PDA

View Full Version : Много ям и спрях да спортувам



nannymusic
10-02-2014, 14:29
Здравейте! Искам да ме посъветвате, как да спра да ям толкова... Преди бях толкова упорита.. успях да сваля около 15 килограма.. бях 75,сега съм 60 и съм висока 1.69, ограничавах се от вредни храни, сега не се притеснявам толкова и спрях и да тренирам, преди тренирах през ден по 1 час и половина, а сега все се каня и се отказвам и седя пред компа и все ми се ядат вредни храни.. не казвам, че тялото ми е лошо, но просто ме е страх да не го изгубя.. а сега мога да издържам макс 1 седмица на диети.. и съм много лабилна към сладко и тестяно... Кажете ми моля какво да правя.. чувствам се много зле,че ям толкова много и се чувствам дебела.. не мога да се мотивирам с нищо.

SHPAIdURmeN
10-02-2014, 17:29
Най-добрата диета е фрактура на долната челюст !

atanaspach
10-02-2014, 18:31
Започни малко по малко да понамаляш яденето. Бавничко, обаче. Примерно, ако сега от лакомия (както при мен) ти се яде нещо, кажи си, че сега няма да го изядеш, а по-късно през деня можеш да си хапнеш нещо от лакомия, но по по-малко, ако е възможно.
Прави си една елементарна сметка всеки ден. Ако не си се сдържала, хапнала си повечко, къде от глад, къде от лакомия, мислено си прави план за деня. Ако днес си хапнала повече - значи ще трябва да заделиш повече време да излезнеш навън да поспортуваш повече. Бягане, като например. Потичай си някъде към 3-4 километра или по-малко, ако нямаш време, и после се връщаш пак. И това е достатъчно, стига да си се изморила и изпотила.
Всяка сутрин на гладно се качвай на кантара и си следи килограмите. Ако психически много те натоварва и притеснява, прави го по-рядко, да речем, през 1 седмица.
Или пък, ако някога забележиш, че си напълняла, ядосай се, започни напук да не ядеш нищо и да се правиш на мазохист. Просто си мисли, че си напълняла и започни напук да се правиш на мазохист и да се самонаказваш.
Ако си суетна, това последното би трябвало да действа при тебе.
Доста е вероятно и от тъпотия и нямане какво да правиш, да се тъпчеш. И когато се наситиш яко и след, да речем, половин или един час, като просто леко отслабне чувството за ситост, да го бъркаш с "глад", понеже си свикнала да хапваш повечко от лакомия. Това се е случвало при всеки. Опитай се да изкараш един или няколко дена като хапваш малко и ядеш чак когато си страшно гладна. Това може да ти помогне да раздалечиш двете чувства.

Mindhack
10-02-2014, 18:32
Привет, nannymusic!

Нямаш нужда от диети, а движение.

Движението е ключово за поддържане на добра форма и усвояване на храната по здравословен начин за организма. Това включва всякакъв вид спорт, като при липсата му може да го заместиш с по-дълги разходки. Физическата активност е изключително важна! Също толкова важно е сутрин да закусваш, което ти дава енергия през деня, а обяд, следобедна закуска, вечеря и т.н по възможност да разделиш на около 4 хранения, но по-малки порции (разбирай да не се тъпчеш и преяждаш).

Поздрави,
А.

Rakshy
10-02-2014, 20:08
Или пък, ако някога забележиш, че си напълняла, ядосай се, започни напук да не ядеш нищо и да се правиш на мазохист. Просто си мисли, че си напълняла и започни напук да се правиш на мазохист и да се самонаказваш.

Факан тапанар! Не стига, че има леки признаци на булимия пък ти я насърчавай точно това да прави, тъпанар с тъпанара.




А пък автора да спре да се вкарва във филми и в състояния, които могат да ти навредят адски много в дългосрочен план. Вместо да висиш и да пишеш к'во е било и к'во искаш да стане излез и разцъкай нещо, спортове бол. "Промяната започва от самия теб" ...


Mindhack го е написал като хората.

anonymous708973
10-04-2014, 09:35
Всяка сутрин на гладно се качвай на кантара и си следи килограмите. Ако психически много те натоварва и притеснява, прави го по-рядко, да речем, през 1 седмица.
Или пък, ако някога забележиш, че си напълняла, ядосай се, започни напук да не ядеш нищо и да се правиш на мазохист. Просто си мисли, че си напълняла и започни напук да се правиш на мазохист и да се самонаказваш.


