PDA

View Full Version : iPhone 6



HollyGolightly
10-01-2014, 09:07
Една приятелка в момента ми е на гости и иска докато е тук да си купи iPhone 6. Проблемът е, че отказват да и го продадат unlock-нат, въпреки че ще го плаща в брой и няма да се обвързва с компаниите тук.
Въпросът е, ако си го купи заключен, в България ще може ли да и го отключат и ще работи ли, понеже и в магазинът на Apple ни ги наговориха някакви, че може и да не работи?

pakostnica_18
10-01-2014, 10:42
Вие от къде искате да го купувате? Ако се купува от мобилен оператор (а те все още го нямат) тогава ще е заключен. В apple как така ще е заключен? Към кого??? Дори от Техномаркет да го вземете (където в момента 16GB e на 1979лв.) пак няма как да е заключен..
А на нея защо и е толкова зор да го купува от България?

pakostnica_18
10-01-2014, 10:45
http://news.smartphone.bg/novini/ochakvana-tsena-za-balgariya-na-novite-apple-iphone-6-i-iphone-6-plus/

HollyGolightly
10-01-2014, 11:41
Вие от къде искате да го купувате? Ако се купува от мобилен оператор (а те все още го нямат) тогава ще е заключен. В apple как така ще е заключен? Към кого??? Дори от Техномаркет да го вземете (където в момента 16GB e на 1979лв.) пак няма как да е заключен..
А на нея защо и е толкова зор да го купува от България?
Няма да го купува от България, а от САЩ

yakuza_
10-01-2014, 12:33
Части за 300 лева за 2000 лв..

pakostnica_18
10-01-2014, 12:51
Ами да го поръча онлайн от сайта на Apple.... има си опция - без договор, на свободна цена.. те са ънлокнати

HollyGolightly
10-01-2014, 12:55
Въпросът не е дали парите си заслужават или дали може да се поръча от сайта на Apple, а дали ако си го вземе от тук, ще може да и го отключат в България.

dimitar_ak
10-01-2014, 12:59
Трябва да си луд за да дадеш 2 бона за телефон, който не струва и половината.

pakostnica_18
10-01-2014, 13:06
Когато го купуваш без договор не е заключен към оператор. А начини за отключване винаги има...
А за хейтърите - разберете, че този телефон не струва толкова, защото е безобразно мощен или нещо такова... Той струва толкова защото е като бижу, аксесоар, скъп аксесоар. Онези нокии Gold Art и Carbon и т.н да не би да струват толкова защото са с кой знае какви параметри? Щом на момичето и се дават пари, защо да не си купи нещо, което и харесва?

Mindhack
10-01-2014, 13:15
Само да вметна, че в рамките на ЕС всички телефони трябва да се продават отключени за всички мрежи. Мобилните оператори не са изключение, задължени са.

HollyGolightly
10-01-2014, 13:23
Ок, благодаря за отговорите, беше ми много от полза да разбера кой колко би дал за телефон.

RapExotic
10-01-2014, 19:04
В България може да ти хакнат и най-добре защитеният или заключен телефон. Все ще се намери кой да и го направи, но на съответната цена. Дали си заслужава е друга работа. Въпросът е защо и го продават заключен и към кой оператор е заключен, след като не го купува от мобилен оператор.

HollyGolightly
10-01-2014, 19:26
Ами не и го предлагат към даден оператор, с това което ни обясниха е че може да не работи на всички оператори, понеже в България май още не се води официално излезнал и я нямаше в листа със страни от където може да се поръча или да покаже с какви честоти работят там.
А до останалите, които не преставате да ги повтаряте тези 2к лева, дори в брой да го купи тук пак и излиза двойно по-евтино от това. А и не разбирам защо се бъркате за такива неща, в крайна сметка всеки си има предпочитания. И аз предпочитам iPhone пред който и да било друг телефон тъй като вече 6 години все съм с такъв и ми е достатъчен.

Mindhack
10-01-2014, 21:10
Привет, HollyGolightly!

Не би трябвало да има проблем, тъй като устройството поддържа повечето мобилни честоти, което в противен случай може да попречи на използването му в различни държави / континенти.

Отделно, не съм наясно със законодателството в САЩ и съотвената политика, която водят, но би било редно и коректно, ако закупиш дадено устройство в брой то да бъде изцяло отключено за всички мрежи и мобилни оператори. В България, например, до преди време устройствата, които се предлагаха на лизинг бяха заключени, а след изтичането на лизинга го отключват чрез код - това вече не е така, тъй като ЕС ги задължава да продават всяко едно устройство отключено.

BTW, В Швейцария мобилните устройства, както и друга техника и продукти, също излизат по-евтино поради по-ниската ставка на ДДС от 8%.

Поздрави,
А.

MaGuSs
10-01-2014, 23:46
Повярвайте ми заключен iphone е много трудно да се отключи и няма нищо общо с обикновенните телефони и повечето смартфони...

Наскоро видях две петици единия от САЩ другия от Русия тука във Варна заключени. Във всички сервизи в САЩ и Русия не са могли да ги отключат, а тука във Варна повечето сервизи отказваха да ги отключат или цените бяха прекалено големи. Накрая един приятел се нае да ги отключи мъчи се 2 седмици и успя. Как си остава негова тайна, така и не ми я каза :D ...

pakostnica_18
10-03-2014, 15:58
Оф хайде край вече с глупостите. Телефонът ще работи в България. Подкрепям коментара на Mindhack. Има толкова хора, които си купуват iPhone от USA, че няма какво толкова да го мислиш. Ако не пък все имат някоя мостра в магазина, изкарай си българската карта и тествайте.

koko95
10-03-2014, 18:25
Повярвайте ми заключен iphone е много трудно да се отключи и няма нищо общо с обикновенните телефони и повечето смартфони...

Наскоро видях две петици единия от САЩ другия от Русия тука във Варна заключени. Във всички сервизи в САЩ и Русия не са могли да ги отключат, а тука във Варна повечето сервизи отказваха да ги отключат или цените бяха прекалено големи. Накрая един приятел се нае да ги отключи мъчи се 2 седмици и успя. Как си остава негова тайна, така и не ми я каза :D ...

Ако не знаеш в България има адски големи хакери :D . Тука и най-трудно заключения iphone може да се ънлокне :) .

anonymous908491
10-03-2014, 19:14
Ако не знаеш в България има адски големи хакери

В България няма дори един, ако изключим теб.

koko95
10-03-2014, 22:48
В България няма дори един, ако изключим теб.

За това е пълно с waller-и в сектор цс 1,6 , защото няма хакери ли ...

MaGuSs
10-03-2014, 23:46
За това е пълно с waller-и в сектор цс 1,6 , защото няма хакери ли ...

Най-големия изрод си ти. Разбиваш хешове за секунди :D

desperedbob
10-19-2014, 20:27
пича ръси бисери . Токущо ънлокнах един iphone 5 и не беше трудно направих си една програмка и за 4 часа стана ;)

AggerYNWA
11-03-2014, 21:25
За това е пълно с waller-и в сектор цс 1,6 , защото няма хакери ли ...

голям си прост