PDA

View Full Version : Къде да уча?



independent T
10-05-2014, 09:38
Здравейте, на 20 години съм и поенеже след 12-ти нямах достатъчно добър успех за да кандидатствам във ВУЗ, и искам да се запиша в университет където да изучавам химия и медицина, за да може да имам бъдеще като лекар, но в какъв университет трябва да вляза сега и какъв бал ще ми трябва за София ?

mimonte2
10-05-2014, 10:21
Здравейте, на 20 години съм и поенеже след 12-ти нямах достатъчно добър успех за да кандидатствам във ВУЗ, и искам да се запиша в университет където да изучавам химия и медицина, за да може да имам бъдеще като лекар, но в какъв университет трябва да вляза сега и какъв бал ще ми трябва за София ?
Какъв ти е успехът? Щом, както ти казваш, е нисък, изобщо забрави за медицината, баловете са космично високи.

independent T
10-05-2014, 11:04
Научих че искало много учене за да станеш лекар, и се чудя за икономическият във Варна със специалност бизнес и администрация, но какъв мога да стана по професия след като завърша ?

Little Monster
10-05-2014, 11:13
Ако ще учиш нещо свързано с бизнеса запиши нещо в УНСС.
Медицината: Медицинският колеж Йоана Филаретова в София

mimonte2
10-05-2014, 11:15
Научих че искало много учене за да станеш лекар, и се чудя за икономическият във Варна със специалност бизнес и администрация, но какъв мога да стана по професия след като завърша ?
Можеш да станеш...безработен! :D Специално с бизнес администрация няма особена реализация. Най-добрата и авторитетна икономическа специалност е Финанси. С нея реализацията е най-голяма- можеш да станеш банкер, счетоводител, служител в банка, финансов експерт, част от администрацията в министерствата и т.н., и т.н.....

mimonte2
10-05-2014, 11:17
Ако ще учиш нещо свързано с бизнеса запиши нещо в УНСС.
Медицината: Медицинският колеж Йоана Филаретова в София
Ако е наистина с бизнеса, по-добре УНСС от ВИНС-а, но ако е Финанси, запиши в СУ. Стопанският им факултет е най-добрият в България и за Финанси най-доброто място е СУ, реализацията също е много голяма. УНСС за Финанси не ти трябва. Ето ти ценен линк, по него можеш да направиш окончателния избор:
http://rsvu.mon.bg/rsvu3/#RankingPlace:YFFfWEZcUmleTkxK

girlwithblueeyes
10-05-2014, 11:41
Aмa рaзбирa се,че ще трябвa цял живот учене,все пaк ще отовaряш зa човешки животи.Нa теб,явно ти е до положението и пaрите ,a дa си лекaр е призвaние.След втори ти пост се проличa още повече ,че не си зa тaзи професия.Жaлко и нередно е тaкивa бъдещи лекaри дa отговaрят зa човешки животи.Нaсочи се към другa специaлност ,прaво,икономикa,туризъм
Другото ,което е при здрaво учене можеш дa изкaрaш отличнa оценкa и дa влезеш.Двaмa от нaй-добрите хирурзи,който aз познaвaм сa зaпочнaли с медицинaтa нa 25 ,вaжни сa желaнието и постоянството.

Ivaaaaa
10-05-2014, 11:46
финанси в су?
звучи несериозно...

иначе счетоводство в унсс е добра алтернатива, ма медицина - едва ли

independent T
10-05-2014, 12:09
Ми всички ми казаха, че ако уча химия и после много трудно ще стана лекар, математиката не ми върви, не че им трябва много но... ако искам да стана програмист на компютри на къде трябва да се насоча в кой ВУЗ ?

ikon
10-05-2014, 12:18
...

anonymous708973
10-05-2014, 12:29
Научих че искало много учене за да станеш лекар, и се чудя за икономическият във Варна със специалност бизнес и администрация, но какъв мога да стана по професия след като завърша ?

Много мъка има по тоя свят...

mimonte2
10-05-2014, 13:31
финанси в су?
звучи несериозно...

иначе счетоводство в унсс е добра алтернатива, ма медицина - едва ли
Несериозно звучи повече в УНСС. Финанси в СУ е най-добрият избор, защото се учат два чужди езика, има и предмети изцяло на самия език. В УНСС колко езика се учат- нито един. А в днешно време ако си икономист, трябва да знаеш език и то бизнес език. Така че като ти се дават излишни пари на вятъра, отивай в УНСС, но ако искаш качествена подготовка и засилено изучаване на езици-СУ.

mimonte2
10-05-2014, 13:32
Ми всички ми казаха, че ако уча химия и после много трудно ще стана лекар, математиката не ми върви, не че им трябва много но... ако искам да стана програмист на компютри на къде трябва да се насоча в кой ВУЗ ?
Последно- лекар, икономист или програмист искаш да ставаш? :D

independent T
10-05-2014, 16:31
Разбрах че е трудно, и се заслушах в това, че ми казахте да правя това което ми харесва, от тази логика сега ще ви кажа какво искам и дали ще стане, значи:

Следващата година да запиша английска филология и когато дойде време за магистратурата, да ида в МЕИ - техническия университет в софия и да изучавам информационни технологии и да стана компютърен специалист, защото ако реша да стана програмист, иска повече математика а тя ми куца, и по здраво учене, все пак си е цяла наука, вярно е че им плащат по 10 бона на месец, но на компютърния спец. поне по 5-6 бона сигурно ще взима ( говоря за такива където разбират от работата си, СЕРИОЗНИ !) как мислите ?

therichbitch
10-05-2014, 16:38
Несериозно звучи повече в УНСС.

Така е, всичко, свързано с УНСС, не е от най- сериозните. Напоследък се наслушах на такива неща за катедрата им по Финанси, че не ти препоръчвам :)

independent T, трол ли си или неземно неориентиран :D

RapExotic
10-05-2014, 20:28
Чакай сега .. Ти тръгна от Медицина, през Бизнес администрация, към филология, та до програмист. Щом в рамките на един ден си смени желанията толкова пъти, по-добре не записвай нищо за сега. Поработи малко и се ориентирай с какво искаш да се занимаваш първо. Да се запишеш в университет просто за да кажеш, че си учил нещо е чиста загуба на време.