PDA

View Full Version : Защо честните и принципните нямат шансове и успехи



fuckofffuck
10-04-2014, 23:18
Приятно ми е аз съм момче на 20г. попринцип съм весел човек, общителен, спортувам, относно момичетата все подхождах скромно и не съм търсил принцесата или някоя курва, а просто нормално момиче...

Винаги гледам да съм мил и да не вдигам пара в каквато и да е ситуация, много болка съм претърпял през живота си и както един много близък човек ми каза: ДА си Честен и принципен,това значи,че няма да преуспееш, Доста съм мислил точно върху това... все гледам да помогна на другия или ако ме питат нещо да отговоря чесно или да дам съвет(дори и да виждам,че няма надежда)

Забравиха ме доста приятели които съм и отворил очите за много неща, доста хора ме и ненавиждат защото се държа по-различно спрямо "стадото" имам други виждания..

Явно трябва да стана Груб и злобен за да ме уважават е натам клонят нещата...

Благодаря за вниманието.

Little Monster
10-05-2014, 05:57
Защо честните и принципните нямат шансове и успехи?

Защото хубавите неща няма да се случат на добър човек. Така е устроен света.

DeinStern
10-05-2014, 16:34
Не съм съгласна. Това, че досега не си открил това, което заслужаваш, не означава, че никога няма да го откриеш. Бъди себе си, със сигурност има още много хора като теб, доброто не е навсякъде, но го ИМА. И, моля те, не ставай част от стадото. Хората са казали "Ако не можеш да откриеш доброто, бъди доброто." Ще видиш, че всичко си идва на мястото.

paradosou
10-05-2014, 18:29
Няма как да си направиш по-лоша услуга от това да затънеш в цинизъм и да се самоубедиш, че той е единствената алтернатива, която би ти позволила да си адекватен/незасегнат от чернилката. В момента, в който зачеркнеш добронамерения подход и влезеш в режим непукизъм, без преувеличение пращаш на кино всички възможности да попаднеш на качествени хора. Няма значение дали става въпрос за работни или приятелски/интимни връзки. Елементарно: нормалните не биха позволили някой да се държи гаднярски или нечестно с тях. Не се дръж като обидено хлапе и вместо да навлизаш в мрачни прогнози опитай да отстраниш собствената си слабост. Без да те познавам съм на мнение, че не ти е добра границата мекушавост-здравословна добронамереност/отзивчивост, ако щеш. Чети, прави експерименти, изобщо занимавай се с всичко, което би те тласнало напред, и опитай в бъдеще да се раздаваш за правилните хора. Останалите дръж настрани; оптималният вариант е да проявяваш все пак някакво благоприличие спрямо тях, обаче и да си способен да отвърнеш подобаващо, в случай че те засягат или ти подливат вода.
;)

FAKE IT
10-05-2014, 19:09
Приятно ми е аз съм момче на 20г. попринцип съм весел човек, общителен, спортувам, относно момичетата все подхождах скромно и не съм търсил принцесата или някоя курва, а просто нормално момиче...

Винаги гледам да съм мил и да не вдигам пара в каквато и да е ситуация, много болка съм претърпял през живота си и както един много близък човек ми каза: ДА си Честен и принципен,това значи,че няма да преуспееш, Доста съм мислил точно върху това... все гледам да помогна на другия или ако ме питат нещо да отговоря чесно или да дам съвет(дори и да виждам,че няма надежда)

Забравиха ме доста приятели които съм и отворил очите за много неща, доста хора ме и ненавиждат защото се държа по-различно спрямо "стадото" имам други виждания..

Явно трябва да стана Груб и злобен за да ме уважават е натам клонят нещата...

Благодаря за вниманието.

По-голямата част от пробелма ти опира до това, че очакваш от хората, към които проявяваш доброта да ти отвръщат със същото, да ти правят услуги, също да се стараят да ти помагат и да се раздават. Истината е, че хората с очаквания са винаги прецакани, щото нещата им рядко се развиват по план. Това да имаш очаквания към някой/нещо е най-глупавото нещо.

А тия дето се пресилват да се правят на груби и лоши са пълни смешници в очите на адекватните хора. Винаги си личи, когато избиваш комплекси и се правиш на нещо, което не си, освен че ще ти изиграе лоша шега, ще започнеш да привличаш и такъв тип хора около себе си.

В момента, в който си изкорениш очакванията и търсенето на възможни сценарии при комуникацията си с хора и справянето с проблеми ще спиш по-спокойно.

