е. Сега е голям човек. Ако е избрал тоя път, ти нямаш място до такъв човек.

per-dead
09-30-2014, 18:22
Колкото и да ти е трудно, трябва да прекратиш тази връзка. От него нищо няма да излезе. Само ще се затормозяваш с неговите проблеми и няма да изживееш живота си пълноценно. Просто сложи край на мъките си, като сложиш край на тази връзка. Имала съм подобен проблем и да ти кажа радвам се, че се отървах навреме. И сегашният ми приятел пуши, но си знае границите и мярката.
Просто според мен това вашето не е връзка. Няма смисъл да те лъже, след като ти знаеш всичко. Просто го остави сам за известно време, той ще се сети за теб, но ще е късно.. ще е прекалено пропаднал. Едва ли ти се иска ти да пропадаш с него.
А и не може цял живот ТИ да го изкарваш от кашите и да му решаваш проблемите. Не е честно спрямо теб.
Колкото и да ти е трудно, ПОВЯРВАЙ МИ, ще намериш човек, който нито ще те лъже, нито нищо. Ще ти е по-добре без боклуци!

+1


Много е лесно да се каже "той прави това", "той прави онова".. А някога запитвала ли си се защо го прави? Защо го е направил първия път и защо сега го прави отново? Не трябва да съдиш хората по действията им, а по подбудите, които са ги накарали да ги извършат.

Често причините са модата и готиността. Замислял ли си се?

RapExotic
09-30-2014, 19:05
Често причините са модата и готиността. Замислял ли си се?

Това може да са причините за един 13-14 годишен хлапак, или за някой, на който му е за пръв път, но не и за 20 годишен мъж, който вече е преминал веднъж през това и се е отървал. В неговото положение е по-скоро депресия или липса на цел в живота. Пък и забележи:
Аз преди 5 г като тръгнах с него беше всичко нормално,но след 1г и половина ние бяхме се разделили за 3 месеца и за тези 3 месеца той беше започнал тревата и шмъркането..

В момента сме на 2000 км. Той е в България,а съм в Холандия. Дойдох на гости при братовчедка ми за 1 месец. .. На приятеля му думите му бяха няма смисъл да му звъня той от 1 месец не ми дига телефона,че е забравил неговите приятели,че отново дружи с предишните хора от който го отървах. Това значи че пак е започнал всичко отначало.

И в двата случая започва с наркотиците, когато по някаква причина тя не е до него за по-дълъг период от време.

Mindhack
09-30-2014, 19:22
Привет, tseti!

Накратко, трябва да погледнем по-дълбоко в ситуацията, за да разберем какво се крие всъщност. Поведението му може да е предизвикано и от твоята липса! (колкото и нелогично да е, е напълно възможно, никой не е в неговата глава).

По-скоро бих ти задал друг въпрос, да споделя впечатление, което касае теб самата, а именно: не искаш да загубиш 5 годишна връзка (тук приемам, че акцентираш върху вложеното от теб време и усилие да изградиш и подхранваш тази връзка през този период), което за мен звучи повече като не искаш да приемеш този период от живота си като изгубено време, отколкото да акцентираш върху чувствата си към него.

Интересен факт е какъв ефект си имала върху него, за да спре навремето с това...лично според мен има нещо, което не знаеш (което обаче е нещо много лично, вероятно не споделял на никого...).

Съветът ми към теб е (лично мнение), да не прибързваш с изводите. Знам, че ти е болно и това психически не ти дава мира, но най-добре е това да го изясниш, когато се прибереш. Изхождай повече от това как те кара да се чувстваш неговото поведение, отколкото да го обвиняваш - това, от което вероятно той има нужда е разбиране, а не упрекване.

Поздрави и успех!
А.

П.С Моята философия е, че нещата винаги опират до това как те кара да се чувстваш определен човек - каквато и любов да е, колкото и дълготрайна да е тя, трябва да изолираш пристрастието си (разбирай желание, влечение, и т.н), за да си дадеш реално сметка. Аз самият поддържах отношения доста време на базата на първоначални емоции, моменти, чувства, които в последствие прерастнаха просто в това да тормозиш себе си с дребни детайли, докато не получаваш това, което е нормално да получаваш от такива взаимоотношения, примирявайки се и правейки огромни компромиси - със себе си. Заслужаваш много повече от това, сега, в момента. В тази възраст имаш да изживяваш много хубави неща, не прави компромиси със себе си - има време и за това, някъде в бъдеще.