PDA

View Full Version : Харесвам едно момиче от класа



TheBlAaAck
10-06-2014, 17:35
Здравейте, аз съм момче на 14 и харесвам едно от момичетата в моя клас. С нов клас съм от 15.09, защото съм и в ново училище. С това момиче не сме говорили много, а и аз нямам смелостта да я заговоря (доста съм срамежлив). Притеснява ме това, че започна ли да говоря с нея и започвам да говоря глупости. Дори въпросът да е какъв час имаме сега. Когато съм с приятели, в които има и момичета и момчета, си говоря свободно и без да правя някакви идиотски коментари. Обаче, когато започна да говоря с момичето, което харесвам, започвам да говоря глупости, забравям си думите, пускам адски тъпи шеги и общо взето започвам да се държа, като най-големия идиот на тази планета. Няколко пъти става така, че погледите ни се срещат, аз я гледам в очите и тя мен и така около 10 секунди и някак си става неловко.

Има и друг проблем, който е доста по-сериозен - най-добрият ми приятел, с когото сме почти постоянно заедно, изглежда, че я харесва, а и тя може да го харесва.

Някакви съвети как да преодолея тези проблеми?

marilyn
10-06-2014, 20:02
Явно толкова я харесваш, че си гълташ граматиката. Нормално е, спокойно. Просто се опитай да се сближиш с нея, говорете си. Покани я да излезете.

smiley11
10-07-2014, 12:59
Виж, донякъде зависи от кой град си. Софиянките сме по-спокойни да показваме чувствата си. Така че, от къде си?
А за другото момче, нали ти е добър приятел - просто го питай коя от класа смята за сладка или пък го питай какво мисли за конкретното момиче и ще разбереш.
Ако не я харесва нямаш проблем да я впишеш в групата на момчетата и да започнеш да я каниш, когато излизаш с тях, а когато си готов да излезете само двамата.
Момичетата на тази възраст много обичаме комплиментите, а и момчетата да ни заглеждат или да задържат очите си, когато ги гледаме.

marilyn
10-07-2014, 14:19
Виж, донякъде зависи от кой град си. Софиянките сме по-спокойни да показваме чувствата си.

:lol: Останах безмълвна. :shock:

smiley11
10-07-2014, 16:51
:lol: Останах безмълвна. :shock:

Добре, изразих се грешно! Имах предвид хора, които познавам от други градове. От наблюдението ми над тези момичета си направих извод, че те могат да чакат и цял живот, а аз бих рискувала. Разбира се, след като опозная момчето поне малко.