PDA

View Full Version : Ноктопластика на изгризани нокти ?



the_world_around_me
10-04-2014, 18:00
Здравейте!
Тъй като ноктите ми не са в добър вид, а и искам да намеря начин да отвикна от този навик, искам да отида да ми направят ноктопластика. Това решение ли е ? Ноктите ми не са кой знае колко изгризани, но искам да имам хубав маникюр. Посъветвайте ме :)

SpaceCat
10-05-2014, 20:47
Не. Най-доброто решение е просто да престанеш да си гризеш ноктите. Преди да заспиш вечер мажи хубаво с крем Здраве, за да могат да заздравеят кожичките докато спиш. И просто ги остави милиметър-два и не ги режи повече.

kaRamella
10-06-2014, 16:30
Е то момичето като има навик няма как просто да престане.

SpaceCat
10-07-2014, 05:15
Замаскирането на дефекта не е решение на проблема, защото гризането на нокти е едно от провленията на вътрешна неувереност, която не може да се замаскира с грим или друга козметична процедура.

Може би най-правилният отговор би бил "опознай себе си и страховете си, открий какво те кара да се съмнявяш в себе си, за да знаеш правилната посока, в която да насочиш силата на волята си, за да решиш проблема, и оттам и неговото проявление".

Желанието за ноктопластика в случая говори повече за желание за замаскиране и прикриване на проблема, за бягство от самия проблем, но... той остава, така или иначе.

По-трудно е да прикриваш един физически недостатък цял живот, вместо да се вгледаш в себе си. :)

Ако попусна философските отегчителни брътвежи, стигам пак дотам, че.. е по-добре да спре да го прави ;д :)

kaRamella
10-09-2014, 01:04
Не знам как един човек може да спре. То просто видиш ли , че от някъде нещо е цъфнало и почваш да ровиш , ровиш , докaто уж си го оправиш и осъзнаваш , че ти е изчезнал нокътя :D Е, аз си ги дъвча от време на време, но съм пускала и много дълги мои си и то няколко пъти .
За ноктопластика .. изчакай поне мъничко да ти пораснат за да може хубаво да се захванат и да не се повдигат по-лесно.

anonymous708973
10-10-2014, 10:00
Е то момичето като има навик няма как просто да престане.

Извинения на слаби хора са това.
И знам за какво говоря. Ядях си ноктите до кръв постоянно (не като теб от време на време) за период от 7-8-9 години. Не си спомням кога точно започнах, но някъде 9 клас спрях окончателно или вече ги гризах далеч по-рядко. В момента ми е странно, че някога съм го правила.

От навик не се ОТВИКВА с ноктопластика - това е временно решение, което ще ти скапе ноктите повече.
Какво си пробвала до момента?

Dollie
10-11-2014, 06:54
Продават едни горчиви лакове специално, за да не си гризеш ноктите. Чувала съм,че има ефект. Имаш ли и воля да спреш, мога да ти гарантирам.

Преди също си ги гризях,докато един ден не реших,че и аз искам хубави здрави нокти, с нормална дължина, като повечето момичета. И вече им се радвам. :)

anonymous708973
10-11-2014, 09:13
един ден не реших,че и аз искам хубави здрави нокти, с нормална дължина, като повечето момичета. И вече им се радвам. :)

Абсолютно!

При мен горчивите лакове не помогнаха - ползвах си години, изблизвах ги и продължавах да гриза.
Това, което при мен реши проблемът, беше изпиляване до дъно, лакиране - с някакъв светъл лак, така че ноктите изглеждат много добре. И когато тръгвах да ги гриза, си спомнях колко време и усилия съм вложила да ги докарам до това красиво състояние и се питах дали си струва да ги развалям. Е, не стана веднага, но лека-лека намалих и един ден осъзнах, че въобще не посягам да ги ям.
Все още съм активен гризач обаче - химикалите ми отгоре приличат на гъз. :д Ама по-добре те, а не ноктите 8-)

SpaceCat
10-13-2014, 04:05
Воля, деца, воля! ;)