Пък и също не трябва да се изпада в крайности. Има случаи, в които е окей да се държиш добряшката, но трябва да можеш да си и твърд, когато се налага. Винаги добричките и милички хора ги тъпчат и използват такива, които се възползват от крайността им. Въпросът е в баланса.

teenproblem22
10-05-2014, 21:27
..

fuckofffuck
10-05-2014, 21:32
:)

Не искам като помагам на някого да ми го връща стореното или услугата, доволен съм и на едно добро отношение, не днес да говори едно пред мен,а утре да направи друго...
Не знам да ли винаги съм попадал на такива хора или просто съм обграден от такива, но винаги гледам ако някой нещо не му изнася да кажа айде от мен да мине( естествено това го правя просто да не съм Аз лошия).. Но един път, два пъти и на третия край пълен Игнор от моя страна,но идва време в което след това те търсят и ти се извиняват и след като покажеш,че държиш на принципите си- те изкарват странен/високомерен

Може някой и да каже,че съм всезнайко, но в почти всичко подхождам любопитно и с цел да разбера и науча нещо независимо каква сфера: технологий, продукти, икономика, политика, разни философски разсъждения, научно-популярни предавания, Спорт(В огромно количество)
И не не съм някой зубрач или Отличника на випуска, не съм глупав, но никога не ми е била целта да съм първи в шибаняшката система наречена "Българско образование"

Когато коментирам и гледам нещо винаги го гледам и от двете страни и винаги искам да покажа,че ако нещо има друг облик(или страна) да видят за какво става въпрос,а не винаги да се влияят от това което "Масата хора" са създали за него или Монополните медии го налагат с някаква Компрометираща цел.

SpaceCat
10-06-2014, 07:25
Аз те уважавам за мненито ти. Дано по-бързо се увеличи броя на хората като теб и мен, за да стане ясно, че не всички млади хора в съвременното общество принадлежат към двете крайности - крайно задръстени/безхарактерни типове vs крайни алкохолизирани и наркоманизирани непукисти, за които животът се заключава до сборът от всички действия, извършени в нетрезво състояние... а сме някъде по средата на всичко това.

По мое наблюдение и скромен опит за класификация на "младото ни общество" съществуват големи междинни групи на "различните типове", състоящи се от: т. нар. "хора на светлината" (тук влизат всички духовно извисени, вегетарианци-фанатици, молещи се на слънцето, на луната, живеещи в астрален свят и много други); вечнопътуващи на стоп псевдопланинари, за които целта им е да покорят някоя планинска месност с простотията си в следствие на напиване, преяждане и физиологичните резултати, идващи накрая; скитници, битници, които дори не могат да се нарекат и хипита, пиещи и спящи по пейките, отново пътуващи на стоп и от купон на купон и поради тази причина къпещи се два-три пъти месечно... но не защото не могат да си позволят по-добри условия... могат, но нали целта е да са срещу обществото; другата крайност - хората с болни амбиции - кариеристите, тези, които учат перфектната специалност в университета и която после ще им донесе перфектната работа, разпознават се лесно - по костюмчетата, деловите дрешки и подмазването; чалга фенчетата (вечнобутащи се между шамарите..); металяги (често принадлежат към групата на битниците и псевдопланинарите); техноманиаците и рейвърите - срещат се основно по партита... на друго място често не се разпознават; и напоследък една нова група на хипстърчетата, които обединяват заниманията на всички съществуващи групи, но в по-умерена форма и в комбинация с интереси към изкуство и литература, но целящи да покажат всеячески всичко това с начина, по който изглеждат ...празноглавци) и още една нова група на фитнес-маниаците - фанатици на тема хранене, упражнения, бягане и изобщо животът им, въртящ се основно около храната и движението.

По мое наблюдение това са някакви примерни групи, към някоя от които се причислява в известна степен един днешен млад човек. Има и още, но не съм имала контакт с такива типове. Това е просто един поглед върху действителността, който не е обвързан със 100%-това достоверност. Все пак, понякога results may vary.. :)

RapExotic
10-06-2014, 09:19
Препоръчвам ти да се придържаш към правилото "Каквото повикало, такова се обадило". Тоест дръж се добре с хората, които те уважават, а останалите в най-добрия случай ги игнорирай.

Ако започнеш да се правиш на такъв, какъвто не си (груб, злобен, дръпнат), ще загубиш хората, които те ценят заради качествата ти, но също така няма да се адаптираш в компанията на "лошите", защото рано или късно ще си проличи, че се преструваш на такъв. С това ще залъгваш единствено себе си. А човек, който не е на ясно със самия себе си няма как да преуспее. Преуспяват само хората, които преследват целите си, независимо на каква цена.

fuckofffuck
10-06-2014, 09:46
:) :)
ДА слушаш как някой ти разказва на теб или в компания как цяло лято се е опивал и се е прибирал призори като,че ли само той го е правил и да го гледам отстрани как се излага и да се правя на "6 без 10"-че нищо не разбирам - Чувството е Безценно.

