PDA

View Full Version : бърз метаболизъм



Noone95
10-05-2014, 21:15
Здравейте! Момче съм на 17 години и съм долу-горе слаб.. 170см на 62 килограма. не че е изненада с оглед на това че майка ми и баща ми целия живот са били около 67-70 килограма и около 175 см. но проблемът не е само това. Наскоро се опитах да наблегна с храненето и фитнес, но колкото и да ядях нищо не ставаше. Проблем е също така че апетита ми не е много голям. Огладнявам най-много 3 пъти на ден а това не помага особено много. Много хора си мислят че е супер да се тъпчеш и да не качваш, но за мен е ад.. :( Някакви съвети моля

Rakshy
10-06-2014, 00:40
Знам, че искаш да го видиш написано - "купи си гейнър".

hey.mistery
10-06-2014, 05:41
Яж много и след час ходи да блъскаш яко в някой фитнес. Или поне така знам, че прави един приятел и трупа маса. Тъкмо да не трупаш мазнини :) друг вариант е да отидеш на диетолог или да си намериш някъде в интернет диети за надебеляване.

BonnieandClyde666
10-06-2014, 05:54
Диети за надебеляване?! Da fuuuuck, are u serious? :lol: :lol: :lol:

hey.mistery
10-06-2014, 06:06
Диети за надебеляване?! Da fuuuuck, are u serious? :lol: :lol: :lol:

Напълно, защо? :) Правят се и такива, пак е подбиране на храна, но с цел качване на килограми. :)

SpaceCat
10-06-2014, 06:10
С какво се храниш?

AngelBelchev
10-06-2014, 06:35
Накратко - порови се в интернет, сметни си от колко калории на ден имаш нужда и приемай с 500 отгоре. Също така наблягай на храни богати на протеин - месо, яйца, млечни продукти.

RapExotic
10-06-2014, 15:37
Диети за надебеляване?! Da fuuuuck, are u serious? :lol: :lol: :lol:

Ами сумистите според теб как поддържат форма?

Автора според мен не знае дали иска да надебелее или да качи мускулна маса. Защото дебелеенето е основно мазнини и може да се постигне само с хранене, но не е здравословно. Докато за трупане на мускули си трябва тренировки и протеин.

Noone95
10-06-2014, 17:54
Къде пък съм казал че искам да дебелея? Много ясно виждам разликата между пълен човек и атлетичен човек. Но тъй като нямам воля за фитнес ви питах дали не знаете някой по-изпитан метод да достигна по-нормално телосложение. Не, че сега имам някакви здравословни проблеми (цъкам си мач редовно, смея да кажа че бягам доста бързо, издръжлив съм, а и често посещавам баба ми и дядо ми на село, където извършвам физическа работа наравно с по-възрастните и по-добре сложените мъже от мен). Единствения ми проблем е, че не се харесвам външно. Нямам за цел релефно тяло, просто нормално телосложение. Фитнеса както споменах съм го пробвал преди, но просто явно не съм такъв човек, нямам волята. След доста ровене и разговор с мои познати разбрах, както и от колегата по-горе че наистина може би най ефикасният начин ще е чрез добавяне на +~500 калории на ден. А, и един въпрос,който най-вероятно ще се стори доста нуубски на повечето от вас-какво по-точно е гейнър? Предполагам, че е хранителна добавка, но какво всъщност е и прави?

Rakshy
10-06-2014, 18:05
Да, хранителна добавка. Представлява прах, която се разтваря във вода или мляко, в която има доста макронутриенти. В зависимост от гейнъра може да има до 50-60 грама протеин за доза и още бая въглехидрати, за да не говоря с празни цифри - http://www.silabg.com/bg/139-OPTIMUM-NUTRITION-Serious-Mass-12-lbs-.html - 252 грама въглехидрати и 50 грама протеин. Това като храна ти е приблизително 300-400 грама ориз с пилешка пържола(голяма). Проблема на гейнъра е, че има 20 грама захар и още лайна натъпкани в него. А пък и като се замислиш излиза не много евтино на доза. Да вметна и че има случаи, в които лекари предписват гейнъри, не от силабг, а от аптека, но пак - гейнъра си е гейнър :D