PDA

View Full Version : От къде да започна,за да е всичко наред вкъщи?



Magnolia13
10-05-2014, 17:10
На 20 години съм имам по-малка сестра на 15 и приятел от 4 години. Баща ми цял живот е пиел и то по много-наследствено е явно и баща му е бил така, дядо му също. Още като малки,мама често ни гонеше от стаята, за да не ставаме свидетели как един човек се променя след бутилка уиски. Нашите се занимаваха със собствен бизнес, за който ипотекираха всичко, което имаме и направиха адски много дългове. Майка замина за Гърция, татко за Франция - аз работя от 14 годишна, но те винаги са пращали пари. Банката ни изгони от дома ни, приятелят ми много ни помогна, баща ми се прибра вкъщи - всички сметки плаща той - НО НЕ СПИРА ДА ПИЕ. Постоянно е пиян, постоянно обижда,като излезем на заведение обижда сервитьорките, обижда сестра ми, майка ми... напива се до степен, че не може да ходи при което аз ходя и бера срам да го забирам и да го подпирам. Братовчед ми и дядо ми починаха на скоро, при което видяхме майка ни за първи път от 4 години. Хем ме е жал за татко,че е сам - няма майка ми,сирак е...хем като се приберем винаги е пиян, винаги е мръсно и студено. Говорим с него, когато е трезвен, той не вярва какви неща прави и говори-а не може да спре алкохола тъй като той е единственото нещо, което му доставя удоволствие. А СЕГА АЗ СЪМ ТОПКА ОТ НЕРВИ. От къде да започна? Какво да направя? Как да наредя живота си и живота на семейството ми? Съжелявам да дългата история-много неща спестих, ако може някой да даде съвет ще бъде много приятно за мен :)

JDeel
10-06-2014, 13:24
Баща ти е пълен глупак и не очаквай да се промени, най-много да става по-зле. Иска да се мъчи - остави го да се мъчи. Майка ти явно също е глупачка, така че бягай по-далече от техните проблеми, така и така ще си имаш свои.

marilyn
10-06-2014, 20:24
Баща ти няма да се промени толкова лесно, това е диагноза. Помисли си дали има вариант да отидеш при майка ти, разбира се със сестра ти. Другият вариант е да си вземеш сестра ти и да заживееш с гаджето си. Така ще се отдалечиш от баща си. Не мисля, че има място да страдаш за това, че той е сам и тн. В крайна сметка, той има сериозен проблем. Ако иска да се оправи, помогнете му. Ако не, гледай напред, няма какво да направиш за него.

Magnolia13
10-07-2014, 19:59
Няма как да живеем у приятеля ми, той живее в 2 стаи с майка му и сестра му, не можем да си позволим сами да се изнесем на квартира нямаме възможност. При разговор с баща ми 3 дни е добре и след това е същото-а когато му разкажем какво е правил той не вярва. За първи път излизам навън от седмица може би и сестра ми ми се обади, че е изпотрошил цялата къща, съседите са слушали по терасите-започнал да я гони и да смята за тези 15 години в които я е издържал колко пари му дължала, утре ще се пребирам с наведена глава...