PDA

View Full Version : хининова вода



mersinkova
10-04-2014, 08:22
здравейте, хора :) от доста време знам за действието на хининовата вода, а понеже аз имам проблем с косопада реших да пробвам как ще подейства при мен. Та, взех си и за сега съм я ползвала само веднъж, след баня. Знам, че на етикета пише да се слага на мокра коса, но в доста форуми прочетох, че се слага и на суха. Въпросът ми е, дали косата ми ще се омазни, ако слагам водата на сухо? Искам да я позлвам по-честичко, но пък си мия косата на 2-3 дена и не знам дали така ефектът ще е максимален. Благодаря предварително :)

Dollie
10-04-2014, 10:44
Няма да се омазни, но доколкото знам хининовата вода е за разтеж на косата, не за косопад. Аз лично ползвах за разтеж и нищо не стана :)

Едит: сега видях в нета, че е и за косопад. Аз си я слагах на суха коса.

selenaa56
10-04-2014, 17:56
Слагах си хининова вода на суха коса и не ми се омазняваше.Но за косопад по-добре ще е да си вземеш тривитаминол според мен.

mersinkova
10-05-2014, 09:25
аз ползвам и маска с тривитаминол, правя си от доста време, и не е само тва, позлвам всякакви маски и продукти за косата си, защото много бързо се изтощава и цъфти

PrettyCityGirl
10-05-2014, 21:21
Oт седмица и половина ползвам хининова вода. Слагам на мокра и на суха коса, не се омазнява, ако трябва да бъда честна обаче не намирам никаква разлика, но ще продължа да я ползвам поне докато я изхабя може пък да започне да расте :D :D

girl91
10-05-2014, 21:44
На мен ми омазняваше косата - слагала съм и на суха, и на мокра коса. Ефект не видях.

hey.mistery
10-06-2014, 05:51
Използвала съм го за растеж на косата - нищо не стана. Само на мокра съм го слагала. Иначе смятам, че за косопад ти трябва нещо по-ефективно от хининова вода, например специален шампоан. Можеш да се консултираш с лекар или просто да попиташ в аптеката за такъв.

SpaceCat
10-06-2014, 06:04
Ефектът от стимулантите за коса, вкл. хининова вода, хума, бадемово масло и т.н. се вижда най-рано след МЕСЕЦ. Няма как косата да израсте с два сантиметра за няколко денонощия. Тези процеси протичат бавно. Хининовата вода има за цел да събуди спящите фоликулчета на кожата на главата, които поради стрес/заболяване/неправилно третиране са спрели временно да произвеждат косми и в следствие на което косата е оредяла. Веднъж събудени, косъмчетата ще започнат да растат по-бързо от обикновено и така косата след определено време се сгъстява, а ако се продължи употребата на хининовата вода, съответно косата ще нараства и на дължина. Ако не се употребяват никакви мазила, този процес естествено се случва за около една година, т.е. косата започва видимо да се сгъстява след една година. Ако се употребява някакъв стимулант, това време може да се съкрати на 6-7 месеца.

Толкоз.. :D

marilyn
10-06-2014, 07:43
От какво е причинен косопада? Хининовата вода не е вълшебна, не очаквай чудо. Ако използваш бадемово масло, тривитаминол или друг продукт, с който си правиш маски, очаквай резултат след месец. Косопадът не е шега, може да е признак за много други здравословни проблеми. Трябва да откриеш защо ти пада косата и да насочиш усилията си натам. Може да е от хормонални проблеми, неправилно хранене, липса на някой витамин, може да си си изтощила косата с преси и третиране. Препоръчвам ти да пиеш Геритамин/Геиркапс (едно и също е по състав, витамини А+Е) по схема: по 2 таблетки 10 дни, като първия ден на прием е първият ден от МЦ. Калпазанката ми го каза, аз така ги пиех.