PDA

View Full Version : Какво да правя с него ... ?



nikol_99
10-02-2014, 12:20
Имам приятел, заедно сме от 1 година и първия ми път е с него.Понякога това мисля, че беше грешка.Преди 2 години той имаше приятелка, с която за жалост израснах.Въпроса беше в това, че той я биеше, не и даваше да излиза с приятелки и да ходи на училище. Проблема ми е в това, че ме е страх да не стане и така с мен. Окей да не ми даде да се виждам с "приятелките" ми няма проблем смисъл те доказаха, че не са никакви приятелки ... Но ме е страх да не почне да ме бие, защото не ми се минава през същия път повторно. Страх ме е и да не качи някоя нецензурирана снимка ....Той понякога е толкова студен, а в следващия е перфектен... Не ми дава да си влизам в фб, да говоря с момчета и да си пиша с тях и когато ходя някъде винаги да го питам дали може ... като излизам да му кажа в колко часа излизам и в колко се прибирам и да му разкажа всичко от А до Я ... Много ревнува и адски много си личи.Дори понякога се съмнява в това, което правя "ЗАЩОТО НЕ ИСКАЛ ДА МЕ ЗАГУБИ".. Винаги правя това, което иска Да той също се съобразява с мен.Може да е всичко, но той се грижи за мен и това се вижда .... Дразня се от това, което иска за излизането... Говорих с него на тази тема и той ми каза "-Аз съм такъв ревнувам много, но и искам всичко да е така, както аз кажа" Дори незнам какво да правя ... Другото, което е заедно сме но се крием от всички и не иска да кажем все още на никой ... :( ... Той е първата ми любов и не мога да се разделя с него ... Привързах се прекалено много към него ... Казва ми макар и по - рядко, че ме обича, но незнам какво да правя вече. Не мога без него ... Моля ви помогнете ми и ми дайте съвет какво да правя ... ?

Andjyy
10-02-2014, 12:45
Не мога да си представя някой да ми дава наклон и то по този начин

nikol_99
10-02-2014, 12:46
Да знам .... Понякога е много гадно, защото до някаква степен винаги трябва да се съобразявам с него ... Но не знам какво да правя вече .. Как да постъпя и такам ...... :( :( :(

102
10-02-2014, 12:47
тва е несериозно

102
10-02-2014, 12:47
трол ли си или глупачка

Andjyy
10-02-2014, 12:49
не обиждай

nikol_99
10-02-2014, 12:50
Да това беше много мило ... !! Просто исках съвет, а не да ме обиждаш ......

102
10-02-2014, 12:50
ако сама не го чувства нередно си е точно такава
но аз залагам на трол

102
10-02-2014, 12:51
ето ти съвет
ако тва сичкото ти се струва нормално си го заслужаваш

nikol_99
10-02-2014, 12:54
Ако ми се струваше нормално нямаше да пиша тук и да искам съвет ... !?
Само не разбрах, защо трябва да обиждаш след като не съм те засегнала по някакъв начин или не съм ти направила нищо .. ??

102
10-02-2014, 12:56
не е обида когато е факт

nikol_99
10-02-2014, 12:59
Ти не можеш да кажеш какъв е един човек след като не го познаваш ...... !!!
Поисках съвет, а не обиди от някой, който не ме познава и си вади заключение каква съм от 5 думи ...............................

Andjyy
10-02-2014, 13:01
той така си пише/не го приемай лично/

Mindhack
10-02-2014, 13:12
Привет, Никол!

Ситуацията не ми допада по следните причини:
- Липса на лично пространство и живот - поведението му абсолютно елиминира всякаква възможност
- Липса на уважение - каквито и причини да има, контролът, който трябва да наложи, е върху него самия
- Отвличане на вниманието - възможен сценарии в подобни ситуации, концентрира вниманието върху теб и твоите действа, докато той...може да прави всичко, без другия човек да забележи (просто е - няма време, концентриран върху това да не направи грешен ход).

