PDA

View Full Version : Ден за размисъл



prosto_chovek
10-02-2014, 21:15
Нали, по правилник в деня за "размисъл", там по изборите не се продава алкохол по магазините. И понеже гласувам реално от само 2 броя избори насам, чак сега се замислям за няколко неща. Първо, който държи да пие алкохол в съответните дни, толкова ли е трудно да си купи от предния ден или да си има домашно производство? Второ, нужен ли е изобщо ден за размисъл, така де, като отиваш да гласуваш, или имаш някой, който искаш да спечели така или иначе (не добиваш мнение в последния момент), или отиваш да се изгавриш с бюлетината, или просто да гласуваш произволно. Трето, какъв е проблема, ако искаш да употребяваш алкохол в деня на изборите, но и да гласуваш, да станеш, да идеш да гласуваш и след това да си пиеш, колкото ти е кеф? Освен това за тези, които така или иначе не искат да гласуват, какъв е проблема да си поркат? Да не говорим, че дори един солидно почерпен човек ще даде по - реален вот от всеки купен цигански, всеки вот на неграмотен и на малоумен, както и на всеки рейсър (идващ с рейс). И още, защо човек не може да се почерпи преди изборите, като самите партии "черпят" с кебапчета и лимонади само дни преди тях? И последно, в днешни дни как очакват да гласуват много хора, като за тия маймуняци трябва да си мъртво пиян, за да гласуваш? Парадокси, парадкси. :)

SonataArctica
10-02-2014, 21:21
И постваш това в кофата?

prosto_chovek
10-02-2014, 21:29
Дам, тук поне ако не се получи смислена дискусия, ще бъде забавна (може би). Пък и темата не е точно политическа.

Naive
10-02-2014, 21:59
Ами, по принцип забраната за алкохол в деня за размисъл е логична. Защото сама по себе си думата размисъл означава премисляне и обмисляне, а като не си трезв, нещата изглеждат по малко по-различен начин. От друга страна, обаче, аз очаквам когато някой гласува, вотът му да е обмислен и информиран (наивно, а:Д), което (почти) изключва това да се случи в последния ден преди самите избори.
Не мисля, че сам по себе си този ден е ефективен - повечето хора държат алкохол вкъщи, да не говорим, че на места и си се продава. Пък и е факт, че компромис с този ден се е правил вече легално - тази година денят за размисъл беше точно на 24ти май, денят, в който са една голяма част от баловете. Разбира се, че на абитуриентите не им беше забранен алкохолът и всичко беше уредено.

Ivaaaaa
10-03-2014, 13:21
харесвам подписа ти. сега го забелязах. мързи ме да чета темата.
/тва исках да кажа ;д/

pe6oskeiborda
10-03-2014, 14:13
прост човеко кажи ми кой ще чете цялото това сега :x

galaxy29
10-03-2014, 14:59
харесвам подписа ти. сега го забелязах. мързи ме да чета темата.
/друго не мога да кажа ;д/
едит

FunkyPie
10-03-2014, 15:56
а аз се дразня щото не мога да си намеря един епизод на спонджбоб в нета а в ютюб вс са ги забързали на 50про
а напоследък ми е мн натоварено и 10 минутки от тая простотия добре ми идват
;/

Naive
10-03-2014, 20:23
Фандъкова издала заповед утре в София да е разрешена продажбата на алкохол в магазините и заведенията. :Д

pe6oskeiborda
10-04-2014, 20:16
и колко изпихте ве трезняци

prosto_chovek
10-04-2014, 20:36
Фандъкова издала заповед утре в София да е разрешена продажбата на алкохол в магазините и заведенията. :Д

Е файда, аз вече си взех за утре от днес :D

Naive
10-04-2014, 20:37
Около 10 чая. :)

Naive
10-04-2014, 20:37
Е файда, аз вече си взех за утре от днес :DТо ставаше дума за днес, утре не знам какво ще е положението.

prosto_chovek
10-04-2014, 20:40
Все тая, аз повече се притеснявам дали ще бачка някъде да се подстрижа утре, че и днеска не успях.

pe6oskeiborda
10-04-2014, 20:41
Около 10 чая. :)
ехеееееее аз с 4 чая се надрусвам от кофеина и другите вещества там ти сигурно си яздила жирафи 2 дни от толкова :D

Naive
10-04-2014, 20:49
ехеееееее аз с 4 чая се надрусвам от кофеина и другите вещества там ти сигурно си яздила жирафи 2 дни от толкова :DНе съм пила чай, в който има кофеин, просто. :Д

kosder
10-04-2014, 21:09
Денят за размисъл е нещо формално като цяло, традиция преди изборите. Съмнявам се дали и 5% от гласоподавателите да размишляват сериозно за кого да гласуват през този ден. Единственото положително като цяло е спирането на партийна жлъч по медиите.