PDA

View Full Version : Микрослушалка?



mgxpower
10-05-2014, 09:54
Та ще използвам въпросното чудо за много много много труден изпит никога до сега не съм използвал микрослушалка, преписвал съм от време на време, но все от пищов сега е друго защото темите са към стотина и просто няма да успея да ги науча. Не искам да бъда поучаван и да получавам коментари от рода на "преписвач", "как не те е срам", "като идеш на работа как ще препишеш" и пр. Света с моето и без моето преписване пак ще се върти. Въпроса ми е следния и е отправен към хората, които са ползвали микрослушалки и е много прост чува ли се? Единия човек който ще присъства на изпита каза, че се чували много, друг пък казва, че кънтели от ухото, а трети, че магнитните микрослушалки по 2мм където са изобщо не се чували....

RapExotic
10-05-2014, 19:22
Ако е качествена слушалката ще се чува добре, но ако е от китйските по 5лв. ще кънти, бучи, дори може да спре да работи.

fifince93
10-05-2014, 20:28
Аз съм използвала от този вид http://mikroslushalka.bg/wp-content/uploads/2013/04/mikroslushalka-GHD-800.jpg и то 2 пъти. Трябва да си я тестваш предварително, защото на мен на една класна работа по литература в 11 клас ми се наложи да си надигам ушната мида, за да чувам добре, но трябваше да го правя така че да изглежда все едно си подпирам главата. След 2 часа писане и "подпиране" успях да изкарам 5, но ухото след това ме боля. Не се чува от преподавателя ако това ти е въпросът. Той мина няколко пъти покрай мен, но нищо не ми каза. Пак трябва да се тества предварително и да определиш колко трябва да си усилиш звука на тела, за да чуваш разбираемо и да не чуват околните. Препоръчвам да си купиш чисто нова батерия, защото са ми казвали, че когато батерията свърши започва да пищи и това пищене вече си се чува от околните, а самото ти ухо ще страда доста(преди няколко години батерията за това чудо струваше 7 лв. и се купуваше от магазин за батерии за часовници).
Този вид http://www.secretcom.net/images/mikroslushalka.jpg не съм ги използвала, но съм говорила със студенти, които са я използвали. Казват, че е доста по-качествена от другата. Тази ти падала направо до тъпанчето и работела с някакъв вид трептения, които реално предават звука, който чуваш. Казват, че този който ти диктува може да ти крещи в ухото и никой друг не го чува освен теб. След това май се вадела с някакъв вид пинцети или нещо такова. Колко са верни тези неща не знам, защото не съм я пробвала лично. Няма ученик и студент, който поне веднъж не е преписал. Успех! :)

mgxpower
10-06-2014, 09:38
Много съм ви благодарен. Мисля да поема риска и да си поръчам една такава мъничка, която се вади както каза ти или с пинсети или с магнит или направо в болницата. По принцип бях чувал, че тия с телесния цвят се чували...
Благодаря!