В теб виждам нещо хубаво, с което обаче повечето хора злоупотребяват - доверие. Доверяваш му се изцяло, а в тази ситуация мисля, че му пускаш прекалено голям кредит. Държи те в страх и още повече засилва у теб желанието да се подчиниш на налудничевите му идеи за вашите отношения. Държи те с простото обяснение, че го прави, защото не иска да те изгуби - bullshits! В ситуацията той трябва да бъде този, които да си мери всяко действие и приказка, за да бъдете заедно (в един идеален свят, където хората следват точни и ясни принципи, притежават нужното ниво на самоуважение и устрем към пълноценност).

П.С На колко години сте?

Поздрави и успех!
А.

102
10-02-2014, 13:14
Ти не можеш да кажеш какъв е един човек след като не го познаваш ...... !!!
Поисках съвет, а не обиди от някой, който не ме познава и си вади заключение каква съм от 5 думи ...............................

а ти що си вадиш заключения че те обиждам от 3

nikol_99
10-02-2014, 14:12
Здравей ... :)
Така е доверявам му се прекалено много ... Когато каза тези неща отвличането на вниманието, май имаш право .. Лошото е че го ревнувам адски много и незнам с тези твой думи някак си ме накара да се замисля и да разбера, че може би не съм единствена за него въпреки това, което казва ... Гадното е в това, че понякога много ме наранява, но по някаква странна причина отново отивам при него. Доста често той търси вината в мен, а не в него ... Понякога също така ме прави най - щастливата ... почти всяка сутрин ми прави закуска ... Понякога ме кара на училище и ме взима ... Когато съм болна е до мен ... Понякога е много мил... Много често ми подарява рози ... Не съм материално момиче смисъл да не кажеш, че съм ... В еидн момент съм готова да го оставя въпреки болката смисъл в един момент тя ще спре .. Но според мен 1 път и първата любов не се забравя, а именно всичко е свързано с него ... Та както казах в един момент мога да го оставя случвало се е да му кажа, че не мога повече и съм го оставяла за 1 седмица най - много и през това време той ме търсеше нон стоп .. нарочно говорех с момчета и то пред него и някак се дразнеше. Дори един ден бях с неговия най - добър приятел на кафе и си говорехме и той дойде в това кафе и седна на съседната маса с негови други приятели, а не при нас, което беше добре. След 5 минути получих смс, който цитираше : - Ако се опитваш да ме накараш да ревнувам браво получава ти се след като го прочетох просто се засмях и го погледнах, а той отклони главата си на другата страна. Не му писах и просто седях. Най - добрия му приятел тръгна да ме целува мръднах се колкото се може повече назад, но не можех зареди една картина и той просто тръгна да ме целува, а аз го бутах ... и в момента, в който гаджето ми видя това дойде и го бутна така, че да отиде на достатъчно голяма дистанция от мен и така нареченият ми приятел просто ме погледна очите му се бяха насълзили и излезе от кафето. Догоних го и го прегърнах силно и той каза, че ме обичал и че не искал друг да ме докосва и че не може без мене ... Той плачеше за мен ... За пръв път го виждах да плаче и повярвай ми много ме заболя като го видях такъв .. Някак не мога да се откажа от него дори понякога да трябва ... Аз съм на 16 .. Той е на 19 .. Знам, че имаме голяма разлика и предполагам ще си изкараш лошо мнение за мен, но моля те недей .... Мерси много :)

per-dead
10-02-2014, 14:17
а ти що си вадиш заключения че те обиждам от 3

Ужасен си!!! Определено не и помагаш, като и сипеш обиди отгоре. Нужен ти е секс. Захващай се с изпълнението на "мисията невъзможна".