"Аз" една бутилка изпих, друг и аз така ам преди това 5-6 бири преди да влезна в дискотеката, охх мале ако му купя една бутилка за моя сметка и я изпие сам за цяла вечер пред мен ще му кажа евала,ама трудно ще му е :(

Walle
10-08-2014, 10:26
fuckofffuck
Здравей приятно ми е да виждам че има и други хора които разсъждават и са честни и принципни. Сигурен съм, че има доста такива като нас, но стереотипа, за съжаление, е такъв че простите, наглите, нахалните, гаднярите и тн лоши момчета са по интересни. Това кара свястните и добрите да се правят на нещо което не са или пък да останат незабелязани. Имам същия проблем и да се правя на човек които не съм в много малко случай ми носи успех, но през останалото време ми играе лоша шега. Отблъсквам свястните хора и привличам сган. В края на крайщата вечер когато заспиваш съвестта трябва да ти е чиста и да знаеш че си постъпил както е трябвало за добре а не както някой би очаквал от теб. Заобгради се от хора които са интересни и могат да те научат на нещо вместо такива с които да висиш в кафето и да ти тровят въздуха с цигари и да обсъждат някой познат или пък някво реалити шоу като вип брадър... Ако започнеш да губиш хора и приятели не се притеснявай толкова. Това означава че израстваш и ще намериш нови които съответстват на представите ти. Просто нещата се свеждат до там да нямаш очаквания у хората. Хората са казали направи добро и го хвърли зад гърба си :) .

SHPAIdURmeN
10-08-2014, 20:22
Защото хубавите неща няма да се случат на добър човек. Така е устроен света.

Ако те гръмна, ще имам страхотен късмет и успехи поне за една година. След това може и някого от семейството ти, за още повече късмет !




Няма как да си направиш по-лоша услуга от това да затънеш в цинизъм и да се самоубедиш, че той е единствената алтернатива, която би ти позволила да си адекватен/незасегнат от чернилката. В момента, в който зачеркнеш добронамерения подход и влезеш в режим непукизъм, без преувеличение пращаш на кино всички възможности да попаднеш на качествени хора. Няма значение дали става въпрос за работни или приятелски/интимни връзки. Елементарно: нормалните не биха позволили някой да се държи гаднярски или нечестно с тях. Не се дръж като обидено хлапе и вместо да навлизаш в мрачни прогнози опитай да отстраниш собствената си слабост. Без да те познавам съм на мнение, че не ти е добра границата мекушавост-здравословна добронамереност/отзивчивост, ако щеш. Чети, прави експерименти, изобщо занимавай се с всичко, което би те тласнало напред, и опитай в бъдеще да се раздаваш за правилните хора.
;)

Брех, с учуда съм напълно съгласен !

anonymous708973
10-09-2014, 15:26
и са честни и принципни.

Това как го разбра?

Ех, като вземете да се имате за нещо особено и различно...
Пък едното мислене дори да не ви е сила.

fuckofffuck
10-10-2014, 21:25
Благодаря приятелю :)

Доста,често се чудя добре бе в мен ли е грешката, но след време сещам за това което съм се "чудел" и осъзнавам,че съм бил прав да постъпя така... Някой хора са ми казвали трябва да се промениш или ще те избягват хората или няма да искат да общуват с теб, е добре каква Полза ще имам от такива които гледат само те да са добре, а "другия кучета го яли".. Не говоря да ти дават пари или да дойдат да ти помогнат да нацепиш Дървата ( Такива вече са почти на изчезване), ами най-елементарно..
Примерно викаш го аре навън нещо тая седмица малко разнообразие.. "е брат тая седмица съм зле с парите не знам, ще видим, ще ти кажа ако нещо реша..", а след два дни отишъл на диско и на другия ден лафи в компания "е 50лв дадох за Уиски предната вечер" ..

Друг случай: еее брат защо страниш бе нещо се сърдиш май, кво се сърдя??? да слушам глупостите на някаква дрисла "аз така, аз това, баща ми това направил, баща ми това има, баща ми е тоя, ее сестра ми ако знаеш кво прави" -Брей.. еми нямам излишно време да се занимавам с такива пък.. като,че ли в тоя живот само тя е нещо или прочие айде моля ви се..
пък поне да я беше забърсал като и търпиш лиготийте и това не си направил иначе.

Живял съм с доста хора в квартира: първоначално всчики е ние сме чистници, пазиме, няма да има проблем - добре бе както кажете ще видим... седмица по-късно гащи,чорапи по земята, кърпи,дрехи по леглото а бе пълна бърлога.. Но иначе като излезне навън все едно Рокфелер. Ядат като нечовеци, иначе навън сложил сребърния ланец и парфюм като някоя Примадона..


Просто колко смешни хора има не е истина.. Пътуваме с кола и оп телефона ми е в Чантата и питам тоя до мен: братле гледам носиш часовник кажи колко е часа.. Отговора: ее брат спря ми батерията оня ден (както и да е) след два дни гледам пак носи часовника.. А бе що не му сложиш една батерия.. Е нося го за аксесоар ХОХОХООХОХОХОХОХО ок ок :D