PDA

View Full Version : Носът ми се запушва.



foxerabg
10-01-2014, 13:44
Здравейте.От началото на лятото носът ми само се запупшва и преди 2 месеца ми откриха Синозит.Трябваше да пия лекарства и да си пръскам носа с 1 спрей 1 месец.Мина месеца спрях със всичко.И после пак почна да ми се запушва.Ходих на лекар казаха че това е вирус и ми изписаха капки да си слагам 5 дни.Мина 1 седмица и пак се запушваше и вече не знам какво да правя само ме мъчи :( :( помощ да не би да е някаква алергия?

anonymous708973
10-01-2014, 13:55
Търси народна медицина. Спрейове за нос не е хубаво да се ползват дълго време, убиват естествената флора.

foxerabg
10-01-2014, 13:59
И майка ми иска да идем на УНГ, защото мисли че имам алергия към котката ми или ако няма алергия да види да ми изпишат лекарства.Да не би това да е наследствено защото и майка ми има същия проблем само че тя има полипи и синозит?

nepowtorima
10-01-2014, 14:29
Аз имам същия проблем и ми откриха, че имам алергичен ринит и синузит също. В момента пия антибиотик и лекарство за ринита. И пръскам спрей който ми помага за това. Отидете пак на лекар - уши, нос и гърло и той ще ви каже какъв е проблема и ще изпише нещо, което ще ти помогне със сигурност. Предишния лекар очевидно не си е свършил работата пълноценно.

Dagichka
10-01-2014, 15:48
не знам за такива синузите и тн. дали помага, на мен попринцип си ми е добре носът, но усетя ли, че тръгва да ми се запушва мацам на една клечка за уши клеева тинктатура и после отвътре минавам ноздрите, на другия ден нищо ми няма ^^

stunkaaaa
10-01-2014, 18:37
Аз имам същия проблем и ми откриха, че имам алергичен ринит и синузит също. В момента пия антибиотик и лекарство за ринита. И пръскам спрей който ми помага за това. Отидете пак на лекар - уши, нос и гърло и той ще ви каже какъв е проблема и ще изпише нещо, което ще ти помогне със сигурност. Предишния лекар очевидно не си е свършил работата пълноценно.

Щом е алергия, антибиотик няма защо да пиеш...А по темата, кога ти се запушва носа-когато си около котката или в някакъв определен момент. Носния секрет има ли миризма, какъв е на цвят?