PDA

View Full Version : Плуване ?



Shaynaa
10-06-2014, 14:56
На 16 години съм и от няколко месеца се занимавам сериозно с плуване и въпроса ми е дали е прекалено късно, за да се надявам на някакви резултати в този спорт ? Знам, че повечето на моята възраст го тренират от 10 години, а аз едва от няколко месеца, но ходя 5 пъти в седмицата на тренировки и се справям добре, но не достатъчно и нужно ли ми и на мен 10 години, за да стана наистина много бърза ? Гледах биографиите на доста плувци и няма никой който да е започнал по късно от 10-годишна възраст и се отчайвам, а наистина искам и аз да постигна повече

anonymous908491
10-06-2014, 15:33
Можеш да плуваш, сега отиди и хвани златната рибка, за да ти се изпълни желанието.

RapExotic
10-06-2014, 15:54
Късно е за професионална кариера в този спорт, но не е късно за някакви резултати, както си написала.

Mindhack
10-06-2014, 16:17
Няма невъзможни неща - с повече усилия и dedication не мисля, че ти е късно, но имаш доста да наваксаш. Много здрави тренировки в и извън басейна, тичане, издръжливост, тежести.

Успех!

anonymous908491
10-06-2014, 16:38
Няма невъзможни неща - с повече усилия и dedication не мисля, че ти е късно, но имаш доста да наваксаш.


Дай съвет и на мен, как да се науча да летя, щом нямало невъзможни неща.

girlwithblueeyes
10-06-2014, 16:55
Нaбийте си в глaвите,че след дaденa възрaст не сте годни зa професионaлен спорт.
Зa удоволствие си ходи,нa aмaтъорско ниво aмa никой тренъор нямa дa те вземе нaсериозно.

Rakshy
10-06-2014, 18:06
С подходящата химия може и да успееш :D

Shaynaa
10-06-2014, 19:40
Знам, че е късно, но честно казано не знам защо ? Не мога ли да наваксам ако тренирам много много упорито ?

Rakshy
10-06-2014, 19:46
Може, но няма да го направиш :D Идеята със започването от рано е просто тялото ти да се развива в тази насока, за това примерно ако искаш да си гимнастичка като си на 18 да кажем е почти невъзможно. Друг е въпроса, че за да имаш добри резултати ти трябва време и практика. Нищо не ти пречи да пробваш...

Shaynaa
10-06-2014, 19:50
а кариерата на плувец на колко години горе-долу свършва ?

anonymous908491
10-06-2014, 19:55
За първи път чувам някой да смята спорта за кариера.

Rakshy
10-06-2014, 21:20
Да, думата кариера не е най-подходящата, май. Иначе предполагам когато му омръзне :D Или пък когато смята, че се е реализирал достатъчно или пък има травми/препятствия, които му пречат да се състезава. Примерно Фелпс уж сложи край на Олимпийската си кариера (в неговия случай това си е кариера) и май не се състезава сега. Т.е. към 26-7-9 годишна възраст, примерно.

Mindhack
10-06-2014, 21:38
Дай съвет и на мен, как да се науча да летя, щом нямало невъзможни неща.

Ограничението съществува единствено в съзнанието ти.

Интересно ми е колко спорт си практувал в живота, остроумнико.

Rakshy
10-06-2014, 23:47
Ограничението съществува единствено в съзнанието ти.

Има и физически "ограничения". Enough with the spiritual bullshit pls.

girlwithblueeyes
10-07-2014, 00:07
Mindhack a ти зaнимaвaл ли си се със спорт?
Тукa еднa чaст от вaс си живеете в розов бaлон,че всичко е пистижимо.Хоп щрaквaш с пръст и си профи плувец.Те хорaтa от децa се мъкнaт по бaсейните a той говори глупости.Aз дa питaм aвторкaтa къде беше по рaно,зaщо не се зaпишa по рaно
Освен товa и кaкто нa ЛС ти кaзaх също стaвa въпрос зa пaри.

girlwithblueeyes
10-07-2014, 00:08
:D

Mindhack
10-07-2014, 06:13
Mindhack a ти зaнимaвaл ли си се със спорт?

Да, за гърба си имам 7 години плуване, 8 години хокей и 2 години футбол.

Момичето никъде не е използвала думата професионално, а сериозно - това са 2 различни неща.


Има и физически "ограничения". Enough with the spiritual bullshit pls.

Има и ментални, които често са по-големи и трудни за преодоляване.

Rakshy
10-07-2014, 06:29
Има и ментални, които често са по-големи и трудни за преодоляване.

Съгласен съм, но ако в случая приемем, че има най-желязната мотивация и воля да стане добър плувец, пак остава проблема, че тялото ѝ е ново в спорта и няма как да натрупа въпросната физическа сила/издръжливост, за да може да се състезава. Ако си пръсне г*за от тренировки в следващите примерно 5 години и отиде на състезание 100% ще дойде някой 18-9 годишен, който се занимава с плуване от малък, който ще я издуха :D Хипотетично казано.

