PDA

View Full Version : Nokia XL?



kaRamella
10-06-2014, 18:15
Здравейте. Преди два,три месеца чух, че Нокия пускат модел поддържащ Андроид приложения.
Искам да попитам тези които го имат ... харесва ли им, върши ли работа телефончето и това ли е всъщност , което нокия обещават ? Цитирам : "Стотици хиляди андроид приложения"
Държа да имам : Mesenger for Facebook, SNAPCHAT , INSTAGRAM , HAYDAY , VIVAVIDEO , RETRICA
Skype,Facebook и други социални си има инсталирани.
Знам че няма Google play, но има някакви други.
Моля , който е запознат нека ми помогне, че скоро трябва да реша между него и един друг.
Благодаря.
http://www.nokia.com/bg-bg/phones/phone/nokia-xl/
http://www.gogi.in/wp-content/uploads/2014/03/Nokia-XL.jpg

npp
10-06-2014, 18:50
операционната система на тази фамилия смартфони е nokia x platform, ето и инфо за тях и нея: http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_X_platform

това, което е поне малко обезпокояващо е следният факт:

"On July 17, 2014, after the acquisition of Nokia's devices unit, Microsoft announced that no more Nokia X smartphones will be introduced, meaning the end of Nokia X platform only a few months after its introduction. However development of the platform in the form of updates is still active."

kaRamella
10-06-2014, 20:04
Благодаря за информацията.
Някой който има такъв телефон...да сподели ?

dimitar_ak
10-07-2014, 07:21
Не е ли по-лесно да си купиш направо Андроид телефон вместо да питаш за съвместимост на някаква ОС на Нокиа?

npp
10-07-2014, 11:07
проблема е, че са произведени само няколко модела с тази операционна система в рамките на няколко месеца, и след това е била спряна от разработка и няма да се използва в бъдещи модели, което означава, че не се знае докога ще има ъпдейти и поддръжка за нея, плюс това може да се окаже смотана в някакво отношение и да не ти хареса, също така не се знае доколко поддържа windows и android приложения, плюс това всички изброени от теб по-горе приложения, които държиш да имаш, ги има за андроид, може би наистина ще е по-добре да си вземеш телефон с android, иначе предполагам и на този модел операционната система ще може да се смени с друга

kaRamella
10-07-2014, 13:50
Не държа много на ъпдейти,защото тъкмо му свикна с една подредба и икони и ми се ъпдейтва сам и всичко става съвсем различно.
Една приятелка днес съвсем случайно видях , че има нокията и имаше Инстаграм и Снапчат, но за другите нямах време . Има си и тетъринг, което ми е важно, тъй като имам таблет, мога да ползвам там някои от нещата от които имам нужда.
Менюто му не е като на Уиндоус , ами си е същото като на Андроид , както и настройките.
Другият опонент е Alcatel POP C7 .
Какво мислите за него? Като марка и в сравнение с Нокията..
Трябва да реша много , много скоро...
Помагайте.

koko95
10-08-2014, 23:41
Вземи си нокиа/хтс или самсунг с windows по-добре ,но само и единствено с gorilla glass 33333333333333

kaRamella
10-09-2014, 01:01
От самсунгите ...вече от 3ти съм разочарована, все ми се развалят на първата година.
С Уиндоус не знам как стоят нещата, но съм чувала , че имат много по-малко приложения.
Мисля , че си се спрях на нокията.

JDeel
10-09-2014, 06:12
Windows Phone е по-малко популярна ОС, затова някои фирми не си правят усилието да правят приложения за нея. Примерно тези Snapchat. За други има аналози, примерно вместо Hayday има AE Barn Story. Може и за Snapchat да има, идея си нямам. За други има още повече аналози - всякаквите му там редактори на картинки дето от грозна картинка правят нещо дето някой ще сбърка за арт :)

"Android-based Nokia X platform operating system" не ми звучи много предизвикателно. Ето и едно ревю:

https://www.youtube.com/watch?v=-cPz4_4hy1o
От това ревю още разбрах, че:
- Nokia XL е по-тежък отколкото изглежда
- Nokia XL привлича отпечатъци на гърба
- Nokia XL е с ниска резолюция за 5"
- Nokia XL няма връзка с Google Play
- Nokia XL има кофти снимки и клипове (това май е относително)

Като позитиви дават ниската цена, добър живот на батерията и хубави цветове на дисплея (нормално за всеки IPS). Обикновено в рекламни ревюта като това хвалят техниката, но в този случай повече изреждат негативи.

Аз лично не бих имал против подобна Nokia, но специално този модел ме губи безвъзвратно заради резолюцията си. Първо, не си падам по толкова големи телефони, но това е все едно. Моята Lumia (620) е със същата резолюция като Lumia XL, само че с 3.8" дисплей вместо 5" дисплей, и пак понякога забелязвам пикселите. Аз съм с гъстота на пикселите 246ppi, ти ще си със 187ppi. Е, от една ръка разстояние ще е все едно, така че ти си знаеш :)

kaRamella
10-09-2014, 13:22
Еми за 250 лева ;д
Взех го , защото е голям (и никога не ме е бъркала тежина), а аз съм свикнала с такива. Виж със 3,8 ще се изнервя много.
Прав си за отпечатъците, а приложенията всички си ги има.

Много ти благодаря за информацията :)

hristov82
03-17-2015, 07:59
Здравей, И аз съм се спрял на Nokia XL но все още търся мнения. Разгледах характеристиките тука http://phonesdata.com/bg/smartphones/nokia/xl-2122/ и ми изглежда доста добър за парите си. Интересува ме как е телефона след няколко месеца употреба? Заслужава ли си или да търся нещо друго?