Малоумник!

girlwithblueeyes
10-04-2014, 09:41
Започни малко по малко да понамаляш яденето. Бавничко, обаче. Примерно, ако сега от лакомия (както при мен) ти се яде нещо, кажи си, че сега няма да го изядеш, а по-късно през деня можеш да си хапнеш нещо от лакомия, но по по-малко, ако е възможно.
Прави си една елементарна сметка всеки ден. Ако не си се сдържала, хапнала си повечко, къде от глад, къде от лакомия, мислено си прави план за деня. Ако днес си хапнала повече - значи ще трябва да заделиш повече време да излезнеш навън да поспортуваш повече. Бягане, като например. Потичай си някъде към 3-4 километра или по-малко, ако нямаш време, и после се връщаш пак. И това е достатъчно, стига да си се изморила и изпотила.
Всяка сутрин на гладно се качвай на кантара и си следи килограмите. Ако психически много те натоварва и притеснява, прави го по-рядко, да речем, през 1 седмица.
Или пък, ако някога забележиш, че си напълняла, ядосай се, започни напук да не ядеш нищо и да се правиш на мазохист. Просто си мисли, че си напълняла и започни напук да се правиш на мазохист и да се самонаказваш.
Ако си суетна, това последното би трябвало да действа при тебе.
Доста е вероятно и от тъпотия и нямане какво да правиш, да се тъпчеш. И когато се наситиш яко и след, да речем, половин или един час, като просто леко отслабне чувството за ситост, да го бъркаш с "глад", понеже си свикнала да хапваш повечко от лакомия. Това се е случвало при всеки. Опитай се да изкараш един или няколко дена като хапваш малко и ядеш чак когато си страшно гладна. Това може да ти помогне да раздалечиш двете чувства.

Абе боклук смотан с кой ъкъл даваш подобни съвети бе нещастник . Ей такива като теб заслужават да бъдат смазани от бой .

Andjyy
10-04-2014, 11:09
Абе боклук смотан с кой ъкъл даваш подобни съвети бе нещастник . Ей такива като теб заслужават да бъдат смазани от бой .

Ъкъл ?!?

atanaspach,жив и здрав бъди

anonymous908491
10-04-2014, 11:17
Абе боклук смотан с кой ъкъл даваш подобни съвети бе нещастник . Ей такива като теб заслужават да бъдат смазани от бой .

Както си му копирала целия пост, май малоумната си ти.

girlwithblueeyes
10-04-2014, 11:46
Копирала съм го защото съм искала .Недей ми се обяснява тъпанар смотан.

anonymous908491
10-04-2014, 11:55
Копирала съм го защото съм искала .Недей ми се обяснява тъпанар смотан.

Толкова си мила, че почвам да се чудя с две счупени ръце дали си успяла да намериш някой, който да ти бърше задника.
Копирала си го, защото си достатъчно тъпа да не схванеш, че повечето му предложения са добри.

galaxy29
10-04-2014, 17:50
синеочке, наистина ли си в период на изучаване на езика ни, както ми казаха или просто си неука

anonymous708973
10-04-2014, 20:04
Синеочката не практикува български активно, спрете да се заяждате, щото повечето от вас сте неграмотни, пък го практикувате ежедневно.

anonymous908491
10-05-2014, 10:51
Синеочката не практикува български активно, спрете да се заяждате, щото повечето от вас сте неграмотни, пък го практикувате ежедневно.

Тя французойския ли практикува ежедневно ?
Аз не се заяждам с писането и, а с тъпотиите, които измисля.

girlwithblueeyes
10-05-2014, 12:49
Немски

Освен товa не виждaм кaк дa ви отговоря тъй не сте ми никaкви и не ми пукa,че утре някой от вaс може дa го блъсне колa.Жaлкото е,че не спряхте дa ми лепите етикети a в същото време нa мен сте ми безрaзлични.Щом ме имaте зa тъпa ок тъпa съм .

anonymous908491
10-05-2014, 13:25
и не ми пукa,че утре някой от вaс може дa го блъсне колa

Слабо, утре дори да те изнасилят пред мен, ще си отмина. Обърни внимание, че дори няма да се включа.