Mindhack
10-07-2014, 06:33
Частично мога да се съглася, но тук идват много "но"-та, "ако"-та и т.н - теоретичната част ;-)

Според мен въпросът, на който авторката търси е въпрос е, дали е късно да постигне резултати - според мен не е късно, но се съмнявам да стигне до ниво Олимпиади - почти всеки в България е обречен, а всички знаем причините.

Shaynaa
10-07-2014, 09:50
Благодаря за отговорите :) И така след време със сигурност искам да се занимавам с плуване и се чудех примерно, за да си треньор трябва ли да имаш много победи зад гърба си ? Само бивши състезатели ли могат да бъдат треньори

RapExotic
10-07-2014, 10:40
И така след време със сигурност искам да се занимавам с плуване и се чудех примерно, за да си треньор трябва ли да имаш много победи зад гърба си ? Само бивши състезатели ли могат да бъдат треньори

Това е единия вариант. Другия вариант, който е по-реалистичен, е да завършиш спортната академия.

anonymous908491
10-07-2014, 13:33
Интересно ми е колко спорт си практувал в живота, остроумнико.

Да, за гърба си имам 7 години плуване, 8 години хокей и 2 години футбол.

Тия спортове си ги практикувал, не си ги тренирал, иначе нямаше да пишеш глупост след глупост.


Момичето никъде не е използвала думата професионално, а сериозно - това са 2 различни неща.

а кариерата на плувец на колко години горе-долу свършва ?
Момичето ползва думи, чието значение не знаеш.



Има и ментални, които често са по-големи и трудни за преодоляване.

Ментални проблеми имаш ти, главата не те слуша.

Shaynaa
10-07-2014, 13:34
и като завърша спортната академия после какво мога да правя ?

anonymous908491
10-07-2014, 13:37
и като завърша спортната академия после какво мога да правя ?

Бригади в щатите и береш портокали, както правят почти всички завършващи там.

Mindhack
10-07-2014, 13:38
Безсмислено е да водиш спор, papugai. Може да извъртиш думите колкото и както си поискаш, и да се правиш на интересен, и нищо от това в крайна сметка няма значение. ;-)

Успех! ;-)

anonymous908491
10-07-2014, 13:40
Безсмислено е да водиш спор, papugai. Може да извъртиш думите колкото и както си поискаш, и да се правиш на интересен, и нищо от това в крайна сметка няма значение. ;-)

Успех! ;-)

Единственото имащо значение е, че съм почнал да Тренирам плуване на 6 години и съм го тренирал тоя спорт, не съм се плицкал по морето като теб.

Mindhack
10-07-2014, 13:46
Супер! За съжаление още не съм чул нищо за теб по новините, замисли се ;-)

Или пък затова Фелпс е започнал да пие и пуши марихуана редовно, не може да го понесе :D

anonymous908491
10-07-2014, 14:09
Супер! За съжаление още не съм чул нищо за теб по новините, замисли се ;-)

Или пък затова Фелпс е започнал да пие и пуши марихуана редовно, не може да го понесе :D

Олигофрен практикуващ спорт, плуване съм тренирал за себе си, не да радвам принцеси като теб.
Фелпс го смятат за много велик само практикуващите спорт, защото трниращите плуване са наясно, че дори професионалните културисти са по-чисти от него.

Mindhack
10-07-2014, 14:48
papugai, с поведението ти мисля, че го правиш за да радваш принцове, не пренцеси (както ясно заявяваш) :D

Не разбирам защо продължаваш да се обясняваш - аплодисменти ли очакваш?

girlwithblueeyes
10-07-2014, 16:29
Никaкъв проблем нямaш дa кaндидaствaш тaм.Трениъорството не е леснa мaтерия учaт се тaктики,психология мисля също.Товa,че бил отличен спортист не е гaрaнция ,че ще бъдеш добър тренъор.Не случaйно се изучaвa в спортните aкaдемии.

Другото ,което е Mind дa се зaнимaвaш сериозно със спорт зa мен е дa ходиш по състезaния,дa се рaзвивaш в тaя нaсокa,a не дa ми тренирaш 100 спортa.Целите,или тaм квото щеш дa сa нaсочени сaмо към тоя спорт.

anonymous908491
10-07-2014, 16:56
Не разбирам защо продължаваш да се обясняваш - аплодисменти ли очакваш?

Aплодисменти не, достатъчно е да се преместиш в кофата, щом имаш желание да пишеш за неща, от които не разбираш.

Rakshy
10-08-2014, 00:15
Фелпс го смятат за много велик само практикуващите спорт, защото трниращите плуване са наясно, че дори професионалните културисти са по-чисти от него.

Трябва да си много тъп, за да вярваш, че атлет, чиято диета е 10к kcal дневно (по едно време беше много нашумяло за тая прословута негова диета) е натурален. Не знам да има натурални атлети на високо равнище, освен в спортовете с наличие на тествани федерации (за пример IPF която е за трибойци, но си имат тестове и т.н. и се води относително чиста). Факт е, че сред всички, той е начело с толкова рекорди:
100m butterfly LC
200m butterfly LC
400m individual medley LC
4×100m freestyle relay LC
4×200m freestyle relay LC
4×100m medley relay LC
4×100m freestyle relay SC
Никой не споменава и Lochte, който има бая медали.