Авторке, никъде не спомена този човек на каква възраст е, но по думите ти залагам на 20+.
Разбирам, че си привързана към него, но такива проблеми ги оправя само краят.
Има такъв тип хора и те не се променят. Най-много да намерят още някого като тях и гледай комедия.
Знам, че и не искаш да чуеш за късане, тъй като първият ти път е бил с него но... я ги зае*авай тея глупости с първия път, к'вото станало - станало, не можеш да го промениш по никакъв начин, но е крайно неприемливо и да търпиш тоя миндил, който се отнася така с теб, само заради няква си ципа там. (май никога няма да разбера защо момичетата и отдават такова голямо значение ://)
Хващай телефона, уреждай среща, късай направо и дим да те няма, преди да си се разревала и паднала обратно в ръцете му.
Това е моят съвет.
Успех.
Тоа път наистина ще е нужен.
Едит: не видях поста ти, който е над моя. :// Абе, все там.

xXxPETYAxXx
10-02-2014, 17:32
Как въобще си тръгнала с човек, за когото знаеш, че се е отнасял ужасно с бившата си?

Разкарай го тоя тип преди да почне и теб да бие.

Mindhack
10-02-2014, 18:08
Здравей ... :)
Така е доверявам му се прекалено много ... Когато каза тези неща отвличането на вниманието, май имаш право .. Лошото е че го ревнувам адски много и незнам с тези твой думи някак си ме накара да се замисля и да разбера, че може би не съм единствена за него въпреки това, което казва ... Гадното е в това, че понякога много ме наранява, но по някаква странна причина отново отивам при него. Доста често той търси вината в мен, а не в него ... Понякога също така ме прави най - щастливата ... почти всяка сутрин ми прави закуска ... Понякога ме кара на училище и ме взима ... Когато съм болна е до мен ... Понякога е много мил... Много често ми подарява рози ... Не съм материално момиче смисъл да не кажеш, че съм ... В еидн момент съм готова да го оставя въпреки болката смисъл в един момент тя ще спре .. Но според мен 1 път и първата любов не се забравя, а именно всичко е свързано с него ... Та както казах в един момент мога да го оставя случвало се е да му кажа, че не мога повече и съм го оставяла за 1 седмица най - много и през това време той ме търсеше нон стоп .. нарочно говорех с момчета и то пред него и някак се дразнеше. Дори един ден бях с неговия най - добър приятел на кафе и си говорехме и той дойде в това кафе и седна на съседната маса с негови други приятели, а не при нас, което беше добре. След 5 минути получих смс, който цитираше : - Ако се опитваш да ме накараш да ревнувам браво получава ти се след като го прочетох просто се засмях и го погледнах, а той отклони главата си на другата страна. Не му писах и просто седях. Най - добрия му приятел тръгна да ме целува мръднах се колкото се може повече назад, но не можех зареди една картина и той просто тръгна да ме целува, а аз го бутах ... и в момента, в който гаджето ми видя това дойде и го бутна така, че да отиде на достатъчно голяма дистанция от мен и така нареченият ми приятел просто ме погледна очите му се бяха насълзили и излезе от кафето. Догоних го и го прегърнах силно и той каза, че ме обичал и че не искал друг да ме докосва и че не може без мене ... Той плачеше за мен ... За пръв път го виждах да плаче и повярвай ми много ме заболя като го видях такъв .. Някак не мога да се откажа от него дори понякога да трябва ... Аз съм на 16 .. Той е на 19 .. Знам, че имаме голяма разлика и предполагам ще си изкараш лошо мнение за мен, но моля те недей .... Мерси много :)

Здравей отново,

Трудно ми е да ти дам съвет и да кажа "да, това е решението на уравнението", защото фактите водят до различни изводи, някои от които си противоречат. Също така не искам да намесвам преразсъдъци от личен опит, защото често водят до задънена улица.

Това, което може да ти е от полза, обаче, е приоритизиране. Плюсовете и минусите са не малко във вашите отношения, но е факт, че някаква промяна е нужда - иначе нямаше да се допитваш за съвет.

