PDA

View Full Version : Графичен дизайн? :/



torrespz
10-01-2014, 13:32
Здравейте, 11 клас съм и още не съм на ясно с бъдещето ми и не знам какво да кандидатствам. Но това, което ме влече, е обработката на картини с програми като Photoshop/Photoscape, като например > http://prikachi.com/images.php?images/78/7638078x.jpg ... Харесва ми да подравнявам текста, обработката на цветовете и т.н. Имам доста популярна страница във фейсбук и често използвам тези програми, за правенето на колажи. Въпросът ми е, към коя област да се ориентирам и всъщност дали си струва да се изучава и за напред, какво мога да работя и ще мога ли да издържам семейство :/

yakuza_
10-01-2014, 17:28
с графичен дизайн - да, според мен си струва

anonymous708973
10-01-2014, 23:26
От Photoscape и колажи как стигнахме до графичен дизайн, като под "обработка" тук се разбира подравняване на текст?

Пробвал ли си, примерно, да следваш туториъл и да създадеш нещо във фотошоп? Ама от ония нервиращите с по 20 стъпки, дето отнемат 2 часа? Ако това не е за теб, не се замисляй за графичен дизайн.
Най-доброто решение според мен е да намериш хора, които учат специалностите, които те вълнуват, и да разпиташ подробно.

Hayashi
10-02-2014, 12:09
В графичният дизайн се рисува. Не се лепват 2 текстури и един текст и хоп, колаж. Ако обичаш да рисуваш дигитално, повече бих те разбрала при избора на тази специалност.
Освен това, портфолиата при кандидатстването обикновено се правят традиционно, така че и с моливи трябва да можеш да рисуваш.

Vodnokonche
10-02-2014, 12:23
С графичен дизайн несъмнено ще се издърваш доста добре, определено си се насочила в правилната посока. Най-важното е, че това те влече и имаш заложби. Освен това като спомена думата "семейство", мога да допълня че тази професия позволява работа от вкъщи (което е страхотно, ако човек съчетава няколко неща едновременно). Единственият минус към момента е, че тази специалност се изучава единствено в частните университети и колежи и съответно таксите са високи, но пък в последствие можеш да си възвърнеш вложените средства - за разлика от повечето специалности в държавните университети. Дано да съм била полезна. Желая ти успех :)

therichbitch
10-02-2014, 17:59
От Photoscape и колажи как стигнахме до графичен дизайн, като под "обработка" тук се разбира подравняване на текст?

именно, това, което си показал/а, е по- скоро предпечатна подготовка, разрови се добре къде се предлага специалността и какво се изучава точно, защото може да останеш с излъгани очаквания, графичният дизайн е много по- необятен отколкото си го представят повечето, тр да можеш да росуваш освен това.
иначе, специалността е прекрасна според мен :)))

per-dead
10-02-2014, 20:13
От Photoscape и колажи как стигнахме до графичен дизайн, като под "обработка" тук се разбира подравняване на текст?

Пробвал ли си, примерно, да следваш туториъл и да създадеш нещо във фотошоп? Ама от ония нервиращите с по 20 стъпки, дето отнемат 2 часа? Ако това не е за теб, не се замисляй за графичен дизайн.
Най-доброто решение според мен е да намериш хора, които учат специалностите, които те вълнуват, и да разпиташ подробно.

Мдъаам, права е.
Аз обаче мисля да направя същото като теб, авторе.
Само къде мога и да ви прикача 1-2 рисунки по уроци в интернет, точно от тези, за които говори пантерката.
Успех.

anonymous908491
10-03-2014, 09:40
хихихихих, пусналия темата е шегаджия, коментиращите и те са се опитали да са забавни, аз освен някой виц да напиша, за да съм в крак с останалите.

Lilanda
10-03-2014, 17:49
хихихихих, пусналия темата е шегаджия, коментиращите и те са се опитали да са забавни, аз освен някой виц да напиша, за да съм в крак с останалите.

Лулзи.

Auriss
10-04-2014, 01:44
Аз пък ще предложа алтернативи ; http://www.mp4fm.com/index.php/en/
В какво се изразява работата тук ; https://www.youtube.com/watch?v=p5Yz3n_YOiY

Друг вариант е уеб дизайнът. Отговаря ти на изискванията като че ли, пък и е добре платено и има работа.

prosto_chovek
10-09-2014, 09:26
Стига с тия теми "ще мога ли да издържам семейство с (дизайн/пеене/рисуване/елинистика/теология/свиване на коз и прочее)". Да, ако човек е достатъчно добър в едно нещо ще може да изкарва достатъчно добри пари, като прави това нещо. А ако е супер много добър в това нещо, тапията ще му е про форма. Който е основал тая специалност е изкарал добри пари от нея. Следователно може. Точка. За графичния дизайн - мен лично много ме кефи, понеже си падам по подобни неща, просто не беше моята специалност. Трябва да можеш освен да рисуваш, да си достатъчно креативна личност с идеи и предложения. Ако това е нещото, което ти харесва и искаш да правиш и си достатъчно упорит, това е твоята специалност. Както мен преди 3 лета ми обясняваха - е, ама тия токове (като лафа "токове" в тоя случай напоследък разбрах, че се използва изключително неуместно и разкрива липса на каквато и да било компетенция) са много големи, опасни, ти кво искаш, да си цял живот в трансформаторно масло омазан, да катериш стълбовете а у, ходи да учиш компютри, там са парите. Кур тате баница. Ако бях послушал последния съвет макс да бях станал посредствен сис админ, който знае да преинсталира уиндоус, не е мойто нещо. А сега имам шанс да бъда включително проектант на електропроводни мрежи. Така че - давай напред, щом ти харесва и ти се отдава, ти си :)