RagioL
10-07-2014, 21:36
Немски

Освен товa не виждaм кaк дa ви отговоря тъй не сте ми никaкви и не ми пукa,че утре някой от вaс може дa го блъсне колa.Жaлкото е,че не спряхте дa ми лепите етикети a в същото време нa мен сте ми безрaзлични.Щом ме имaте зa тъпa ок тъпa съм .
не се впечатлявай толкова
в тази страна малоумието е всеобщо

Слабо, утре дори да те изнасилят пред мен, ще си отмина. Обърни внимание, че дори няма да се включа.
противно е да си мислиш как едно момиче може да бъде изнасилено и дали да се включиш

Rakshy
10-08-2014, 00:05
противно е да си мислиш как едно момиче може да бъде изнасилено и дали да се включиш

Аз пък го намирам за интересно.

RagioL
10-08-2014, 18:50
в смисъл?
би предпочел да си намериш партньорка за секс насилствено ли?

anonymous908491
10-08-2014, 22:38
в смисъл?
би предпочел да си намериш партньорка за секс насилствено ли?

шамар да е - аванта да е
Иначе се плаща

JDeel
10-09-2014, 06:45
Здравейте! Искам да ме посъветвате, как да спра да ям толкова... Преди бях толкова упорита.. успях да сваля около 15 килограма.. бях 75,сега съм 60 и съм висока 1.69, ограничавах се от вредни храни, сега не се притеснявам толкова и спрях и да тренирам, преди тренирах през ден по 1 час и половина, а сега все се каня и се отказвам и седя пред компа и все ми се ядат вредни храни.. не казвам, че тялото ми е лошо, но просто ме е страх да не го изгубя.. а сега мога да издържам макс 1 седмица на диети.. и съм много лабилна към сладко и тестяно... Кажете ми моля какво да правя.. чувствам се много зле,че ям толкова много и се чувствам дебела.. не мога да се мотивирам с нищо.

Когато имаш храни наоколо - ядеш. Ако нямаш - какво ще ядеш? Решението е просто - купуваш само толкова, колкото смяташ да изядеш. И правиш това на сит стомах, а не да се завреш в магазина точно когато ти се яде най-много. Ако мама или тати пазаруват може да е още по-лесно, стига да са отговорни, а не да си мислят "Ох, милото ми, колко ми е жално да го гледам гладно, сега ще му взема 3 шоколада и 4 големи пици за да си навакса".

Аз нямам проблеми с килограмите и даже не обичам сладки работи, но когато си взема нещо сладко от магазина просто не може да стои прекалено дълго неизядено. Същото е и с фъстъците (те не са толкова вредни поне), и с колата. Просто трябва елементарен контрол.

TIFOSO
10-09-2014, 14:47
Момичето с насинените очи, отново в цикъл.

galaxy29
10-09-2014, 17:25
Момичето с насинените очи
: D

RagioL
10-10-2014, 06:18
шамар да е - аванта да е
Иначе се плаща

именно примитивното състояние и поведение са корена на всички проблеми в обществото

Rakshy
10-10-2014, 15:45
Глупости. Ако бяхме в по-примитивно състояние нямаше да имаме толкова много проблеми. Желанието на хората да се покажат като нещо повече е проблема.

anonymous708973
10-10-2014, 16:22
Когато имаш храни наоколо - ядеш. Ако нямаш - какво ще ядеш? Решението е просто - купуваш само толкова, колкото смяташ да изядеш. И правиш това на сит стомах, а не да се завреш в магазина точно когато ти се яде най-много.

Именно. Тия хитри трикове са много подценявани.
А всъщност е точно така - като си напълниш хладилника и шкафа с полезни неща и ти се прияде в 12 вечерта, какво - ще седнеш да си пържиш картофи ли? Или ще излезеш до денонощния за чипс (добре де, всички сме го правили, ама вероятността да те домързи е далеч по-голяма). В най-лошия случай ще излапаш малко черен шоколад, който придвидливо си купила. За късно похапване си сложи купичка йогурт, нарежи си банан, сушени плодове и ядки - ще ти засити глада за сладко :)
Взимай си неща за прихапване, за да не се налага да опираш до джънк фууд, когато си навън.

RagioL
10-10-2014, 18:53
Глупости. Ако бяхме в по-примитивно състояние нямаше да имаме толкова много проблеми. Желанието на хората да се покажат като нещо повече е проблема.