Представи си за момент какво би искала от човека до себе си, опитай се да обхванеш възможно най-много аспекти на отношенията между двама души, категоризирай ги, приоритизирай ги. Когато имаш нещата "на хартия", както се казва, някои неща се изясняват.

За да бъда честен с теб - това е нещо, което може да превъзмогнеш в момента, да приемеш, но е нещо, което няма да търпиш в бъдеще. С времето тези неща се натрупват, започват да задушават, колкото и красиво и разтапящо да е, налице са факти, които не ми допадат, а това ще се отрази преди всичко на теб. Чрез думи и действия той те контролира, може за един миг да те накара да забравиш всяка негова постъпка, която те е накара да се чувстваш гадно, да те боли. Това е нещо върху което трябва да обърнеш внимание ти и да поработиш, защото това, което очевидно търсиш е внимание, нежност и любов - това за теб е приоритет (напълно нормално), оценяваш го в момента, когато го има и е способно да те накара да преглътнеш и забравиш.

Мога още много да пиша и разсъждавам (то си стана направо за разговор на по кафе), затова мисля да приключа със следното, което пък също не трябва да остане в сянка:

1) На този етап съм стигнал до извода, че хората търпим изключителна (може би най-голяма) промяна след тийнеджърските си години (20-25г) - тотална, коренна промяна, която може да бъде в двете посоки - позитивна и негативна, градивна и деградивна форма. С това искам да ти кажа, че все пак има надежда част от поведението му да се промени коренно (например това, което споделяш за физическото насилие върху бившата му приятелка).

2) Ти си изключително млада, тепърва има да изживееш много прекрасни и не до там толкова прекрасни неща, но мисля, че ти е много рано, за да правиш толкова компромиси със себе си - с това ти белязваш своето юношество. През годините ще имаш да правиш много компромиси, защото отношенията между двама души изискват същите, но сега е момент, в който да се наслаждаваш на безгрижния живот, да грабиш с шепи от всичко, което ти предлага животът.

Поздрави,
А.

102
10-02-2014, 18:33
Ужасен си!!! Определено не и помагаш, като и сипеш обиди отгоре. Нужен ти е секс. Захващай се с изпълнението на "мисията невъзможна".

OXOXOXXOXOOXOXOOXO

RapExotic
10-02-2014, 19:09
Проблема ми е в това, че ме е страх да не стане и така с мен. Окей да не ми даде да се виждам с "приятелките" ми няма проблем смисъл те доказаха, че не са никакви приятелки ... Но ме е страх да не почне да ме бие, защото не ми се минава през същия път повторно. Страх ме е и да не качи някоя нецензурирана снимка ....
Той е първата ми любов и не мога да се разделя с него ...

Страх, страх, страх, подчинение, условия, забрани.. Що за връзка е това? Би трябвало да питаш как да се отървеш от него, а не как да продължиш връзката си. Какво като ти е първата любов? Само гледай да се отървеш от въпросния нецензурен снимков материал, защото той 100% ще го разпространи, когато усети, че нещата не вървят по неговата воля.

per-dead
10-02-2014, 19:10
OXOXOXXOXOOXOXOOXO

Ако така се държиш с женските, определено те разбирам защо ти е толкова смешно.

102
10-02-2014, 19:53
тихо тапа женска такава

per-dead
10-02-2014, 20:28
тихо тапа женска такава

Трябва да обявя новото психологическо откритие, озаглавено "първата реакция на един човешки индивид е да каже на отсрещния да си затвори устата, когато няма какво друго да каже". Искаш ли да ми бъдеш модел?

102
10-02-2014, 20:28
искаш ли да ти майна главата

Naive
10-02-2014, 21:04
блаблабла

Видях чаршафа (не съм те чела), видях и накрая "А.", та, да не си Антон?

Mindhack
10-02-2014, 21:10
Видях чаршафа (не съм те чела), видях и накрая "А.", та, да не си Антон?

Привет, Naive!