напротив
обществото щеше да е много по напреднало ако не си мислеше само как да се чука и да се тъпче
и маймуните го правят това

RagioL
10-10-2014, 18:55
само дето нямат достатъчно напреднала технология

Rakshy
10-10-2014, 19:35
Не забравяй, че преди всичко сме животни. 98,8% ДНК сходство с шимпанзе, 75% с мишка, 50% със скапан банан :D

А и "напредването" на обществата е доста субективно. Защото докато ние пишем във форум и си цъкаме на смартфончета, в Африка умират от ебола... Кел файда от тия технологии.

RagioL
10-10-2014, 20:04
мисълта ти е обърната
не води към прогрес, а успокоение

Предпочиташ да си мислиш колко си близък генетично до мравките или какво можеш да бъдеш?

RagioL
10-10-2014, 20:20
за смъртността в Африка също е отговорен този фактор
ако не се центрираха ресурсите в ръцете на малцина щеше да е по-добре

Rakshy
10-10-2014, 20:52
мисълта ти е обърната
не води към прогрес, а успокоение

Предпочиташ да си мислиш колко си близък генетично до мравките или какво можеш да бъдеш?

Не съм и искал да има прогрес, защото искрено смятам, че е така и не мисля, че трябва да го доказвам по някакъв начин.

Няма как да са центрирани в ръцете на един, защото пак се връщаме към лакомията и неоправданите "идеали" към които се стремим, за да се изявим като нещо повече от някой друг (било то човек, държава, нация, дори животно).

girlwithblueeyes
10-10-2014, 20:57
Защо не пишете по темата ??:D

Rakshy
10-10-2014, 21:55
1. Защото тая тема е много по-интересна и обширна.
2. Вече писах по темата.
3. Не ми казвай к'во да правя!?

galaxy29
10-10-2014, 21:58
спрете да говорите за болести, офффффф ;////////////

girlwithblueeyes
10-10-2014, 22:04
1. Защото тая тема е много по-интересна и обширна.
2. Вече писах по темата.
3. Не ми казвай к'во да правя!?

3 хаха защо ???

Rakshy
10-10-2014, 22:29
3 хаха защо ???

Млък.

girlwithblueeyes
10-10-2014, 22:30
Нямааа

anonymous908491
10-11-2014, 10:06
спрете да говорите за болести, офффффф ;////////////

Анорексия, булумия, рак на циците, рак на яйчниците

RagioL
10-11-2014, 18:50
Не съм и искал да има прогрес, защото искрено смятам, че е така и не мисля, че трябва да го доказвам по някакъв начин.

Няма как да са центрирани в ръцете на един, защото пак се връщаме към лакомията и неоправданите "идеали" към които се стремим, за да се изявим като нещо повече от някой друг (било то човек, държава, нация, дори животно).

не съм казал един, а малцина

anonymous908491
10-11-2014, 19:30
Именно. Тия хитри трикове са много подценявани.
А всъщност е точно така - като си напълниш хладилника и шкафа с полезни неща и ти се прияде в 12 вечерта, какво - ще седнеш да си пържиш картофи ли? Или ще излезеш до денонощния за чипс (добре де, всички сме го правили, ама вероятността да те домързи е далеч по-голяма). В най-лошия случай ще излапаш малко черен шоколад, който придвидливо си купила. За късно похапване си сложи купичка йогурт, нарежи си банан, сушени плодове и ядки - ще ти засити глада за сладко :)
Взимай си неща за прихапване, за да не се налага да опираш до джънк фууд, когато си навън.

хахахаха, храната да не ти е дрога и да имаш абстиненция ?
Ако не можеш сам да се спреш, липсата няма да те спре.

Rakshy
10-11-2014, 20:10
не съм казал един, а малцина

Не е до количеството, а до идеята.



хахахаха, храната да не ти е дрога и да имаш абстиненция ?
Ако не можеш сам да се спреш, липсата няма да те спре.

Е то абстиненцията общо взето е нужда, глада е нужда, абстиненция = глад. :D

RagioL
10-12-2014, 19:21
и идея си нямаш май за какво иде реч

Rakshy
10-13-2014, 12:34
и идея си нямаш май за какво иде реч

Е ти си знаеш, илюминат