Тази вечер мога и Антон да бъда :D на това ли се спираш?

Поздрави,
А.

Naive
10-02-2014, 21:14
В такъв случай - благодаря на аллах, че пази тийнпроблем от присъствието му. :Д

galaxy29
10-02-2014, 21:21
Поздрави,
А.
много pretty little liars си гледал май

Mindhack
10-02-2014, 21:30
много pretty little liars си гледал май

Привет, galaxy29!

Не разбирам какво искаш да ми кажеш с това, но ако питаш дали съм гледал телевизия - да, от скоро! :D

Поздрави,
А.

galaxy29
10-02-2014, 21:33
отново психар ;/

Mindhack
10-02-2014, 21:41
отново психар ;/

Сега разбирам защо форумът е толкова празен...

Little Monster
10-03-2014, 19:46
Моят проблем е почти същия и честно казано няма оправия... Но и аз съм прекалено привързана и ме е страх да го пусна да си отиде.
Но ако погледнеш ситуацията от друг ъгъл, ъгъла на трети човек, ще видиш, че не е нормално това негово държание, но каквото и да прави, каквото и да казва, наистина не иска да те загуби.

Kitty Bloom
10-03-2014, 20:16
Не ми се струва нормална вашата ситуация.. В една връзка трябва да има известно лично пространство, никой няма право да те ограничава с кого и кога да излизаш и как да си ползваш фейсбука. Твоя приятел има някаква мания да контролира всичко и буквално не ти дава въздух. За какви нецензурни снимки говориш? Задължително спри да му пращаш или му забрани да ти прави такива, това са компромати, с които винаги може да те държи и изнудва. Не знам как се чувстваш ти, но аз не бих могла да имам връзка с човек, който не ми дава свобода. Съветвам те да сложиш край на връзката ви, със сигурност ще боли, но в последствие ще осъзнаеш, че си взела правилно решение. Успех и не се колебай да се обърнеш към родителите си или полицията ако започне да те заплашва и преследва! :)

therichbitch
10-04-2014, 22:07
нали осъзнаваш, че това мяза на психически отклонения и тиранизъм (говоря напълно сериозно, хората с подобно поведение обикновено имат доказани или пък все още недоказани проблеми)

измъкни се, докато отношенията ви не са станали по- сериозни а.к.а. не си му родила деца и не сте се преместили някъде да живеете и за нищо на света не позволявай да те дистанцира от другите ти приятели, познати и семейство, защото това е една от тактиките, с които да те накара да се чувстваш сякаш имаш само него и той е единственият, на когото можеш да разичташ

per-dead
10-04-2014, 23:02
искаш ли да ти майна главата

Като цяло нямам нищо против, но се чувствам длъжна да отбележа, че главата ми е на неизтощими батерии и не млъква.

102
10-04-2014, 23:09
svag mojebi

Daniee
10-07-2014, 16:05
Като цяло нямам нищо против, но се чувствам длъжна да отбележа, че главата ми е на неизтощими батерии и не млъква.
Просто убий глупака с мълчание ,толкова е просто :)

baby_baby
10-07-2014, 16:13
Ако бях на твое място бих го зарязала колкото и да го обичам това си е направо тормоз няма смисъл да го търпиш ама щом толкова искаш да си с него мъчи се твоя си работа

trabi_bs
10-07-2014, 17:43
just cavali :lol:

trabi_bs
10-07-2014, 17:45
Ако бях на твое място бих го зарязала колкото и да го обичам това си е направо тормоз няма смисъл да го търпиш ама щом толкова искаш да си с него мъчи се твоя си работа

Бах та ф лошата

baby_baby
10-07-2014, 21:13
Бах та ф лошата

е казвам аз какво бих направила тя си решава

NissaN
10-10-2014, 11:01
И аз съм ревнив ама не чак до там.По-добре му е.и мамата и го разкарай,убеден съм че ке си намериш някой който ще те обича и няма да те ревнува толкова.